To absolutnie najlepszy sposób na odgrzanie smażonego ryżu

Chiński smażony ryż

Resztki są świetne. Większość potraw nie tylko smakuje lepiej następnego dnia, ale resztki w lodówce to wyraźny znak, że nie będziesz musiał się zastanawiać, co zrobić na śniadanie, lunch lub kolację. Niezależnie od tego, czy są to resztki z wielkiego obiadu, czy coś znacznie mniejszego, dodatkowe przygotowane jedzenie zawsze będzie gotowe. Ale zawsze było jedno zastrzeżenie, które wymykało się nawet największemu miłośnikowi resztek — a jest to proces podgrzewania jedzenia.


Z resztki pizzy? do smażony kurczak drugiego dnia , istnieje cienka granica między osiągnięciem perfekcji a uzyskaniem czegoś, co jest przemoczone lub zimne. Ale co z potrawami z ryżu? Jak osiągnąć idealne odgrzanie czegoś takiego jak smażony ryż za pierwszym razem? Dobrze, Smacznego podaje, że idealną techniką do zastosowania podczas podgrzewania smażonego ryżu jest umieszczenie go w kuchence mikrofalowej (na średniej mocy) i wymieszanie raz lub dwa razy (wybór dealera) w 20-sekundowych odstępach. I wygląda na to, że USDA zgodziłby się z tą taktyką. Okresowe mieszanie ryżu może pomóc w uniknięciu wszelkich zimnych miejsc w ryżu podczas jego podgrzewania.Lista smaków makaronu ramen

Utrzymuj resztki smażonego ryżu przed wyschnięciem

Kobieta wyciągająca resztki z lodówki

Jednak najtrudniejszą częścią podgrzewania resztek smażonego ryżu jest upewnienie się, że nie wyschnie. Według Facet od jedzenia , najpierw chcesz przechowywać smażony ryż w hermetycznym pojemniku i podgrzać go tylko raz, zanim się nim skosztuje. Następnie zalecają dodanie płynu, takiego jak woda, olej lub bulion, aby ponownie wprowadzić do naczynia trochę potrzebnej wilgoci. Do gotowania w mikrofalówce smażonego ryżu, Facet od jedzenia mówi, że dodanie dwóch łyżek wody (lub bulionu) do smażonego ryżu przed podgrzaniem może mieć ogromne znaczenie. Jeśli jednak próbujesz podgrzać smażony ryż na kuchence, powinieneś dodać olej do patelni i dać mu czas na rozgrzanie przed dodaniem ryżu na średnim ogniu przez około 10 minut.
kiedy otwarto ogród oliwny?

Resztki są częścią sprawdzonej tradycji. Według NPR , resztki narodziły się z konieczności gdzieś podczas I wojny światowej, kiedy Amerykanie zaczęli słyszeć o niedoborach żywności spowodowanych przez wojnę. Do czasu Wielka Depresja przetoczyła się, trzymanie resztek stało się potrzebną praktyką dla ogólnego przetrwania. Historyk Helen Zoe Veit powiedziała, że, jak wszystko w życiu, resztki przeżywają kolejny swego rodzaju renesans, ponieważ obecne postrzeganie resztek jest dość pozytywne. Veit mówi NPR że Amerykanie nie chcą obecnie wyrzucać jadalnej żywności (w coraz większym stopniu). To dobra wiadomość dla twojego równie smacznego smażonego ryżu.