Rzeczy, których nigdy nie powinieneś robić w Costco

Koszto Kevork Djansezian/Getty Images

Doskonałe oszczędności. Darmowe próbki. Gigantyczne pojemniki kulek serowych. Czego nie kochać w Costco? Ale twoja następna podróż do Costco może nie być tak prosta, jak myślisz. Ty lub Twoi koledzy kupujący mogą być dokładnie tym, czym gardzi wielu klientów i pracowników Costco.


Jak się okazuje, klienci Costco mogą zrujnować wycieczkę do tego sklepu zarówno innym klientom, jak i pracownikom. Złe zachowanie – którego możesz być świadomy lub nie – stworzy problemy dla wszystkich wokół ciebie. Niektóre zachowania są w rzeczywistości zagrożeniem dla bezpieczeństwa, a pracownicy Costco nie zawahają się robić notatek na koncie członkowskim, że wywołałeś kłopoty. W przypadku wielokrotnych wykroczeń również członkostwo może zostać cofnięte.Więc zanim zaczniesz walczyć z korkami na parkingu i zaplanuj swój lunch za 5 USD po zakupach w strefie gastronomicznej, przygotuj się. Planuj z wyprzedzeniem, bądź miły i unikaj robienia jakichkolwiek niezadowolonych działań z tej listy rzeczy, których nigdy nie powinieneś robić w Costco. Pracownicy Costco i inni klienci Costco będą Ci wdzięczni, obiecujemy.
Nie zakradnij się do Costco z cudzą kartą członkowską

Karta członkowska Costco Tim Boyle/Getty Images

Costco działa na zasadzie płatnego członkostwa, więc po opłaceniu składek otrzymujesz dostęp do ofert magazynu po cenach hurtowych. Sprawdzają nawet karty członkowskie przy drzwiach. Jeśli myślałeś, że sobie poradzisz z pożyczeniem czyjejś karty członkowskiej, pomyśl jeszcze raz. Pracownicy Costco stoją przy wejściu, aby sprawdzić karty, a każda karta członkowska ma na odwrocie wydrukowane imię i zdjęcie właściciela karty. Jeśli uda Ci się wślizgnąć do środka, kasjer ponownie sprawdzi Twoją kartę przed dokonaniem zakupu.

Jeden pracownik Costco wydał alarm wywiad włączony Rafineria29 w odniesieniu do niezadowolonego klienta próbującego wkraść się do sklepu, mówiąc: „Zwłaszcza w Costco pracownicy muszą być surowi w potwierdzaniu identyfikatorów członków, ponieważ ich ceny są oparte na modelu płatnego członkostwa. To często prowadziło do ataków klientów, narzekania na pracowników i porzucania gigantycznych wózków wypełnionych setkami dolarów towarów. Jedna klientka wręcz mnie spoliczkowała podczas kłótni o członkostwo, z którego korzystała.Nie utrudniaj życia pracownikom. Nawet bez członkostwa możesz idź do Costco z przyjacielem kto ma kartę — po prostu nie próbuj udawać przyjaciela!

Nie nadużywaj polityki zwrotów Costco

stara sofa

Costco ma hojną „Gwarancję satysfakcji bez ryzyka 100%”. Możesz odzyskać pieniądze za członkostwo, jeśli uznasz je za niezadowalające, i możesz zwrócić większość towarów bez problemu i z jakiegokolwiek powodu.

W wywiad z Mentalna nić , pracownica z Kolorado o imieniu Rachael dzieli konto z pierwszej ręki z regularnie zwracanym przedmiotem: kanapami.

„Członkowie zwracają kanapy, które mają ponad pięć lat i, co ciekawe, nadal mają pokwitowanie” – mówi Rachael. „Domyślam się, że kupują tę kanapę z zamiarem jej zwrotu, więc przyklejają paragon do spodu kanapy, żeby go nie zgubić. Potem, kiedy się zużyją i chcą czegoś nowego, przynoszą go z powrotem i otrzymują pełny zwrot pieniędzy.

Jeśli to sprawia, że ​​planujesz złe plany zwrotu, po prostu wiedz, że pracownicy Costco zwracają uwagę na członków, którzy stale zwracają używane przedmioty. Recydywiści są narażeni na ryzyko cofnięcia członkostwa.

Nigdy nie otwieraj paczkowanych produktów w Costco

jabłka z Costco

Nikt nie chce produktów, które zostały zebrane przez nieznane ręce, zwłaszcza gdy produkt ten znajduje się w rzekomo zapieczętowanej torbie. Jasne, chcesz najlepiej wyglądających owoców, ale szybko obejrzyj torbę lub opakowanie na własne oczy. Wybierz gotową opcję, która najlepiej pasuje do Ciebie bez dzielenia się swoimi zarazkami z innymi. I pamiętaj, jeśli znajdziesz obrzydliwy kawałek owocu, Costco z radością naprawi to, zwracając pieniądze.

