Rzeczy, których nie wiedziałeś o Rachael Ray

Rachel Ray

Nikt nie widział nadchodzącej dominacji Rachael Ray — nawet sama Rachael Ray. Krótka, kipiąca energią kula energii ma niesamowite imperium czasopism, programów telewizyjnych, książek kucharskich, produktów i stron internetowych, które być może przyćmiewa tylko potężna Oprah. Jej łatwe podejście do gotowania został przelany z pomocą zapracowanym Amerykanom w powrocie do gotowania. Biorąc pod uwagę skromne początki Ray i pozornie ugruntowane usposobienie, łatwo zrozumieć, dlaczego stała się tak szalenie popularna. Łatwo jest pomyśleć, że wiesz wszystko o tej słynnej smakoszce, zwłaszcza biorąc pod uwagę wszystkie doniesienia prasowe, które zbierała przez lata. Ale jeśli myślisz, że jesteś mistrzem lub fakty dotyczące Rachael Ray, mamy zamiar udowodnić, że się mylisz. Jej droga do sukcesu – i sposób, w jaki żyje dzisiaj – jest daleka od tego, czego można by się spodziewać, a po drodze zyskała wielu przyjaciół (i sporo wrogów). Oto wszystko, czego nie wiedziałeś o tej współczesnej królowej kuchni.


Była cheerleaderką w szkole średniej

Rachel Ray Obrazy Getty

Większość ludzi twierdzi, że nie pozwoliłaby, by sława ich zmieniła. Wygląda na to, że Rachael Ray trzymała się tego pomysłu. Rachel Ray była zawsze tą samą osobą, którą jest dzisiaj; potrafi pozyskać ludzi uśmiechem i ma tę zaraźliwą, przebojową postawę. Więc oczywiście ona była cheerleaderką w liceum , ta na szczycie piramidy spada w ramiona jej kolegów z drużyny. Ray ukończył szkołę średnią Lake George w północnej części stanu Nowy Jork w 1986 roku i uczęszczał na Uniwersytet Pace w pobliżu Nowego Jorku. Wytrzymała tylko dwa lata na studiach, zanim porzuciła i rozpoczęła życie zawodowe, znajdując pracę w sklepie spożywczym dla smakoszy w mieście.Swój pierwszy biznes rozpoczęła w liceum

Rachel Ray Obrazy Getty

Otwarta osobowość Rachael uczyniła z niej naturalną sprzedawczynię. Doszła do tego wcześnie, tak wcześnie, że właściwie założyła swój pierwszy biznes jeszcze w liceum . Delicious Liaisons dostarczyła kosze z cateringiem, które sama składała wieczorem między zadaniami domowymi. Od tego czasu Ray konsekwentnie pracował jako kupiec dla Macy's, a później z powrotem w Albany w ekskluzywnym sklepie spożywczym dla smakoszy. To właśnie w Albany Ray znalazła swoją niszę; robiła instruktażowe lekcje gotowania, specjalizując się w posiłkach, które można było zrobić w krótkim czasie, powiedzmy 30 minut. Szybko stała się hitem, co zaowocowało spotami w lokalnych wiadomościach Albany i pojawienie się na Dzisiaj pokaż by pochwalić się swoimi 30-minutowymi posiłkami. Wtedy Food Network się o tym dowiedział i szybko podpisał z nią kontrakt.
Napad zapoczątkował jej karierę

Rachel Ray Obrazy Getty

Ale rzeczywistość jest taka, że ​​nic z tego by się nie wydarzyło – sklep spożywczy dla smakoszy w Albany, pomysł na 30-minutowy posiłek, Dzisiaj pokaż wygląd — gdyby nie to, że stała się kolejną statystyką. Rachael radziła sobie całkiem nieźle, dopóki nie… brutalnie napadnięty (dwa razy) przed jej mieszkaniem w Queens. Dobra robota, spakowała się i wróciła do domu, by zamieszkać w domku niedaleko Albany. Większość ludzi jedzie do Nowego Jorku, aby zostać odkrytym, ale Rachael Ray zrobiła coś przeciwnego.

