Jest powód, dla którego mięso Aldi jest tak tanie, a oto jest

sklep Aldidi Sean Gallup/Getty Images

Aldi zbudował swoją reputację na prostym podejściu do zakupów spożywczych, które zapewnia kupującym ceny niższe niż te, które mogą znaleźć w większych sklepach, ponieważ byli w stanie sprzedać prawie wszystkie swoje produkty po niższych cenach, stosując liczne strategie, które utrzymują ceny Niska. Na przykład, gdy 90 procent produktów w magazynie to produkty marki własnej Aldi, ceny będą po prostu znacznie tańsze (poprzez Insider biznesowy ).


A co z mięsem? Czy to jest dobre? I naprawdę, jak to się dzieje, że Aldi jest w stanie nadal zarabiać i sprzedawać te niewiarygodnie tanie kawałki wołowiny, kurczaka i ryb?Aldi ma mniejszy wybór i mniejszy personel sklepu?

zakupy w aldi Scott Olson/Getty Images

Duża część tajemnicy sukcesu Aldi polega na utrzymywaniu rzeczy na małej stronie. Dotyczy to zarówno personel, którego zatrudniają a także liczbę produktów, które mają na stanie. Jeśli polujesz na jagnięcinę lub jakiś niezwykły kawałek wołowiny wagyu, prawdopodobnie nie znajdziesz tego w Aldi. Mniej produktów mięsnych na stanie oznacza mniejsze szanse Marnowanie jedzenia a także niższe koszty ogólne związane z magazynowaniem mniejszych zapasów produktów.
Aldi jest również znany z tego, że utrzymuje niskie koszty, utrzymując mniej personelu pod ręką i dając każdej osobie wiele ról. Według W rzeczy samej , często zdarza się, że sklep Aldi ma tylko około 10 pracowników. Mniejsza liczba osób do zapłaty oznacza mniej kosztów związanych z działalnością, które są przerzucane na klienta.

Aldi unika dużych marek i stara się kupować lokalnie

sklep spożywczy wędliny Barbara Sax/Getty Images

Według Smak domu , jednym z powodów, dla których Aldi jest w stanie sprzedawać swoje mięso po niższych cenach, jest to, że decyduje się kupować od regionalnych gospodarstw. To oczywiście oznacza, że ​​firma nie musi ponosić dodatkowych kosztów związanych z wyborem dostawcy mięsa oddalonego o setki kilometrów.różnica między mieszanką naleśnikową a mieszanką na gofry

Podobnie jak przekąski, kawa i inne artykuły spożywcze dostępne w Aldi, wszystko sprowadza się do unikania tych wielkich marek. Podczas gdy sklep spożywczy lubi publiczny prawie zawsze będzie mieć w magazynie produkty takie jak Boars' Head czy Tyson chicken, Aldi wybiera mniej znane marki lub własne marki domowe, takie jak Appleton Farms (poprzez Jadłem Oklahomę ).

„Jeśli jesteś zdecydowany na posiadanie określonej marki, możesz tego nie znaleźć, ale oferujemy tę samą lub lepszą jakość” – dyrektor operacyjny Aldi Tom Cindel powiedział: . „I przetestowaliśmy to niezwykle dokładnie”.Nie używają sklepowych rzeźników

rzeźnik Ian Waldie/Getty Images

Jeśli robisz zakupy w dużym sklepie spożywczym, jest duża szansa, że ​​znajdziesz rzeźnika pracującego w dziale mięsnym lub przynajmniej delikatesy z kimś gotowym pokroić świeże wędliny. Wydaje się, że tak nie jest w przypadku Aldi. strona internetowa firmy nie wspomina o rzeźnikach sklepowych, a na Aldi na Indeed . Chociaż oznacza to, że uzyskanie fileta mignon przyciętego do dokładnych specyfikacji może nie być możliwe, oznacza to, że uchwyt naziemny jest prawdopodobnie nieco tańszy niż ten, który można znaleźć w Walmart lub Handlowiec Joe'a .

Rzeźnicy w supermarketach zaczynają od około 30 000 USD rocznie, a jeśli Aldi nie musi płacić za jednego w każdym sklepie, mogą przekazać te oszczędności klientowi (za pośrednictwem Kronika Houston ). „Za kulisami tradycyjnych sklepów spożywczych wszystko, co robisz, jest dodawane do ceny produktu” – wyjaśnił Cindel. „Prowadzenie delikatesów lub aptek jest wliczone w cenę — ale nie w Aldi”.

Klienci lubią tani wybór mięsa

świeże mięso

Mając ograniczony wybór, można by pomyśleć, że klienci mieliby tendencję do przeoczenia lub podejrzliwości wobec tanich mięs Aldi, ale tak nie jest. Uderzanie Aldi na gotowanie może nie być pierwszym wyborem dla wszystkich, ale wielu ludzi chwali ich wybór mięsa. „Byłem naprawdę zaskoczony, jak bardzo świeże pojawiły się produkty mięsne” – powiedziała jedna z osób na Chowhound fora dyskusyjne. „Dwa dni temu kupiłem paczkę kotletów wieprzowych i żeberek, a mięso nadal wygląda, jakby zostało przetworzone”.

Inne klient na Reddicie powiedział, że zauważyli różnicę w smaku Aldiego w porównaniu z Krogerem, „...ale niekoniecznie w zły sposób”. Inni ludzie porównałem mięso? jakość do tego, co możesz znaleźć na Wegmans .

Chociaż Aldi może nie mieć w swoich sklepach ogromnego wyboru mięsa, z pewnością warto sprawdzić, czy potrzebujesz tylko podstawowych mięs – i nie chcesz na nie dużo wydawać.

jak zapobiec przywieraniu makaronu ryżowego