Smak marynowanego śledzia może Cię zaskoczyć

Słoik marynowanego śledzia w przyprawach

Marynowany śledź może początkowo nie znaleźć się na liście par słów wywołujących sentyment dla większości Amerykanów, takich jak popcorn z masłem , makaron z serem? , lub grillowany stek może, ale może nie powinniśmy całkowicie spać na tym. Inne kraje Skandynawii i Karaibów oddają rybom należność. Chociaż śledź nie jest dużą, seksowną rybą łosoś lub Tuńczyk że Amerykanie mają tendencję do kochania (poprzez Idź po rybę ), Na wynos mówi, że są niedrogie, zrównoważony i bogate w kwasy tłuszczowe omega-3, co daje nam trzy naprawdę dobre powody, aby przynajmniej spróbować ryb.


Śledzie to małe, kostne ryby, które są naturalnie oleiste. Jeśli dopiero zaczynasz jeść marynowane śledzie, Na wynos poleca zacząć od odmiany w sosie winnym. Podczas peklowania nadmiar wilgoci z ryby jest usuwany za pomocą Sól , a następnie jest marynowany w mieszance ocet winny (pomaga przebić się przez tłustość), cebula, ziarnka pieprzu , liście laurowe i inne przyprawy. Takie przygotowanie sprawia, że ​​śledź smakuje trochę słodko i bardzo cebulowo, można go spożywać z różnymi sosami na grzance. Oczywiście, gdy już nabierzesz smaku marynowanego śledzia, jest więcej sposobów na cieszenie się często pomijaną przekąską.czerwona vs zielona kapusta

Kippery i wiele innych sposobów jedzenia śledzi

Modna młoda kobieta opuszcza całe, bezgłowe śledzie do otwartych ust

Oprócz tego, że jest sprzedawany w sosie winnym, marynowany śledź jest również dostępny w śmietanie. Prawdopodobnie możesz znaleźć tę kombinację w słoikach w lokalnym sklepie spożywczym. Według Na wynos , to w zasadzie śledź marynowany w połączeniu z kwaśna śmietana , koper i słodka cebula. Spożywa się go tak samo, jak marynowany śledź w sosie winnym – na grzance z różnymi innymi sosami.
luna bar dla kobiet

Innym sposobem na cieszenie się śledziem jest tradycyjne brytyjskie danie zwane kippers . Według Dobre jedzenie BBC , Kipper to śledź, który został podzielony, solony lub marynowany, a następnie wędzony na zimno. Kippery można gotować i podawać z jajecznica , a nawet z jajka sadzone gotowane w tej samej wodzie, co ryby. Oczywiście najbardziej dramatycznym sposobem jedzenia śledzia jest trzymanie go za ogon, odchylanie głowy do tyłu i niżej w całej bezgłowej rybie. Śledź holenderski, przygotowywany w lekkiej słonej solance, jest obchodzony w Holandii podczas każdego nowego holenderskiego sezonu śledziowego. Gdy woda się ociepli, śledź tuczy się, by przygotować się do godów, a usatysfakcjonowani, kochający ryby mieszkańcy wypełniają się po skrzela świeżym, smacznym śledziem (poprzez Raport Robba ).