Ona nie jest szefem kuchni

Rachel Ray Obrazy Getty

Emeril Lagasse stworzył Food Network. To był jego show Emeril na żywo to sprawiło, że Food Network znalazł się w centrum uwagi kraju, tworząc modne hasła (Bam!) i ucząc nową publiczność telewizji kablowej, jak gotować. Ale po jego pokazie anulowanie w 2007 r. , można by argumentować, że Alton Brown, Bobby Flay lub Rachael Ray objęli przywództwo. Tylko jeden z nich jest oszustem.Rachel Ray nie jest szefem kuchni . Nie ma formalnego wykształcenia kulinarnego, a ona podkreśla to by nie odbierać klasycznie wyszkolonym kucharzom. Widziałeś kiedyś, jak kroiła cebulę? Kroi tak jak ty lub ja cebulę. Gotuje tak jak ty czy ja; Ona pomiary gałek ocznych , tnie rzeczy na mniejsze kawałki, aby łatwiej było je ugotować. Nic z tego naprawdę nie ma znaczenia dla większości z nas — ale może dla profesjonalnego szefa kuchni. Ale jej sukces nie ma nic wspólnego z tym, czy jest kucharzem. To jej osobowość i sposób, w jaki gotuje tak jak my, sprawia, że ​​jest tak lubiana.

Ona jest złą wywrotką

Rachel Ray Obrazy Getty

Rachelcha 30-minutowe posiłki poza tym serialem, który naprawdę dał jej sławę, był 40 USD dziennie , gdzie podróżowała praktycznie wszędzie, aby tego dnia wydać tylko 40 dolarów na posiłki. Pomyśl o tym jak o turystyce i utrzymaniu nienaruszonego budżetu. Lokale i naturalna osobowość telewizyjna Ray'a przyczyniły się do sukcesu, ale ludzie zauważyli coś niepokojącego w programie, szczególnie ci z branży serwerów: Rachael Ray jest zły wywrót.Wyróżniają się wykazy złych napiwków celebrytów Rachael jako tania deskorolka . Ta ocena dotyczy konkretnie 40 USD dziennie , gdzie często trzymała się budżetu, dając napiwki mniejsze niż standardowe w branży 15-18 proc. W programie często zostawiała 10 procent i kiedyś powiedziała, że 7 procent końcówki jest idealnie w porządku perfectly . Wszystkie szydercze slogany, takie jak „mniam” czy „pyszny”, zaprowadzą cię tak daleko tylko wtedy, gdy usztywniasz personel kelnerski.

świetny brytyjski pokaz pieczenia rubin

Są rzeczy, których nie potrafi ugotować

Rachel Ray Obrazy Getty

Ray może doceniać proste rzeczy w życiu, ale to nie znaczy, że wie, jak je wykonać. Guru gotowania przyznała, że ​​po prostu jest kilka podstawowych artykułów spożywczych nie mogę się przygotować . Ona powiedziała Mediacja że kiedy parzy kawę „wygląda jak błoto lub siusiu” i że jest znana z podpalania chleba, gdy próbuje go opiekać. Ojej!

Jej przedsięwzięcie to sprawa rodzinna

Rachel Ray Obrazy Getty

Rachael Ray jest w połowie Włoszką (po matce), a w połowie Cajun (od jej ojca, Jima Raya). Rachel ma dwoje rodzeństwa: starszą przyrodnią siostrę, Maria Betar i młodszego brata Manny'ego (nazwanego na cześć dziadka Emmanuela). Jej siostra pisze przepisy na stronę Rachael Ray. Manny nie pracuje właściwie w konglomeracie Ray, ale jego imię nazywa się jedzeniem, na przykład słodkie małe danie chilili .

Ich mama, Elsa Scuderi, może być najbardziej znanym członkiem rodziny, biorąc pod uwagę to, jak dużo mówi o niej Rachael. Była najstarszą z dziesięciorga dzieci i przekazała swoją etykę pracy Rachael. Dziadek Rachael mieszkał z Promieniem, gdy Rachael była młoda i miał na nią ogromny wpływ. Rachael wciąż ma miłe wspomnienia o swoim dziadku i często o nim wspomina; przypisuje mu miłość do jedzenia i być może pierwsze wypowiedziane słowo: „vino”, po włosku wino. Kiedyś wlewał trochę wina rozcieńczonego wodą do jej butelki dla niemowląt, kiedy była wybredna.

