To są 3 dania, które Sohla El-Waylly mówi, że definiują jej życie

Sohla El-Waylly uśmiechnięta w kuchni youtube

Sohla El-Waylly pracowała w Fabryce Serników. 'Krótko. Byłam gospodynią” – powiedziała NPR wcześniej w tym roku. I chociaż szefowa kuchni pracowała w wielu znakomitych restauracjach w swojej karierze, nic tak naprawdę nie może się równać z Fabryką. „To jest jak nasze Koloseum, kiedy wchodzisz do Fabryki Serników” – powiedziała dziennikarzowi, który nie mógł przestać się śmiać. „Czuję, że zawsze są różne odcienie szarości”. To dziwaczny humor i lekceważące spostrzeżenia El-Waylly'ego przede wszystkim przyciągnęły do ​​niej publiczność; nawet jeśli niekoniecznie były jej odbiorców. Do zeszłego roku El-Waylly była pracownikiem Bon Appétit, gdzie testowała przepisy i od czasu do czasu pojawiała się na ekranie podczas filmów kolegów z „Bon Appétit's Test Kitchen” (za pośrednictwem Sęp ). Kiedy stało się jasne, że szefowa kuchni zarabia znacznie mniej pieniędzy w Bon Appétit niż jej biali koledzy (pomimo tego, że miała więcej doświadczenia, umiejętności i, szczerze mówiąc, osobowości), El-Waylly opuściła „Test Kitchen” na rzecz bardziej ekologicznej (czytaj: mniej rasistowskie) pastwiska.


Kiedy New York Times Cooking spotkał się z El-Waylly i poprosił ją, aby podzieliła się trzema potrawami, które określają jej życie (poprzez youtube ), nikt by jej nie obwiniał, gdyby zdecydowała się na jedno lub dwa danie z zemsty; słone i pogardzane, może coś, co pozostawia gorzki posmak w ustach. Zamiast tego dania, które definiują życie El-Waylly'ego, są takie same, jak sama szefowa kuchni: mądre, pocieszające i z wystarczającą ilością pikanterii, aby utrzymać cię na nogach.Coś starego, coś nowego

Kanapka z kurczakiem korma i smażony kurczak? TERAZ Gotowanie / YouTube

W swoim pierwszym daniu El-Waylly wyjaśnia, że ​​jako dziecko jednym z jej ulubionych posiłków była korma z kurczaka jej mamy… pomiędzy dwiema kromkami białego chleba. w Film o gotowaniu w New York Times , szefowa pokazuje, jak wyciągała z kormy duże, mięsiste kawałki kurczaka, doprawiała je odrobiną sosu i nakładała mieszankę na trochę miękkiego białego chleba. Posmarowanie chleba majonezem („od krawędzi do krawędzi”) jest ważne, ale tak samo jak odcięcie skórki, jeśli chcesz przejść „pełną nostalgią”, jak nazywa to El-Waylly. Otrzymaną kanapkę należy pokroić na trójkąty, aby uzyskać maksymalny efekt, po czym otrzymasz kanapkę z kurczakiem korma, aby pokonać zespół. „Myślę, że przez sześć miesięcy mojego dzieciństwa było to jedyne, co jadłem” – przyznaje El-Waylly. Następnie broni decyzji żywieniowych swojego młodszego ja: „Węglowodany zawsze sprawiają, że wszyscy czują się lepiej!”
Kolejne danie, które przyrządza El-Waylly, jest bardziej ukłonem w stronę jej dorosłego życia: smażony kurczak z oliwą chili i przyprawami. Jeden z ulubionych dań szefa kuchni z czasów, gdy była restauratorką, El-Waylly suszy jej kurczaka w solance przez dwa dni, po czym zanurza go w skrobi i smaży w głębokim tłuszczu na patelni (aby pozwolić parze ulotnić się i pozwolić skórze przylgnąć prawidłowo). Szefowa wyjaśnia, że ​​kiedy ona i jej mąż prowadzili własną restaurację, danie to stało się tak popularne, że do czasu zamknięcia lokalu zamieniło się w restaurację ze smażonym kurczakiem.

Coś wymyślnego-schmancy

Halibut crudo z pianką TERAZ Gotowanie / YouTube

Drugie danie, które definiuje życie El-Waylly'ego, jest w równym stopniu głupie i poważne, więc sensowne jest, aby spodobało się szefowi kuchni, który jest zarówno beztroski, jak i zrównoważony. Halibut crudo z cytrusową pianką to nowoczesne danie – takie, jakie El-Waylly nauczyłem się w szkole kulinarnej kiedy płaciła rachunki, pracując w wyszukanych restauracjach. El-Waylly uśmiecha się przebiegle w filmie wyjaśnia, że ​​pokazanie nam, jak zrobić takie danie, jest „wypełnione technikami, których nigdy nie będziesz potrzebować w prawdziwym życiu”, takimi jak mieszanie soku z cytryny i limonki z gumą ksantanową i proszkiem versawhip, aby uzyskać pianę.Używając płynu z ceviche (zwanego leche de tigre) do zrobienia bryły lodu, El-Waylly następnie kroi dwa plasterki świeżego halibuta i używa odwróconego talerza, aby stworzyć bardzo nowoczesną, minimalistyczną prezentację crudo halibuta, która wygląda delikatnie pyszne. Ale jeśli nie sądzisz, że gotowanie (lub jedzenie) tak skomplikowanego, wyrafinowanego jedzenia jest duszne i elitarne, El-Waylly jest tutaj, aby cię zapewnić, że jest w porządku. „Tego rodzaju jedzenie jest śmieszne”, mówi, odgryzając halibuta, „ale to nie znaczy, że jest złe. Po prostu... to trochę głupie.
Kategorie fakty porady Jak