Rzeczy, których nie wiedziałeś o kawie McDonald's

McDonald McDonald's

Kawa była na McDonald's menu od restauracji początek , a kiedy gigant fast foodów sprzedaje coś od ponad pół wieku, na pewno będzie kilka zabawnych faktów, ciekawa historia, a może nawet kilka błyskotliwych plotek, których można się nauczyć. Nikt nie może zapomnieć tego niesławnego pozwu, prawda?


Dawno, dawno temu, zwykła filiżanka joe w Mickey D's byłaby dla ciebie 10 centów , a możemy tylko założyć, że było to coś bardzo smacznego, jak Maxwell House, które zostało uwarzone wiele godzin wcześniej. W dzisiejszych czasach często można złapać Kawa McCafe , zrobione ze 100-procentowej arabiki i świeżo parzonej co 30 minut, za złotówkę (w zależności od aktualnej promocji). Niezła stopa inflacji przez 70-kilka lat, co? Ale chociaż tani jest dobrym atrybutem, co z jego smakiem? Wierz lub nie, ale wielu miłośników kawy? adorować drinki w składzie McDonald's McCafe, a niektórzy nawet uważają, że są lepsze niż Starbucks. Łapanie tchu . A liczby nie kłamią — marka McCafe jest odpowiedzialna za to, że Złote Łuki każdego roku są szokujące. Ile? Będziesz musiał czytać dalej, aby dowiedzieć się, wraz z wszystkimi innymi rzeczami, których nigdy nie wiedziałeś o kawie McDonald's.Maszyny McCafe mogą być obrzydliwe

McDonald Facebook

Złe wieści, fani McCafe: W tych napojach kawowych, które tak bardzo kochasz, może być jakiś tajny składnik, ale nie jest to szczypta cynamonu ani odrobina wanilii — według jednego z pracowników Mickey D na Reddit , to jest znacznie bardziej przyprawiające o mdłości.
„Pracuję dla McDonald's i upewniam się, że wszyscy, którzy są dla mnie ważni, nigdy nie zamawiają niczego, co wychodzi z maszyny McCafe, ponieważ są one rutynowo zaniedbywane w praktycznie wszystkich McDonaldach” – powiedzieli. Nie tylko personel nie jest odpowiednio przeszkolony w zakresie czyszczenia i konserwacji, w prawie każdym McDonalds, z którym miałem do czynienia, menedżerowie odpowiedzialni za ich szkolenie też [nic] nie wiedzą”. Następnie szczegółowo wyjaśnili, jak obrzydliwe są wnętrza maszyn, w tym linie, zanim doszli do wniosku, „TL; DR: Wszystkie napoje McCafe przepływają przez okropnie brudną maszynę – mówimy o ponad 5 cali nieoczyszczonych, płynnych byków *** układając jej części wewnętrzne...

Kiedy inny Redditor odrzucił to twierdzenie, mówiąc, że ich lokalizacja ma zestaw do czyszczenia wraz ze szczotkami, który jest używany każdej nocy, trzeci pracownik włączył się, aby włożyć ostatni gwóźdź do trumny, mówiąc, że nie używali szczotek od około sześciu miesięcy... 'więc jego wnętrze jest całkowicie nietknięte...'Innymi słowy, jedna na trzy lokalizacje może mieć odpowiednio wyczyszczoną maszynę McCafe. Rób z tymi informacjami, co chcesz.