Jej rodzice byli w biz restauracji

Rachel Ray Obrazy Getty

Jak więc nauczyła się gotować? Doszła do tego uczciwie, dorastając w restauracjach swoich rodziców. Chociaż urodziła się w północnej części stanu Nowy Jork, przez pewien czas mieszkała w Dorsz Przylądkowy do drugiej klasy. Jej rodzice prowadzili The Carvery w wielu lokalizacjach, w tym Falmouth . Zamiast zatrudniać opiekunkę dla swoich dzieci, mama Elsa zabrała swoje dzieci do pracy. Po sprzedaży restauracji rodzina przeniosła się z powrotem do północnej części stanu Nowy Jork, a następnie Elsa i Jim rozwiedli się. Jej mama została w biz restauracji i prowadził dziewięć restauracji w okolicy, a Rachel była tam z nią. Rachael powiedziała, że ​​ona i jej rodzeństwo „robili każdą gównianą robotę, jaka była – zmywarka, busgirl”. To właśnie to doświadczenie, plus obserwowanie, jak jej mama gotuje w domu, doprowadziło ją do miejsca, w którym jest dzisiaj.

Jej układ FHM

Rachel Ray Obrazy Getty

Jeśli są jakieś kontrowersje dotyczące Rachael Ray (prawdziwe kontrowersje, a nie ludzie, którzy ją nienawidzą, ponieważ jest taka pełna życia), to chodzi o sesję zdjęciową, którą kiedyś zrobiła. Kiedy w 2003 roku akcje Rachael Ray dopiero zaczynały startować, magazyn dla mężczyzn zwrócił się do niej z prośbą o zrobienie makiety fotograficznej. FHM Rachael Ray układ zdjęć z pewnością doda trochę pikanterii do swojego portfolio, liżąc łyżkę, prowokacyjnie trzymając ciasto. Wiele lat później Ray nie żałował. „Myślę, że miałem wtedy 35 lat. ... I pomyślałem: „Jeśli jestem wystarczająco odważny, aby to zrobić, to jest dobra rzecz dla wszystkich”. Powiedziała też, że myślała FHM znaczy Magazyn żywności i domu , a nie Magazyn Dla Niego. Miejmy nadzieję, że żartowała.

Tragiczna śmierć ciotki

Rachel Ray Obrazy Getty

Tuż po Święcie Dziękczynienia 2013 matki Rachael, Elsy, nie było w domu. Elsa przeszła swoją zwykłą rutynę; miała siostrę, 77-letnią Geraldine Scuderi, która pilnowała jej domu. Zapłaciła siostrze 300 dolarów za pomoc domową, ale nie dała jej klucza. W chłodny wieczór Geraldine wyszła na zewnątrz, żeby nakarmić kilka ptaków i… przypadkowo się zablokowała . Desperacko próbowała ponownie wejść do domu, ale klawiatura do garażu była zablokowana, a ona nie była na tyle silna, by wybić okno kamieniem. Jej próby zostały uchwycone przez domowe kamery bezpieczeństwa, ale wszystko to było bezużyteczne. Geraldine, która cierpiała już na przewlekłą obturacyjną chorobę płuc, zasłabła na podjeździe. Jej oficjalną przyczyną śmierci był atak serca.

Córka Geraldine, Gina, obwiniała rodzinę Rayów o śmierć, mówiąc, że „ zaniedbałem ją . Rachael nie uczestniczyła w pogrzebie ciotki, co również nie podobało się jej kuzynowi. Brat Racheli, Manny, bronił jej w mediach, tłumacząc, że kiedyś… raport z autopsji ujawniła przyczynę śmierci, dała pewne zamknięcie. Nadal były niespokojne uczucia, gdy Rachael opuściła pogrzeb, ale Manny wyjaśnił, że nagrywała swój program i nie mogła uczestniczyć.

Została wyrzucona z harcerek

Rachel Ray Obrazy Getty

Może wydawać się dobrą dziewczyną, ale Ray przyznaje, że jako dziecko była wyrzucona z harcerek . Zapytana, co zrobiła, żeby zdobyć but, odpowiedziała: „Miałam trzy wady: wymyśliłam sprośny tekst do piosenki Girl Scouts; Nie miałam na sobie pełnego munduru, tylko czapkę i szarfę; a co najgorsze, dziewczyna złamała rękę ('nuff powiedział). To było dla mnie to!