Mentalna nić zgłoszone że chociaż cofnięcie członkostwa jest zarezerwowane dla najpoważniejszych wykroczeń, na przykład wyciąganie jabłek z różnych zamykanych opakowań owoców, aby znaleźć te najlepsze, nadal jest mile widziane. Pracownicy Costco będą komentować takie zachowanie na Twojej karcie członkowskiej. Ponownie, wielokrotni przestępcy mogą stracić członkostwo i związane z tym oszczędności związane z członkostwem w Costco.

Oprócz tego, że po prostu nie jest to dozwolone w Costco, takie zachowanie jest niegrzeczne i niehigieniczne.

czy liście laurowe są jadalne?

Nie pozwól swoim dzieciom szaleć w Costco

Rodzina w Costco Mario Tama / Getty Images

Costco może być dość gorączkowy, nawet w dni powszednie po południu. Wartość hurtowa sprawia, że ​​Costco jest niezwykle popularne w całym kraju, więc w magazynie może być tłoczno i ​​tłoczno. Dodaj do tego krzyki, biegające dzieci i masz przepis na katastrofę.

Insider biznesowy rozmawiałem z kilkoma anonimowymi pracownikami Costco, a wielu z nich nie mogło nie docenić znaczenia kontrolowania dzieci podczas zakupów. Dzieci są mile widziane w Costco, ale staraj się, aby były w dobrym zachowaniu.

Choć Costco jest zajęte, wystarczy jeden przypadek, gdy dziecko zbyt szybko skręci za róg, aby stać się zagrożeniem dla bezpieczeństwa. Mogą wpaść na innych kupujących, wózki lub półki. Mogą uszkodzić towar, ale co ważniejsze, mogą zranić siebie lub innych. Oczywiście ta zasada obowiązuje we wszystkich sklepach spożywczych, ale Costco może kusić nawet najbardziej grzeczne dzieci — konfiguracja z otwartą paletą praktycznie zachęca dzieci do wspinania się i ukrywania, co jest dokładnie tym, co robią pracownicy (i inni klienci)”. nie chce się wydarzyć.

Nawet jeśli pozwolisz dziecku siedzieć w wózku, miej je na oku. „Przestań pozwalać swoim dzieciom skakać w koszu. To niebezpieczne” – ostrzegł jeden z pracowników Costco.

Nie zapomnij zaplanować z wyprzedzeniem dużych zakupów Costco

Telewizory Costco Justin Sullivan/Getty Images

Costco ma imponujące transakcje dotyczące dużych zakupów, w tym urządzeń i mebli. Ale zanim skorzystasz z tych oszczędności, upewnij się, że masz możliwość przetransportowania swojego dużego przedmiotu do domu. Przynieś taśmę mierniczą lub sprawdź wymiary nadchodzącego zakupu online, a następnie sprawdź wymiary pojazdu, którym zamierzasz odebrać przedmiot.

Nie ma nic gorszego niż dokonanie zakupu, gdy pracownicy Costco zaniosą przedmiot do Twojego samochodu, a następnie dowiedzą się, że nie pasuje. Pracownicy muszą następnie zabrać go z powrotem do sklepu — a potem ktoś musi opiekować się zakupem, podczas gdy ty obmyśla plan gry, jak zabrać go do domu.

Jeden pracownik Costco w Ontario powiedział Insider biznesowy , „Sprawdź rozmiar swojego samochodu przed przyjazdem — i rozmiar produktu”. Brak planowania z wyprzedzeniem jest dla pracowników „kryzą nr 1”.

Nawet jeśli przyjedziesz z ciężarówką, bądź przygotowany, aby pomóc pracownikom w przeniesieniu przedmiotów (lub przyprowadź znajomych, którzy mogą).

„Kazałem członkom przyjeżdżać z U-Haulem i kupować wiele mebli, których nie mogą pomóc w załadowaniu”, powiedział pracownik Costco z Florydy. „Jesteśmy bardziej niż szczęśliwi mogąc pomóc, ale wolimy, abyś również pomógł i nie zakładaj, że zrobimy to za Ciebie”.

Przestań wyrzucać lokalny sklep Costco

zmięte serwetki

Tak jak nie chcesz, aby inni przychodzili do Twojego miejsca pracy i zostawiali po sobie bałagan, nie rób tego samego w Costco. Jeśli złapiesz niektóre z tych sławnych Próbki Costco , wrzuć te kubki i serwetki do dostarczonych pojemników. Pozostawianie śmieci porozrzucanych po sklepie i w koszyku jest nie tylko leniwe — to niehigieniczne.

