To najlepszy rodzaj oleju do robienia ziemniaków haszyszowych

patelnia wypełniona ziemniakami z cebulą

W zależności od tego, kogo zapytasz, istnieją bardzo różne odpowiedzi dotyczące tego, jaki rodzaj oleju najlepiej nadaje się do smażenia ziemniaków ziemniaczanych. Oczywiście powinieneś wypróbować różne odmiany, aby znaleźć tę, która najbardziej Ci się podoba, ale jest kilka rzeczy do rozważenia, jeśli się rozgałęzisz.


Chociaż to nie jest olej, Niebieski Fartuch mówi, że masło to kolejny dobry wybór do spróbowania, podczas gdy Trasy kulinarne sugeruje ghee, które eliminuje potrzebę klarowania masła, jeśli zdecydujesz się go użyć. Kawałki mleka w maśle należy usunąć po roztopieniu masła, ponieważ będzie ono palić się w znacznie niższej temperaturze, co utrudnia smażenie na patelni haszyszowo brązowej na zwykłym maśle (poprzez Wszystkie przepisy ). Ale masło klarowane może osiągnąć wyższą temperaturę, której potrzebujesz, aby odnieść sukces.Z podobnych powodów musisz być ostrożny przy wyborze olejków do produkcji chrupiące ziemniaki ziemniaczane . Trasy kulinarne wyjaśnia, że ​​olej kokosowy tłoczony z makuchu jest zwycięzcą, podczas gdy Niebieski Fartuch sugeruje oliwę z oliwek. Tłoczony olej kokosowy nie będzie pachniał ani smakował jak kokos i działa bardziej jak pusta tabliczka dla smaku. Prawdopodobnie dobrze znasz oliwę z oliwek z pierwszego tłoczenia, ale w rzeczywistości chcesz trzymać się od niej z daleka i zamiast niej używać lekkiej oliwy z oliwek, zgodnie z Smacznego .
Dlatego do swoich ziemniaków ziemniaczanych należy starannie wybierać olej oil

Hsh ziemniaki na patelni i na talerzu

Powód, dla którego musisz uważać na wybór olejków, sprowadza się do tego, jak zachowują się po podgrzaniu do wysokiej temperatury. Podobnie jak zwykłe masło, niektóre oleje mają tendencję do palenia przed osiągnięciem wyższych temperatur, a nawet mogą smakować, jakby się zepsuły po podgrzaniu punkt dymu , według Smacznego . Dlatego chcesz, aby te, które mogą wystarczająco się nagrzać bez palenia, usmażyły ​​ziemniaki z cebulą, aż na zewnątrz pojawi się chrupiąca sierść.

Dla Smacznego , lekka oliwa z oliwek może osiągnąć temperaturę do 465 lub 470 stopni Fahrenheita, podczas gdy oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia może nagrzać się tylko do około 325 stopni. Lekka oliwa z oliwek smakuje bardziej neutralnie niż oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia, co oznacza, że ​​uzyskasz z niej mniej smaku. Pozwala jednak łatwiej przebić się smakiem ziemniaków.Olej z nasion słonecznika, olej z awokado, olej roślinny i olej z pestek winogron to również świetne wybory. Ta grupa jest raczej neutralna pod względem smakowym i może osiągać wysokie temperatury, które pozwolą uzyskać ładne i chrupiące ziemniaki ziemniaczane na zewnątrz i uniknąć rozmoknięcia. Zastanów się więc nad tym, co wlewasz na patelnię — może zrobić lub złamać ziemniaki ziemniaczane.