Texas Pete Hot Sauce jest pozwany z tego ironicznego powodu

 Texas Pete Hot Sauce na półce Billy F Blume Jr/Shutterstock Krystyna Struble


Niektórzy mogą pamiętać Sos Komercyjny Tempo o różnicach między salsami produkowanymi w Nowym Jorku a San Antonio. Chociaż niektórzy konsumenci są dość biegli w studiowaniu etykiet żywności, pewien człowiek z Kalifornii znalazł błąd w konkretnym ostrym sosie. Czy Texas Pete może zostać zmuszony do zmiany marki z powodu toczącego się sporu?Sprawy dotyczące żywności można podzielić na różne kategorie. Jak Nurkowanie kulinarne wyjaśnia, bezpieczeństwo żywności, etykietowanie żywności i różne inne kwestie znalazły się w systemie prawnym. Chociaż ludzie mogą się śmiać z tego Gorąca kawa McDonald's spory sądowe od jakiegoś czasu (alias Liebeck v. McDonald's via Amerykańskie Muzeum Prawa Deliktowego ), zasadnicza idea, że ​​firma jest „umyślna, bezmyślna i lekkomyślna”, może prowadzić do przyznania powodowi odszkodowania. Od zaniedbania po umyślne lekceważenie, powodowie mogą dochodzić zadośćuczynienia za te złe czyny.
Dla konsumentów istnieją pewne nieodłączne oczekiwania przy zakupie produktu konsumenckiego. A wraz z niedawnym pozwem przeciwko ostremu sosowi Texas Pete, komentarz z reklamy Pace Salsa może wrócić do gry. Być może nadszedł czas, aby zastanowić się, czy nazwa marki powinna reprezentować lokalizację składników w butelce.

Czy Texas Pete wciągnął konsumentów w błędną nazwę?

 czerwone papryczki chili i miska ostrego sosu z łyżką Maryia_K/ShutterstockCzasami odrobina ostry sos może wzmocnić smak potrawy. Ale Philip White wprowadza inny rodzaj ciepła swoim pozwem cywilnym przeciwko Texas Pete'owi w Kalifornii. Jak wyjaśniono przez Prawo i przestępczość , White domaga się odszkodowań odszkodowawczych i karnych, a także nakazu sądowego na podstawie kalifornijskiej ustawy o środkach prawnych dla konsumentów, która zakazuje „zwodniczych oświadczeń lub oznaczeń pochodzenia geograficznego w związku z towarami lub usługami”.

White twierdzi, że popularna marka przypraw nie ma nic wspólnego ze stanem Lone Star, chociaż etykieta rzekomo sugeruje inaczej. (Jak Dziś zauważa, że ​​sos jest faktycznie wytwarzany w Północnej Karolinie.) Pozew cywilny szczegółowo wyjaśnia, dlaczego ostry sos i jego składniki nie są charakterystycznie teksańskie i jak etykieta, zarówno w nazwie, jak i obrazie, sugeruje głęboko zakorzeniony związek ze stanem.Chociaż White najwyraźniej czuje, że został oszukany w celu dokonania zakupu, Texas Pete wyjaśnia, w jaki sposób pojawiła się jego nazwa jego strona internetowa , oprócz wykazu butelek, w którym jest produkowany. To, czy White jest w stanie udowodnić, że firma wykorzystuje oszukańczą reklamę, aby wpłynąć na jego zakup, ostatecznie zadecyduje sąd. Szekspir mógłby powiedzieć, że „róża pod jakąkolwiek inną nazwą pachnie równie słodko”, ale w tej legalnej bitwie „Teksas” może być słowem zbyt ostrym, by go znieść.
Kategorie Inspiracja Zabawa Inny