Chociaż nie jest to marnotrawstwo, niechciane przedmioty w niewłaściwych miejscach również tworzą niepotrzebny bałagan i więcej pracy dla już zajęci pracownicy . Jeśli w połowie sklepu zdecydujesz, że tak naprawdę nie potrzebujesz tego 50-paku batonów muesli, poświęć kilka dodatkowych minut, aby odłożyć je z powrotem na miejsce.

Insider biznesowy rozmawiałem z ośmioma pracownikami, którzy wymienili to jako irytację zwierząt domowych, gdy kupujący nie odkładają niechcianych przedmiotów z powrotem na swoje miejsce. Jeden z pracowników z Arizony powiedział: „Jeśli jesteś zbyt leniwy, żeby go odprowadzić, daj go z góry pracownikowi, aby jedzenie się nie zmarnowało”.

Nigdy nie pobieraj wielu próbek od jednego dostawcy w Costco

próbki żywności mięsnej i serowej

Czy możesz wziąć kilka próbek tego pysznego przysmaku, który rozdają za darmo? Tak. Powinieneś? Prawdopodobnie nie. Pobieranie wszystkich próbek jest niegrzeczne, ponieważ mniej zostawiasz innym.

Jedna przykładowa pracownica powiedziała, że ​​nie ma nic przeciwko temu, że kupujący pobierają więcej niż jedną próbkę, o ile towarzyszy jej podziękowanie. Ale ma ograniczenia. „Ale nie bierz więcej niż dwóch, jeśli jest to podgrzana próbka, więcej niż czterech, jeśli to ser i krakersy lub coś w tym rodzaju”, powiedziała w AMA na Reddicie .

Jest to szczególnie ohydne, jeśli klient jest wredny, próbując pobrać wiele próbek. W tym samym wątku Reddit, przykładowy pracownik powiedział: „Ci, którzy wpadają w złość, ponieważ musimy czekać, aż ugotują lub są tymczasowo poza domem, zachowują się jak dzikusy. Ale w większości ludzie są w porządku. Chciałem tylko podziękować!

Podsumowując, wytyczne dotyczące próbek różnią się w zależności od sklepu. Przykładowi pracownicy nie są pracownikami Costco. Ale generalnie, weź jedną próbkę i zostaw więcej dla innych kupujących. Jeśli podoba Ci się próbka, kup produkt i ciesz się więcej w domu.

Nie proś pracowników Costco o pracę lub zniżkę

linie w Costco Justin Sullivan/Getty Images

Wiadomo, że Costco ma dobre wynagrodzenie i świadczenia . Pracownicy często mówią, że firma naprawdę dba o swoich pracowników. W związku z tym znalezienie pracy w tym sklepie może być trudniejsze niż w niektórych innych. Ale proszenie pracownika o pomoc — który prawdopodobnie jest obcym — jest inwazyjne i niegrzeczne.

Biorąc to pod uwagę, jeden pracownik Costco powiedział Insider biznesowy że w wielu sklepach brakuje personelu. Nie krępuj się więc aplikować, ale nie oczekuj, że szybko przejdziesz przez proces rozmowy kwalifikacyjnej z pomocą pracownika.

Niektórzy klienci nie boją się również kontaktować się z pracownikami i prosić ich o rabaty. Przepraszamy, nie ma tu żadnych zniżek. Nawet pracownicy nie dostają zniżki. Ponieważ Costco sprzedaje produkty po cenach hurtowych i często dodatkowo prowadzi sprzedaż, firma nie oferuje rabatów.

„Stali ludzie faktycznie sprawiają mi najwięcej kłopotów”, jeden z pracowników powiedział na Reddit . „Przeczytaj to jako „zatytułowane”. Myślą, że jesteśmy przyjaciółmi i że mogę dać im jakąś zniżkę.

Nie bądź niegrzeczny dla pracowników Costco

Zakupy w Costco Tim Boyle/Getty Images

Ogólnie rzecz biorąc, wielu pracowników Costco kocha swoją pracę. Ale jedną z najgorszych części pracy w Costco jest to, że wielu klientów może być wymagających i niegrzecznych.

Sklepy Costco są często zajęte, a pracownicy wykonują dużo pracy fizycznej, od zaopatrywania półek, wynoszenia przedmiotów dla klientów, po pchanie wózków. Oprócz tego, że jest wymagająca fizycznie, każda zmiana może być również wyczerpująca psychicznie, zwłaszcza gdy klienci stają się drażliwi.

