Rzeczy, których prawdopodobnie nie wiesz o awokado, ale powinieneś

Awokado przeżywa poważny moment. Pomyśl o tym, jeśli jesz awokado, prawdopodobnie jesz teraz o wiele więcej niż kiedyś. Wraz ze wzrostem popularności awokado możesz pomyśleć, że wiesz o nich bardzo dużo, ale prawdopodobnie jest wiele rzeczy, których nie wiesz o awokado, a których prawdopodobnie powinieneś. Od wpływu na środowisko po wpływ na człowieka, skutki zdrowotne i nie tylko, awokado jest czymś więcej niż tylko podstawą guacamole. Jeśli kochasz awokado, a przynajmniej potrafisz je docenić dodawane do kanapki, zmiksowane z dipem lub zmiksowane z koktajlem, oto, co musisz wiedzieć.


Powodują nielegalne wylesianie

Amerykanie nalegają teraz na awokado we wszystkim. Popyt jest tak duży, że rolnicy robią wszystko, co w ich mocy, aby rosnąć w celu zaspokojenia podaży. W rezultacie niektóre lasy sosnowe w Meksyku są nielegalnie wycinane, aby zrobić miejsce dla drzew awokado. Badacz Mario Tapia Vargas z Narodowego Instytutu Badań nad Leśnictwem, Rolnictwem i Rybołówstwem w Meksyku powiedział: Powiązana prasa że gaje awokado wymagają znacznie więcej wody niż lasy sosnowe, które były tam wcześniej, co oznacza, że ​​zasoby wodne przeznacza się na awokado zamiast na inne uprawy, lasy i zbiorniki wodne. Nie tylko to, ale w miejscach, w których rolnicy nie wycięli całkowicie lasów sosnowych, w wielu przypadkach zasadzili pod nimi drzewa awokado, które są trudniejsze do zauważenia przez władze.Owoce rosną przez rok

Zjedzenie jednego zajmuje tylko kilka minut, ale awokado rośnie bardzo długo, zanim pojawi się na półkach w sklepie spożywczym lub na talerzu obiadowym w restauracji. Wierzcie lub nie, ale zabiera ulubione maślane owoce Amerykanów cały rok do pełnego dojrzewania, zanim będą gotowe do zebrania i wysłania do pobliskiego sklepu spożywczego. Kto wiedział?
W USA awokado nie dotyka ziemi

Czy wiesz, że awokado musi być zbierane ręcznie? Scott McIntyre, właściciel i dyrektor generalny Sierra Pacific Farms, hodowca awokado w trzecim pokoleniu, powiedział na blogu o żywności Wyznania smakosza że zbieranie awokado nie może być zautomatyzowane, ponieważ zgodnie z przepisami rządowymi nie mogą dotknąć ziemi, jeśli mają zostać sprzedane. W rezultacie firmy muszą płacić za to, aby każda osoba została wybrana pojedynczo przez osobę z prawdziwego życia. Istnieje wiele rzeczy, które mogą podnieść ceny awokado, ale ręczne wybieranie oznacza, że ​​prawdopodobnie nigdy nie będą tak przystępne cenowo, jak niektóre inne produkty.

W niektórych gajach jest duży udział gangów

Oprócz wpływu na środowisko, twoje awokado może być bardziej etycznie mętne, ponieważ może, ale nie musi, kontrolować te gaje awokado. Według Vocativ , meksykański kartel narkotykowy przejął duże połacie przemysłu awokado w tym kraju. Podczas gdy rodziny uprawiały awokado – i radzą sobie całkiem nieźle – gang teraz wbił się w tę część przemysłu, pozostawiając rodziny z problemami. Unikanie wszystkich awokado z Meksyku może jednak zaszkodzić również hodowcom rodzinnym, którzy już walczą, co sprawia, że ​​decyzja jest trudna.„Ręka awokado” to rzecz

Najwyraźniej wraz ze wzrostem liczby tostów z awokado pojawił się wzrost tak zwanej „ręki z awokado”, urazów noża, które doprowadziły do ​​napływu pacjentów na ER w ciągu ostatnich kilku lat. Według Czasy Londynu , wiele z tych urazów jest dość poważnych i obejmuje uszkodzenie wielu nerwów i ścięgien dłoni. Rany kłute wywołane awokado są jednak łatwe do uniknięcia. Po prostu pokrój całe awokado nożem (awokado na desce do krojenia, a nie trzymaj w dłoni), a następnie użyj łyżki, aby usunąć pestkę. Alternatywnie pokrój awokado w krążki, a następnie obierz. Albo po prostu bądź bardziej ostrożny.

