Ten przepis na bagietkę jest łatwiejszy niż myślisz

chleb przepis na bagietki Laura Sampson/Mashed

Nawet jeśli ugotowałeś dziesiątki ciast, ciasto po stopa , nadwyżka zakwas , i wszelkiego rodzaju inne wypieki, wciąż możesz się onieśmielić bagietką, ukochaną chleb zbyt często postrzegane jako domena tylko najbardziej wykwalifikowanych i doświadczonych piekarzy. Ale kiedy już zastosujesz się do tego przepisu na bagietki, który daje dwa bochenki i wymaga mniej niż pół godziny praktycznej pracy, francuski chleb stanie się podstawowym artykułem domowym. W rzeczywistości, gdy już zrobisz swoje pierwsze bagietki i zdasz sobie sprawę, jak niegroźny jest proces, prawdopodobnie zaczniesz od razu drugą partię, przy czym pierwszą zwykle zjesz, zanim się zorientujesz. Śmiało i zrób kilka bochenków na raz, na wszelki wypadek.


I nigdy nie martw się, że upieczesz za dużo tego chleba, mówi Laura Sampson o Mały Dom Duża Alaska . „Myślę, że większy problem będzie, gdy zniknie zbyt szybko”. Poza tym możesz przechowywać chleb przez kilka dni w szczelnej plastikowej torbie, nie tracąc wiele ze smaku ani konsystencji, a kromki bagietki możesz tostować, aby uzyskać chleb, który „idealny do bruschetty lub doskonały do ​​podania z zupa ”, dodaje Sampson.To powiedziawszy, bagietka w stylu francuskim najlepiej smakuje oczywiście świeża, więc przejdźmy do tego.
Zbierz składniki do tego przepisu na bagietkę

składniki przepisu na bagietkę Laura Sampson/Mashed

Prawie nie ma szans, żeby ktoś, kto choć trochę interesował się pieczeniem, nie miał wszystkich składników potrzebnych do zrobienia tego przepisu na bagietkę. Sekret nie tkwi w składnikach, ale raczej w sposobie, w jaki się z nimi obchodzisz. (Nie martw się, to też nie jest aż tak tajemnicze.)

sos bbq z pieczonym miodem

Potrzebne będzie pięć i pół szklanki mąki uniwersalnej, podzielonej, cztery i pół łyżeczki aktywnych suszonych drożdży, jedna łyżeczka Sól , dwie szklanki ciepłej wody plus dwie łyżki wody o temperaturze pokojowej i jedno białko jajka. Aha, i nie zapomnij o nieco mniej niż łyżce oliwy z oliwek do nasmarowania miski.Przygotuj ciasto na ten przepis na bagietkę

robienie ciasta Laura Sampson/Mashed

Delikatnie umieść dwie filiżanki mąka w misce miksera stojącego wyposażonego w hak do ciasta, a następnie umieść wszystkie drożdże po jednej stronie miski, a sól po drugiej. Dodaj dwie szklanki ciepłej wody i mieszaj ręcznie do połączenia, zwykle przez około 30 sekund. Teraz pozwól mikserowi pracować na średnich obrotach przez dwie minuty.

dlaczego Anthony Bordain popełnił samobójstwo?

Następnie dodaj tyle pozostałej mąki, aby uformować miękkie, równe ciasto na ten przepis na bagietkę (zwykle około trzech i pół filiżanki więcej) i dalej wyrabiaj maszynowo przez pięć minut.Niech ciasto przepisowe na bagietki wyrośnie, a następnie odpocznij

Wyrastanie ciasta z bagietki Laura Sampson/Mashed

Gdy ciasto na ten przepis na bagietkę będzie gotowe, użyj Oliwa z oliwek pokryć boki średniej miski do wyrastania ciasta. Teraz wyjmij ciasto z miksera, uformuj z niego kulę, włóż do wysmarowanej tłuszczem miski i przykryj folią i ręcznikiem.

Odstaw ciasto do wyrośnięcia w ciepłym miejscu, aż podwoi swoją objętość, co zajmie około 60 minut lub dłużej, jeśli w domu jest zimno. (Ciasto można schować w pobliżu grzejnika lub otworu wentylacyjnego.)

zaoszczędź dużo cen

Gdy ciasto się podwoi, delikatnie wyciśnij powietrze, podziel ciasto na pół i odstaw oba kulki ciasta na pięć lub dziesięć minut.

Rozwałkuj i zwiń bochenki na ten przepis na bagietkę

ciasto przepis na bagietkę na stole Laura Sampson/Mashed

Przygotuj dwa duże patelnie do pieczenia maty do pieczenia silpat lub papierem do pieczenia i odłóż je na bok. Teraz posyp lekko mąką dużą ilość miejsca na czystym, płaskim blacie.

Połóż połowę ciasta na bagietki na blacie i wyciśnij je w mały prostokąt, a następnie za pomocą wałka do ciasta rozwałkuj na około 10 na 15 cali. Następnie rozwałkuj ciasto w długą rurkę i zaciśnij bułkę na obu końcach. Od stożka do stożka, twoje ciasto powinno mieć w tym momencie około 16 cali długości. Połóż rurkę ciasta na jednej z przygotowanych blach do pieczenia, a następnie powtórz ten proces z kulką ciasta numer dwa.