Dostała szansę odkupić siebie w 2007 roku, kiedy zaprosiła do swojego programu harcerkę i pomogła dzieciom zdobyć odznakę kulinarną.

Kentucky smażony kurczak ekstra chrupiący przepis

Jej firma produkująca karmę dla psów została pozwana

Rachel Ray Obrazy Getty

Miłość Rachael Ray do psów jest dobrze udokumentowana — ona i jej pitbul, Isaboo, mają nawet profil w Nowoczesny pies czasopismo. To był logiczny krok, gdy rozgałęziła się na własną linię karmy dla psów, ale w marcu 2017 r. Jej karma dla psów Nutrish była celem procesu sądowego, w którym stwierdzono, że etykiety marki błędnie przedstawiają to, co jest w środku.

Według Działania najwyższej klasy , w pozwie stwierdzono, że stwierdzenia typu „Żadnych sztucznych aromatów ani sztucznych konserwantów” są mylące, ponieważ żywność rzekomo zawiera substancje takie jak karmelowy barwnik i „nienaturalne” składniki. Zarzuty sięgają 2010 roku, a oskarżenia spotkały się z odpowiedzią obozu Raya, która stwierdziła, że ​​należy je odrzucić, ponieważ wszystkie etykiety zostały wykonane zgodnie z wytycznymi prawnymi.

Jej reklamy Dunkin' Donuts były bardzo kontrowersyjne

Rachel Ray Obrazy Getty

Nie wszystko, co zrobiła Ray, zakończyło się sukcesem, a kiedy z nią rozmawiała wiadomości ABC w 2009 roku zapytali ją o jej niefortunne reklamy Dunkin' Donuts. Ludzie nie tylko mieli z nimi problem, mieli z nimi poważny problem z kilku powodów. Niektórzy — w tym zmarły szef kuchni Antoniego Bourdaina — potępił ją za promowanie wśród dzieci tego, co uważali za niezdrowy styl życia. Odpowiedziała, mówiąc, że nie tylko szanuje Dunkin' Donuts za usuwanie tłuszczów trans z ich produktów, ale że nie widzi nic złego w cieszeniu się takimi rzeczami jak pączek z umiarem. — Niczego nie żałuję — powiedziała. — Ani przez minutę.

Jej niezachwiane wsparcie nie wystarczyło, by utrzymać reklamy na antenie, a LA Times zgłoszone w 2008 r., że reklamy zostały naciągnięte na oburzenie skierowane przeciwko Rayowi za jej szalik. Miała na sobie czarno-biały szalik, który według niektórych grup zbyt przypomina ekstremizm i organizacje terrorystyczne, i chociaż Dunkin' Brands wydał oświadczenie, w którym stwierdził, że to tylko szalik we wzór paisley, który stylista wybrał na sesję, i tak wycofali reklamy.

Ona nie jest taka glam w domu

Rachel Ray Obrazy Getty

Rachael Ray zawsze wygląda na glammed w telewizji, ale to nie jest jej styl. Jej high fashion wygląd jest na pokaz, a kiedy nie jest przed kamerą, ona woli czuć się komfortowo . „W momencie, gdy jestem w drzwiach wejściowych, myję twarz i splatam włosy w koński ogon” – powiedziała blogowi Food Network. „Cała moja garderoba składa się z flanelowej piżamy i kapci [New York] Jets”. Jej zwykły styl jest tak przyziemny, że Ray twierdzi, że ludzie zwykle jej nie zauważasz kiedy wychodzi publicznie.

Mówi, że kariera jest ważniejsza niż rodzina

Rachel Ray Obrazy Getty

W 2005 roku Ray poślubił muzyka Johna Cusimano. Jest głównym wokalistą grupy The Cringe, która ma swoich głównych zwolenników. Ray i Cusimano odnowili swoje przysięgi w 2015 roku i według Raya nie przestali rozmawiać, odkąd się poznali (poprzez Ciężki ). Może powiedzieć, że są nawzajem największymi fanami, ale jedną zaskakującą rzeczą, jaką powiedział Ray, jest to, że jej kariera ma miejsce przed małżeństwem.

laska powiedz powiedzenie

Ona powiedziała Dobre gospodarowanie ,,Nie mogę poświęcić mężczyźnie ogromnej uwagi, a John jest z tym całkowicie niezadowolony”. Zostawiła za sobą ślad złamanych serc i powiedziała, że ​​jeśli ktoś, z kim się spotykała, zaczął wymagać więcej czasu, niż była w stanie dać, po prostu ruszyła dalej.