Jest powód, dla którego zamiast łyżek używają patyczków do mieszania

patyczki do mieszania kawy Facebook

Dawno, dawno temu McDonald's dostarczył najsłodsze łyżeczki, jakie kiedykolwiek widziałeś, klientom, którzy chcieli dodać śmietankę i cukier do kawy. Nie ma tu zwykłych drewnianych patyczków ani chudych słomek – te maleńkie plastikowe łyżki zostały nawet zwieńczone miniaturową wersją kultowego symbolu Złotych Łuków. Ale to było w latach 70., a kawa nie była jedynym środkiem pobudzającym w mieście. Kiedy maleńkie plastikowe łyżeczki zyskały reputację czegoś więcej niż tylko mieszania kawy, McDonald's musiał podjąć decyzję wykonawczą.Widzisz, kiedy mieszadełka do kawy twojej firmy stają się najchętniej wybieranym przez narkomanów sprzętem do wciągania kokainy, prawdopodobnie nie wygląda to najlepiej. I prawdopodobnie jest jeszcze gorzej, gdy ta dawka kokainy, zapakowana w mieszadło Golden Arches, zostanie nazwana „McSpoon”. To powód do przeprojektowania, jeśli kiedykolwiek go słyszeliśmy. Według Snopy , rzecznik McDonald's powiedział: „Zwrócono nam uwagę, że ludzie używają ich nielegalnie i do celów, do których nie są przeznaczone”, i w końcu maleńka łyżeczka została zastąpiona płaską łopatką – wiesz, jedno którego nie można było tak łatwo wykorzystać do wąchania rzeczy.

Może być pełen chemikaliów

mccafe latte McDonald's

Nie ma chyba nic, co można by powiedzieć uzależnionemu od kawy, żeby zrezygnował z ukochanej, przesyconej kofeiną manny bogów. Jasne, wiemy, że zawiera chemiczny udowodniono, że powoduje raka u szczurów, ale bez względu na to, powiedzieliby — oficjalnie nie wykazano, że powoduje raka u ludzi, prawda? A nawet gdyby tak się stało, prawdopodobnie nadal będziesz musiał wyrwać ten kubek joe z ich rąk.

Ale nawet najbardziej zagorzały miłośnik kawy musiałby wypluć latte pełne roztworu czyszczącego, prawda? Tak zrobiła jedna z ciężarnych klientek McDonalda, kiedy podano jej drinka McCafe kolczasty z „roztworem do czyszczenia systemów kawy”.

„Nie miałam pojęcia, co piję” – powiedziała Sarah Douglas Wiadomości ze świata . „Po prostu wiedziałem, że to nie kawa i smakuje jak chemia”. Incydent miał miejsce w 2018 roku w lokalizacji Alberta w Kanadzie i chociaż nie został zrobiony ze złośliwości, nadal jest niepokojącym wydarzeniem, ponieważ według właściciela franczyzy wydaje się to być kwestią nieostrożności. „Zdarzyło się, że maszyna była czyszczona — tak jak każdego ranka” — powiedział Dan Brown. „Niestety, przewód doprowadzający mleko był podłączony do roztworu czyszczącego, gdy przygotowywano napój tego gościa”.

Richard James „Dick” Mcdonald

Na plus, chociaż czyszczono przewód doprowadzający mleko?

Próbują konkurować ze Starbucks

mcdonald McDonald's

Wprowadzenie przez McDonald's linii napojów kawowych McCafe w 2009 roku było strategicznym posunięciem przeciwko wielkiemu konkurentowi: Starbucks. O fantazyjnych ofertach espresso mówiono, że „w tamtym czasie zmieniały zasady gry” i Wiadomości CBS poinformował, że Deutsche Bank Analityk obniżył ocenę akcji Starbucks do „sprzedaj” i napisał w notatce dla klientów: „Spodziewamy się, że McDonald's uzyska znaczący wpływ na wyniki Starbucks, zaczynając na dobre tego lata”.

Firma znana z Big Maci a Egg McMuffins informuje, że 16 procent jego sprzedaży rocznie, czyli 4 miliardy dolarów rocznie (od 2016 r.), pochodzi z linii McCafe i chociaż brzmi to jak dużo pieniędzy, blednie w porównaniu z szacunkami Starbucks z 2018 r. przychody prawie 25 miliardów dolarów . Ale eksperci wciąż twierdzą, że oferty Mickey D powinny niepokoić potęgę sieci kawowej, ze względu na ich znacznie niższe ceny (niektóre napoje są o połowę tańsze) oraz fakt, że sieć fast foodów nadal wprowadza nowe smaki i opcje podobne do Starbucks.