Posmaruj bochenki do tego przepisu na bagietkę, a następnie odstaw je ponownie

przygotowywanie przepisu na bagietki Laura Sampson/Mashed

Wymieszaj białko jajka z dwiema łyżkami wody o temperaturze pokojowej, a następnie za pomocą silikonowej szczotki (lub innej czystej, miękkiej szczotki) pokryj wierzch, spód i boki obu bochenków płynem do jajek.

jak się robi bujdę

Teraz przykryj oba bochenki z bagietki folią i pozwól im wyrosnąć, aż prawie się podwoją, co zajmie około 30 minut.

W międzyczasie rozgrzej piekarnik do 375 stopni Fahrenheita. Nie wyrzucaj płynu do mycia jajek, ponieważ wkrótce będziesz go ponownie używać.

Nacinaj bochenki z przepisu bagietki, a następnie upiecz

przepis na bagietkę do pieczenia ciasta Laura Sampson/Mashed

Gdy bochenki z przepisu na bagietki wyrosną, zdejmij plastikową folię i pokrój każdy bochenek ostrym nożem trzy lub cztery razy, tnąc pod kątem około ćwierć cala.

Teraz upiecz bochenki w nagrzanym piekarniku przez 20 minut, następnie wyciągnij chleb i ponownie posmaruj każdy bochenek płynem jajecznym. Obróć patelnię w piekarniku, gdy ponownie upieczone bochenki ponownie ustawisz na ogniu i piecz jeszcze przez 15 minut lub do momentu, gdy chleb zrumieni się i zabrzmi pusto, gdy wbijesz go w spód.

Schłodź bagietki na ruszcie, a następnie podawaj je według uznania, od bez zmian z masłem, przez chleb kanapkowy, po bruschettę i nie tylko.

Ten przepis na bagietkę jest łatwiejszy niż myślisz4,8 z 16 ocen Wypełnij 202 Drukuj Nawet jeśli ugotowałeś dziesiątki ciast, placków i zakwasów, bagietka nadal może Cię onieśmielać. Ale nie musisz być. Wypróbuj ten prosty przepis. Czas przygotowania 1,83 godziny Czas gotowania 35 minut Porcje 2 bochenki Całkowity czas: 2,42 godziny Składniki
 • 5½ szklanki mąki uniwersalnej, podzielone
 • 4½ łyżeczki aktywnych suszonych drożdży
 • 1 łyżeczka soli
 • 2 szklanki ciepłej wody (od 120 do 130 stopni Fahrenheita) plus 2 łyżki stołowe
 • 1 białko jajka
 • Oliwa z oliwek
Wskazówki
 1. Wsyp 2 szklanki mąki do miski miksera stojącego z hakiem do ciasta. Umieść drożdże po jednej stronie miski, a sól po drugiej.
 2. Dodaj 2 szklanki wody i mieszaj przez 30 sekund, a następnie pozwól mikserowi pracować na średnich obrotach przez 2 minuty.
 3. Dodaj tyle pozostałej mąki, aby uformować miękkie ciasto, zwykle około 3 ½ filiżanki, a następnie wyrabiaj maszynowo przez 5 minut.
 4. Naoliwić miskę do wyrastania ciasta, a następnie wymieszać zmiksowane ciasto wyjąć z miksera, uformować w kulę i włożyć do wysmarowanej miski.
 5. Miskę na ciasto przykryj folią i ręcznikiem i odstaw do wyrośnięcia w ciepłym miejscu, aż podwoi swoją objętość, około 60 minut (potrwa to dłużej, jeśli w twoim domu jest zimno).
 6. Gdy ciasto się podwoi, delikatnie wyciśnij powietrze, podziel je na pół i pozostaw każdą kulkę na 5-10 minut.
 7. Przygotuj dwie duże formy do pieczenia, posmaruj czystym blatem mąką i połóż połowę ciasta na blacie.
 8. Wyciśnij ciasto do małego prostokąta, a następnie za pomocą wałka rozwałkuj je na około 10 na 15 cali.
 9. Zwiń długą rurkę, a następnie ściśnij rolkę w zwężające się końce. Rurka powinna mieć długość około 16 do 17 cali.
 10. Rozwałkowane ciasto ułożyć na jednej przygotowanej blasze do pieczenia, a następnie powtórzyć z pozostałym ciastem.
 11. Białko wymieszać z dwiema łyżkami wody, a następnie posmarować każdy bochenek płynem do jajek.
 12. Przykryj rurki ciasta i odstaw do prawie podwojenia, około 30 minut. Rozgrzej piekarnik do 375 stopni Fahrenheita.
 13. Gdy bochenki wyrosną, zdejmij folię i pokrój każdy bochenek ostrym nożem trzy lub cztery razy na głębokość około ¼ cala, a następnie piecz w nagrzanym piekarniku przez 20 minut.
 14. Wyciągnij chleb i ponownie posmaruj każdy bochenek płynem jajecznym. Obróć patelnie w piekarniku, a następnie piecz jeszcze 15 minut lub do momentu, gdy chleb się zrumieni i zabrzmi pusto, gdy wbijesz go w spód.
 15. Schłodzić na ruszcie, a następnie podawać według uznania.
Odżywianie
Kalorie na porcję 340
Całkowita zawartość tłuszczu 3,1 g
Tłuszcz nasycony 0,4 g
Tłuszcze trans 0.0
Cholesterol 0,0 mg
Węglowodany ogółem 66,5 grama
Błonnik pokarmowy 2,9 grama
Cukry ogółem 0,3 g
Sód 301,4 mg
Białko 10,1 g
Przedstawione informacje są szacunkami Edamama na podstawie dostępnych składników i przygotowania. Nie należy jej traktować jako substytutu porady profesjonalnego dietetyka. Oceń ten przepis