Ma obiecującą karierę aktorską

Rachel Ray Obrazy Getty

Już wzięła szturmem świat gotowania i wygląda na to, że Hollywood będzie kolejnym przemysłem, który otrzyma leczenie Rachael Ray. Gwiazda telewizyjna przechodzi z małego ekranu na duży ekran , przedstawiająca się na pokazach takich jak 30 Rock, młody i głodny, i Gilmore Girls: rok z życia . W 2017 roku zadebiutowała w filmie jako głos Spamu w filmie animowanym Film z emotikonami.

Ona może stać się całkiem polityczna

Rachel Ray Obrazy Getty

Ray nie boi się mieszać jedzenia z polityką. W 2016 roku wyjaśniła swoją decyzję oparcia linii mebli w Stanach Zjednoczonych . „Amerykańska opinia publiczna ma dość pracy w niepełnym wymiarze” – powiedziała CNBC . „Myślę, że nasz wskaźnik zatrudnienia stale rośnie, ale mamy wykwalifikowanych ludzi, którzy wykonują prace niewykwalifikowane. Myślę, że jako kraj byliśmy sfrustrowani przywracaniem miejsc pracy i myślę, że jesteśmy na dobrej drodze. Coraz częściej pojawia się „Made in America”. Z pewnością staramy się jako firma zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby to tutaj powstało i przywrócić tu miejsca pracy”.

Chociaż niektóre części są produkowane w Chinach i Ray jest z tym „w porządku”, dodała, że ​​istnieje potrzeba zachowania równowagi. „Musisz upewnić się, że inwestowana jest również nasza gospodarka, a my jesteśmy w tym partnerami” – powiedziała. „To jest nasz cel we wszystkim”.

Jak czuje się z nienawiścią, którą dostaje?

Rachel Ray Obrazy Getty

Żywa, przyziemna osobowość Raya jest magnesem na nienawiść do Internetu i wiadomości ABC rozmawiałem z nią o tym, jak to na nią wpłynęło. Mówi, że to w najmniejszym stopniu nie rani jej uczuć, bo nie może na to pozwolić.

„Nie wszystkim się to spodoba, tak jak nie wszystkim spodoba się na placu zabaw” – powiedziała im. – To znaczy, takie jest życie.

Dodała, że ​​musi mieć wiarę w siebie, ponieważ postrzega inne postępowanie jako „[…] wyrządzanie krzywdy ludziom, którzy cię zatrudniają”. To ciekawe podejście do nienawiści, a ona mówi, że dociera do i łączy się z ludźmi, których chce w ten sposób one chcieć. W końcu to się liczy.

Gdy Dobre gospodarowanie zrobili na niej swój profil, poruszyli także szaloną ilość krytyki, którą otrzymuje. Według nich potrafi sobie z tego żartować. 'Co ja mam zrobić? Zadzwonić do nich i krzyczeć: „Musisz mnie polubić”? To jak próba nakłonienia klasowego tyrana do bycia twoim kumplem — strata czasu.

Jej chrapliwy głos pochodzi z dziecięcej choroby

Rachel Ray Obrazy Getty

Nauka mówi, że mężczyźni kocham ochrypły głosy . (Demi Moore zrobiła swoje kości w latach 90. ze swojego seksapilu i złotych, szorstkich fajek.) Inną rzeczą, jaką ma dla niej Ray, jest jej naturalnie chrapliwy głos. Cierpiała zad jako niemowlę, a napady kaszlu spowodowały trwałe uszkodzenie jej gardła. Zad to infekcja wirusowa w skrzynce głosowej, ale rzadko powoduje uszkodzenia, których doświadczyła. To faktycznie wkurzyło ją na tyle, że w 2008 roku przeszła operację po odkryciu łagodnego guzka, który przyczynił się do zgrzytu. Jej głos nie jest mniej chrapliwy po operacji — prawdopodobnie dlatego, że nigdy tak naprawdę Przestał mówić by pozwolić mu się prawidłowo zagoić – a jej charakterystyczna łuska pozostaje.