Masz wysoki poziom cholesterolu? Jedz więcej awokado

Chociaż możesz pomyśleć, że zwiększenie spożycia tłuszczu, jeśli masz wysoki poziom cholesterolu, jest sprzeczne z intuicją, spożywanie większej ilości awokado może w rzeczywistości przynieść korzyści. Według artykułu z Dzień Kobiet , badanie z Dziennik Amerykańskiego Stowarzyszenia Kardiologicznego odkryli, że ludzie, którzy codziennie jedli awokado, byli w stanie obniżyć swój „zły” cholesterol — cholesterol LDL — o około 13,5 mg/dl. Niezbyt nędzny na zmianę diety, która jest tak łatwa, jak włączenie większej ilości awokado do swojego dnia.To owoc, a nie warzywko

Może ci się to nie wydawać, ale awokado są technicznie jednoziarniste jagody , co czyni je owocami, a nie warzywami. Dodatkowo, według Żyj silnie , to jeden z nielicznych owoców, które mają dużą ilość białka, które (wraz z całym tym zdrowym tłuszczem) może sprawić, że poczujesz się pełniejszy i bardziej usatysfakcjonowany na dłużej, co oznacza, że ​​nie będziesz biegał do spiżarni krótko po jedzeniu.

Żonaci kupują więcej awokado niż osoby samotne

Podczas gdy Amerykanie na ogół jedzą znacznie więcej awokado niż kiedyś, mogą istnieć pewne wzorce i ogólniki dotyczące nawyków żywieniowych z awokado, które można rozpoznać na podstawie okoliczności życiowych. Według badańHass Awokado Tablica, pary małżeńskie dokonują około 72 procent wszystkich zakupów awokado. Biorąc pod uwagę, ile awokado regularnie kupuję jako samotna dziewczyna, nie jestem w 100 procentach przekonany, że to prawda w każdym przypadku, ale dane nie kłamią.

Każda część owocu jest jadalna

Chociaż istnieją różne opinie na temat tego, czy powinieneś faktycznie jeść pestka i inne części awokado, według Fitness dla mężczyzn , badania wykazały, że korzyści zdrowotne można uzyskać ze wszystkich części awokado: miąższu, pestki i skórki. Możesz go również zjeść jako olej. Olej z awokado ma wyższą temperaturę dymienia niż niektóre inne oleje do gotowania, co oznacza, że ​​może być zdrowszym wyborem w zależności od tego, co i jak gotujesz.

Część masła w wypiekach można zamienić na awokado

Chociaż nie działa dobrze, aby usunąć całe masło z wypieków na rzecz awokado, według Delikatny , złożenie około połowy ilości masła wymaganej w przepisie na awokado jest całkowicie wykonalne. Całe awokado sprawi, że twoje wypieki będą zbyt płaskie, czego zdecydowanie nie chcesz, ale pół na pół zmniejsza kalorie i nie wysusza smakołyków.

Możesz dodać je do swojej rutyny kosmetycznej

Awokado są nie tylko do jedzenia, mogą być również świetnym dodatkiem do Twojej rutyny pielęgnacyjnej. Według HuffPost , możesz ich użyć jako kremu nawilżającego na skórę lub włosy, maseczki do twarzy, która łagodzi podrażnienia, naturalnego antidotum na oparzenia słoneczne i, co może najbardziej ekscytujące i zaskakujące ze wszystkich, przeciwstarzeniowego zabiegu na twarz, który powali tych na dobre. linie, zmarszczki i kurze łapki. Jeśli kupiłeś ostatnio jakieś produkty kosmetyczne, prawdopodobnie wiesz, o ile bardziej przystępne byłoby awokado. Nie zaszkodzi dać mu szansę.

Istnieje mnóstwo różnych odmian

Chociaż prawdopodobnie regularnie kupujesz awokado Hass, gdy jesteś w dziale produktów w sklepie spożywczym, istnieje mnóstwo odmian awokado, których prawdopodobnie nigdy nie widziałeś ani o których nie słyszałeś. Według Republika Żywności , istnieje około 16 różnych odmian awokado, które rosną w Stanach Zjednoczonych. Każda z nich ma inny szczyt sezonu i idealne zastosowania, więc najlepiej wiedzieć, jak dopasować każde awokado do każdego zastosowania. Im więcej awokado, tym weselej w końcu.

Naprawdę łatwo stwierdzić, czy są dojrzałe

Możesz pomyśleć, że określenie dojrzałości awokado to trochę zgadywanka, ale w rzeczywistości jest to o wiele łatwiejsze niż myślisz. Według Północno-Zachodnie Jadalne Życie i moje własne doświadczenie, jeśli chcesz mieć całkiem dobry wskaźnik tego, czy awokado jest dojrzałe, czy nie, po prostu usuń małą pozostałość łodygi. Jeśli pod spodem jest brązowy, to już minął. Jeśli jest kremowy, zielony awokado, to powinien być idealny w środku. Jeśli wygląda zbyt jasnozielono, prawdopodobnie nie jest jeszcze dojrzała, więc nie wcinaj jej. Nigdy więcej niepotrzebnie nie wyrzucaj niedojrzałego lub przejrzałego awokado.
Kategorie Jak Telewizja drink