Nie ma sposobu, aby dowiedzieć się, czy Starbucks naprawdę martwi się utratą biznesu ze Złotych Łuków, ale gdybyśmy byli ich konkurentami, kawa za pół ceny jeszcze obietnica gorącej rurki haszyszowy brąz zmartwiłoby nas.

Napoje McCafe nie są ulubieńcami franczyzobiorców

napoje mccafe McDonald's

Można by pomyśleć, że jeśli napoje McCafe są wciągane 4 miliardy dolarów co roku właściciele franczyzy śpiewali pochwały dla linii. Tak jednak nie jest, a powód ma sens, gdy weźmie się pod uwagę, że McDonald's działa w branży fast foodów.

Wszyscy utknęliśmy w tej linii Starbucks, która porusza się w ślimaczym tempie i jest to zdecydowanie denerwujące. Ale hej, wszyscy jesteśmy tam z tego samego powodu, a twoja specjalistyczna latte z 13 modyfikacjami spowolni wszystko, podobnie jak absurdalne zamówienia przed tobą i za tobą. Jednak w McDonald's wielu klientów po prostu próbuje zdobyć Egg McMuffin i nie spóźniać się do pracy, a napoje McCafe mogą to uniemożliwić, mówią franczyzobiorcy.

W ankietach pytających, jakie powinny być pozycje menu skaleczenie , napoje McCafe na bazie espresso otrzymały kilka wzmianek i Insider biznesowy donosi, że właściciele skarżyli się, że napoje na bazie espresso prowadzą do „wolnego czasu zamawiania, powolnego przygotowywania, a tym samym powolnego czasu obsługi”, wyjaśniając, że „czasochłonne produkty, takie jak ten, nie znajdują się w menu McDonald's”. I nie zapomnij — pracownicy McDonald's nie są wyszkolonymi baristami… oni również zarządzają twoimi McGriddlesami i plackami ziemniaczanymi. Jeden z właścicieli franczyzy ubolewał, że prawidłowe nalewanie napojów było wyzwaniem, mówiąc, że „jest zbyt wiele sposobów, aby je zepsuć”.

Może następnym razem, jeśli za tobą jest długa kolejka, zrób wszystkim solidną i po prostu zamów zwykłą filiżankę kawy.

Może zostać oskarżony o napaść

mcdonald Facebook

Pracownicy drive-thru muszą radzić sobie ze skargami niezadowolonych klientów, ale od czasu do czasu niezadowolony klient podkręca sytuację o kilka stopni i nagle filiżanka gorącej kawy, którą właśnie otrzymali, staje się śmiertelna (lub potencjalnie niebezpieczna). w każdym razie) broń.

W 2019 roku 54-letni Joseph DeLuca był oskarżony o dwóch zarzutach zbrodniczego napaści drugiego stopnia po tym, jak rzucił gorącą kawą McDonald's w pracownika drive-thru obsługującego okno. DeLuca błędnie dostał dwie filiżanki kawy zamiast jednej, a kiedy poproszono go o pokazanie paragonu w celu potwierdzenia zakupu, wpadł w szał. Następnie ubił całą tacę, z obiema filiżankami kawy, z powrotem w pracownika, który doznał oparzeń pierwszego stopnia na szyi, ramieniu i twarzy – i oczywiście, ponieważ jest rok 2019, cały incydent został nagrany na wideo. DeLuca grozi do 16 lat więzienia, jeśli zostanie oskarżony o oba zarzuty.

Nie każda kawa jest taka sama

McDonald Facebook

Myślisz, że kawa to kawa to kawa? Uwaga, spoiler: Nie jest. I nie mówimy tu tylko o smaku. Okazuje się, że kwota kofeina w twoim kubku zmienia się szalenie, w zależności od tego, gdzie go otrzymasz. Ciekawi Cię, jak układa się Mickey D?

