To najlepszy sposób na gotowanie fasoli pinto

fasola Pinto

Choć może nie tak popularny jak inne fasolki i rośliny strączkowe, takie jak czarna fasola i ciecierzyca, fasola pinto jest w rzeczywistości odżywczą potęgą. Istnieje kilka korzyści jedzenie fasoli pinto z regularnością. Jak na Linia zdrowia , jest to stosunkowo łatwe do przygotowania danie o wyraźnie ziemistym smaku. Fasola Pinto jest również bogata w witaminy i minerały, takie jak żelazo, potas i magnez, które mogą znacznie poprawić Twoje zdrowie. Nie wspominając o tym, że fasola pinto gotowana samodzielnie ma niską zawartość tłuszczu i nie zawiera cholesterolu.


Są również doskonałym źródłem błonnika, który może pomóc w regulacji układu trawiennego. Dodatkowo są bogate w przeciwutleniacze i mogą pomóc Twojemu organizmowi w walce ze szkodliwymi wolnymi rodnikami. Fasola Pinto ma również inne możliwe korzyści zdrowotne, w tym wspomaganie odchudzania. Cała zawartość błonnika w pinto może pomóc Ci poczuć się pełnym, a tym samym przyczynić się do zmniejszenia ilości przekąsek .Jeśli zastanawiasz się, jaki jest najlepszy sposób na przygotowanie fasoli pinto, oto mała pomoc.
Fasola Pinto jest niezwykle wszechstronna, ale jej ugotowanie może zająć trochę czasu

Miska fasoli pinto

Jak wyjaśniono przez Kuchnia , fasola pinto okazuje się być super wszechstronnym składnikiem. Nie musisz czuć się ograniczony, jeśli gotujesz z fasolą pinto. Ich maślana, kremowa konsystencja dobrze pasuje do kuchni meksykańskiej, od wysokobiałkowych chilaquiles po domowe burrito, tacos i tostadas. Fasola Pinto również ładnie pasuje do sałatki, może być gwiazdką w chili i zagęścić zupy bardzo dobrze.

Jednak najlepszy sposób na przygotowanie fasoli pinto nie jest skomplikowany. Możesz pominąć puszki. Wszystko, co musisz zrobić, to trochę zaplanować. Na przykład suszona fasola, która jest świeższa, gotuje się szybciej, więc spróbuj kupić świeżą partię, gdy jesteś poza domem. Zazwyczaj gotowanie fasoli pinto zajmuje około dwóch godzin. Jak wyjaśniono przez Kuchnia , nie musisz nawet moczyć fasoli, jeśli jest świeża. Najpierw opłucz fasolę pinto i umieść ją w dużym garnku. Dodaj wodę i jeśli chcesz przyprawy takie jak cebula, ząbki czosnku, sól, liść laurowy i odrobinę sody oczyszczonej. Po zagotowaniu fasoli pinto gotuj ją na wolnym ogniu do miękkości. Po ugotowaniu wyrzuć przyprawy.Jeśli jednak czujesz, że potrzebujesz trochę więcej pomocy, postępuj zgodnie z radą tego Redditora, zwłaszcza jeśli wolisz moczyć fasolę. Ich komentarz czytamy: „Łatwo je ugotować. Wystarczy namoczyć przez noc, odcedzić, zalać zimną wodą około centymetra nad fasolą. Następnie zalecają gotowanie fasoli przez około cztery godziny, a następnie dodanie opcji przypraw, takich jak czerwona papryka, bekon i cebula.