Jeden pracownik w Utah powiedział Insider biznesowy „To szalone, jak niegrzeczny jest amerykański klient wobec ludzi, których nie zna — którzy im pomagają”.

W wątek Reddita , jeden z pracowników wyjaśnił, że zajmowanie się niezadowolonymi klientami jest „mentalnie wymagające”, zwłaszcza dla tych, którzy muszą pracować na froncie sklepu, aby sprawdzić identyfikatory członkowskie.

składniki w slim dżemach

Nawet działania pośrednie, takie jak porzucenie koszyka na parkingu, składają się na nieostrożne, niegrzeczne traktowanie pracowników Costco, którzy po prostu służą Ci pomocą.

Nie proś pracowników Costco o sprawdzanie tyłu lub chwytanie przedmiotów z górnych półek

magazyn

Costco to magazyn, więc to, co widzisz, jest naprawdę tym, co dostajesz. Cały sklep jest tym, co wiele sklepów spożywczych lub innych sklepów detalicznych uznałoby za „plecy”. Oznacza to, że przedmiot sprzedaży, którego szukasz, jest prawdopodobnie wyprzedany. Nie proś pracowników, aby sprawdzili, czy nie ma więcej zapasów — tak naprawdę nic nie jest ukryte ani nie jest składowane gdzie indziej.

Ale jeśli zdarzy ci się zobaczyć przedmiot, który chcesz znaleźć na górnych półkach bliżej sufitu, pracownicy zalecają zwrot następnego dnia, gdy przedmioty te zostały ściągnięte podczas magazynowania. Nie mogą po prostu ściągnąć dla ciebie przedmiotu w tym momencie.

Tak jak Reader's Digest wyjaśnia , „Od czasu do czasu przedmioty są poza zasięgiem na wysokich paletach, ale większość sklepów nie wyciąga wózka widłowego tylko po jedną sztukę. Wróć jutro; prawdopodobnie zostanie uzupełniony. Chwytanie wózka widłowego w godzinach szczytu to kwestia bezpieczeństwa.

Nigdy nie przyprowadzaj na zakupy więcej niż dwóch gości niebędących członkami Costco

klienci w Costco Paul Kane/Getty Images

Masz znajomych, którzy chcą skorzystać z atrakcyjnych ofert w Costco? A może po prostu chcesz zobaczyć, o co w tym wszystkim chodzi? Na szczęście ten hurtowy sprzedawca hojnie umożliwia członkom zabieranie ze sobą osób niebędących członkami na zakupy. Ale istnieje ograniczenie liczby osób, które jeden członek może zabrać podczas jednej podróży – i tego, co mogą zrobić, gdy już tam są.

Za Costco Przywileje i warunki członkostwa , „Członkowie mogą zabrać do magazynu swoje dzieci i maksymalnie dwoje gości; jednak członkowie są odpowiedzialni za swoje dzieci i gości. Dzieci nie powinny być pozostawione bez opieki. Tylko członkowie Costco mogą kupować przedmioty”.

Nie krępuj się zabrać ze sobą dwóch przyjaciół, którzy pomogą Ci nosić i ładować większe przedmioty lub po prostu towarzyszyć Ci podczas zakupów. Po prostu wiedz, że jeśli znajdą jakieś przedmioty, które chcieliby kupić, będziesz musiał zapłacić rachunek (i miej nadzieję, że ci zwrócą!).

Nie przynoś kuponów wystawionych przez innych producentów lub sprzedawców poza Costco

stos kuponów, które wygrały

Tak jak Costco nie oferuje zniżek zarówno pracownikom, jak i kupującym, również nie akceptuje kuponów producenta lub kupony oferowane przez innych sprzedawców. Mówiąc najprościej, wartość i oszczędności, jakie daje kupowanie przedmiotów po kosztach hurtowych, przewyższają zapotrzebowanie na kupony od producentów. Bez tych kuponów nadal będziesz mieć świetną ofertę.

Costco od czasu do czasu oferuje członkom własne kupony, które można otrzymać pocztą lub e-mailem. Jeśli zdobędziesz kupon Costco, upewnij się, że jest on aktualny przed wyjazdem. Wygasłe kupony Costco powodują tylko frustrację przy kasie.

Według pracownika tell all in Reader's Digest , „Wiemy, że chciałbyś uzyskać jeszcze lepszą ofertę na produkty w koszyku, ale nie akceptujemy kuponów producentów i nie będziemy negocjować niższej ceny. Jeśli chcesz zaoszczędzić dodatkowe pieniądze, zajrzyj do naszych książeczek oszczędności magazynowych”.