Według Informator kofeiny , 16 uncji zwykłej kawy McDonald's zawiera 145 miligramów kofeiny. Biorąc pod uwagę, że puszka Coca-Coli zawiera tylko 34 miligramy, brzmi to całkiem przyzwoicie, prawda? Nie tak szybko... Jeśli szukacie wyboju, mamy dla was złe wieści, ewangeliści McCafe. Filiżanka kawy tej samej wielkości w 7 jedenaście zdobędziesz 280 miligramów kofeiny, a filiżanka joe Grande Starbucks zawiera jeszcze większy cios 330 miligramów. Oczywiście wszystko to brzmi jak dziecinna zabawa, jeśli jesteś w' Czarna etykieta Devil Mountain kawa, kawa o „wysokiej mocy”, która dostarczy zapierających dech w piersiach 1555 miligramów kofeiny w jednej filiżance o pojemności 12 uncji.

Próbują walczyć z marnowaniem kubków

McDonald Obrazy Getty

Tak dobre, jak nasze intencje, dziewięć razy na dziesięć podjeżdżamy do kawiarni bez kubka wielokrotnego użytku. Niezależnie od tego, czy jest to Starbucks, czy McDonald's, te jednorazowe kubki do kawy (i ogólnie kubki na wynos), do których wracamy, generują mnóstwo odpadów. Christy Slay z The Sustainability Consortium mówi , „Niedawny raport mówi, że corocznie produkuje się i sprzedaje na całym świecie 600 miliardów filiżanek — miliard z literą „b”. A więc to dużo.

McDonald's chce jednak coś z tym zrobić i wyznaczył sobie dwa godne pochwały cele do 2025 r.: 100 procent „opakowań dla gości będzie pochodzić ze źródeł odnawialnych, pochodzących z recyklingu lub certyfikowanych” oraz „przetworzyć opakowania dla gości w 100 procentach restauracji . Aby to osiągnąć, nawiązali nawet współpracę z konkurentem Starbucks — który szacuje, że jest odpowiedzialny za około 6 miliardów tych filiżanek rocznie — aby to zrobić.

Problem polega na tym, że chociaż te kubki wydają się być papierowe, wewnątrz znajduje się warstwa plastiku, która sprawia, że ​​są nie tylko trudne do recyklingu, ale w rzeczywistości nie nadają się do kompostowania. Tak więc dwie mega-sieci połączyły siły, aby zaoferować nagrodę w wysokości 1 miliona dolarów w Konsorcjum NextGen i wyzwanie pucharowe każdemu, kto z powodzeniem „opracuje kubek z błonnikiem na wynos i stworzy kubek w pełni nadający się do recyklingu i/lub kompostowania”. Jury wciąż nie pracuje nad tym projektem, ale z pewnością byłby to krok w dobrym kierunku, gdyby się udało.

Niesławny pozew

McDonald Facebook

Trudno nie zrównać z kawą McDonald's że pozew sądowy. Znasz to jedno — 79-letnia babcia wylewa na siebie filiżankę gorącej joe Mickey D, pozywa łańcuch, a reszta to już historia. Ale czy naprawdę znasz szczegóły tego słynnego? garnitur ?

marża zysku królowej mlecznej

W 1992 roku Stella Liebeck właśnie próbowała wmieszać trochę cukru do kawy, kiedy filiżanka przewróciła się i zmoczyła jej kolana, siedząc w samochodzie wnuka. Niezwykle gorąca ciecz — mówi się, że ma około 190 stopni, czyli znacznie powyżej 140 stopni kawa o wysokiej temperaturze jest zwykle podawana w domu — ma poparzenia nóg i inne „wrażliwe miejsca”, wymagające hospitalizacji i przeszczepów skóry. Często mówi się, że w tej sprawie przyznano jej prawie 3 miliony dolarów i chociaż McDonald's przyznał, że ich kawa była tak gorąca, że ​​stanowiło zagrożenie, Liebeck tak naprawdę nie odszedł z tak dużą ilością pieniędzy. W końcu doniesiono, że zadowoliła się wciąż pokaźną sumą około 600 000 USD lub mniej, co wyjaśnia, dlaczego teraz Twój puchar Golden Arches głosi , 'Uwaga gorąca zawartość.'