Ta brytyjska sztuczka na pieczone ziemniaki zmieni wszystko

Pieczony ziemniak ze śmietaną i szczypiorkiem

Pieczone ziemniaki to jedna z tych potraw, która powinna być całkowicie niezawodna. To dosłownie włożenie ziemniaka do piekarnika i odczekanie odpowiedniej ilości czasu, prawda? Niestety dla nas, według Smacznego , w rzeczywistości istnieje mnóstwo sposobów na zepsucie pieczonych ziemniaków, co skutkuje suchymi i nierównomiernie ugotowanymi ziemniakami.


Ponad w Kuchnia , odkryli, że najlepszy sposób na pieczenie ziemniaków jest tuż przed nami (a dokładniej na wschodzie). Outlet twierdzi, że Brytyjczycy cały czas po cichu wytwarzają doskonałe pieczone ziemniaki pod nazwą „ziemniaki w mundurkach”. Swój ulubiony przepis na ziemniaki w mundurkach zaczerpnęli od Joanny Goddard, która na swoim blogu Kubek Jo , podzieliła się, że nauczyła się robić ziemniaki w mundurkach od swojej ciotki Janey, która mieszka w Kornwalii w Anglii.Metoda, którą powinieneś stosować do pieczonych ziemniaków

ziemniaki w mundurkach

Kuchnia pochwalił metodę Goddarda jako skutkującą super chrupiącą skórką i wyjątkowo puszystym wnętrzem, twierdząc, że brytyjska wersja pieczonego ziemniaka jest znacznie lepsza od bardziej popularnych amerykańskich metod.
Jeśli chcesz spróbować zrobić własne ziemniaki w mundurkach, istnieje kilka prostych wskazówek, dzięki którym za każdym razem zrobisz to dobrze. Metoda Joanny Goddard polega na pokrojeniu ziemniaka w kształt krzyża przed włożeniem go do piekarnika, zamiast nakłuwania go widelcem, jak sugeruje większość innych przepisów. I nie ma też nacierania taters oliwą z oliwek. Goddard zaleca gotowanie w temperaturze 400 stopni Fahrenheita (200 stopni Celsjusza) bezpośrednio na ruszcie piekarnika przez dość długi czas — w rzeczywistości 2 godziny. Następnie wyciągnij go z piekarnika, pokrój jeszcze głębiej w krzyż i piecz przez kolejne 10 minut, zanim podasz je z tonami masła, soli i czarnego pieprzu, aby uzyskać autentyczne brytyjskie wrażenia. Ta metoda obiecuje, że twoja skórka ziemniaka będzie „podobna do krakersa” i to dobrze.

Kolejna metoda na doskonałe ziemniaki w mundurkach

Chrupiące ziemniaki w mundurkach z solą, czarnym pieprzem i masłem

Opiekun proponuje podobny przepis i mówi, że idealny ziemniak w mundurkach, po przetestowaniu wielu metod szefa kuchni, sprowadza się do techniki. Zalecają pieczenie w nieco wyższej temperaturze niż robi to Goddard (220 stopni Celsjusza w porównaniu z 200 stopniami Celsjusza) i nakłuwanie ziemniaka zamiast robienia początkowo pełnego plasterka. Opiekun sugeruje również wstępne solenie ziemniaka przez zawijanie go w sól, gdy jest jeszcze lekko wilgotny po czyszczeniu, przed włożeniem go do piekarnika, aby uzyskać dodatkową chrupiącą skórkę. Publikacja zgadza się, że gotowanie bezpośrednio na ruszcie jest lepsze niż używanie blachy lub innego naczynia do pieczenia na chrupiące spody.Bez względu na to, jakiej metody użyjesz, z pewnością będzie to najlepszy pieczony ziemniak, jaki kiedykolwiek jadłeś.