To najlepszy rodzaj ryby do ceviche

Ceviche w niebieskiej misce z rukwią wodną

Ceviche to absolutnie pyszne danie latynoamerykańskie składające się z drobno pokrojonych surowa ryba marynowana w soku z cytrusów, często z dodatkiem ziół i innych świeżych składników, takich jak pomidory, cebula, a nawet owoce morza, takie jak ośmiornica, przegrzebki lub krewetki. Chociaż danie nie jest podgrzewane, kwas cytrusowy leczy surową rybę, dzięki czemu jest bezpieczna do spożycia. Jeśli kiedykolwiek zauważyłeś, że twoje ceviche wygląda na mętne i zastanawiałeś się, czy rzeczywiście zostało ugotowane, to była to praca kwasu, a nie ciepła (poprzez Rzemieślniczy ). Podobnie jak w przypadku większości przepisów, które zawierają minimalną ilość składników, jakość każdego składnika będzie miała duży wpływ na wynik twojego ceviche, a najlepszym miejscem do rozpoczęcia jest twoja ryba.


Z reguły jędrna, chuda biała ryba, taka jak okoń, sola, granik lub kakonosz, będzie najlepszą bazą do ceviche (pamiętaj, że zawsze możesz dodać dodatkowe owoce morza, aby uzyskać zróżnicowaną konsystencję i smak). Jedzenie i wino poleca również halibuta i lucjan ze względu na ich łagodny smak. Jednak może nawet ważniejsze niż than rodzaj ryby , który wybierzesz , to zapewnienie jej jakości i świeżości .Jak i gdzie kupić ryby na ceviche

Ceviche na czerwonym talerzu

Według Smacznego , warto zaprzyjaźnić się z lokalnym sprzedawcą ryb, aby zdobyć towar do ceviche. W szczególności poproś ich o najświeższą, słonowodną białą rybę. Jeśli wymieniają kilka różnych opcji, wybierz te z przezroczystym miąższem, które są twarde w dotyku. W rzeczywistości możesz nawet powąchać ryby, aby upewnić się, że są naprawdę świeże. Południowe życie mówi, że świeża ryba będzie pachniała słono, jak morze, a nie „rybnie”. Jeśli twój przepis wymaga jednej białej ryby, ale inna wygląda znacznie lepiej tego dnia, zawsze stawiaj na świeżość zamiast dokładności liter. W daniu zdefiniowanym przez świeże smaki, trochę więcej wysiłku podczas zakupów może sprawić ogromną różnicę.
Po wybraniu ryby będziesz chciał, aby była jak najświeższa, dopóki nie będziesz gotowa do gotowania. Smacznego zaleca zawinięcie ryby w plastik, włożenie jej do miski z lodem (z lodem zarówno pod, jak i na wierzchu ryby) i pozostawienie w lodówce, aż będziesz gotowy do przygotowania ceviche. Dzięki temu zachowasz świeżość, z którą się zmagałeś, i stworzysz znacznie lepsze ceviche. Jeśli to możliwe, Południowe życie sugeruje kupowanie owoców morza tego samego dnia, w którym planujesz zrobić ceviche.