To najłatwiejszy sposób na zrobienie vinaigrette w domu

Domowe winegret

Sałatka jest podstawą dla wielu ludzi starających się żyć jak najlepiej, zdrowo. W rzeczywistości per YouGov 60 procent millenialsów lubi jeść sałatki, podczas gdy aż 90 procent osób powyżej 55 roku życia lubi spożywać wszystko, co jest zielone i zielone. Aby być uczciwym, sałatki przeszły twórczo długą drogę, a każda dekada wprowadza innowacje, co możesz wrzucić do miski sałatkowej. Ale to, czego używasz do ubierania swojej średniej zielonej miski zdrowia, może mieć znaczenie. Jednym z powodów, dla których powinieneś rozważyć zrobienie własnego sosu do sałatek, jest to, że może dać ci większą kontrolę nad tym, co trafia do twojego vinaigrette. Ma potencjał, by być dla Ciebie lepszym i jest to bardzo proste. Może ci to nawet zaoszczędzić kilka monet (poprzez Kocham moją sałatkę ).


Epickie Zauważa, że ​​najłatwiejszym sposobem na zrobienie własnego vinaigrette do polania sałatki jest użycie oleju i octu. Ale wybór odpowiedniego oleju i octu oraz uzyskanie odpowiednich proporcji dla tego zestawu jest naprawdę kluczem. W przeciwnym razie przygotuj się na tłusty bałagan lub coś, co smakuje tak kwaśno, że Twój vinaigrette sprawi, że będziesz łapać woda . Jaki jest najłatwiejszy sposób na zrobienie vinaigrette w domu?jak smakuje negroni?

Użyj proporcji 3:1, aby zrobić swój vinaigrette

Oliwa i ocet

Aby przygotować prosty przepis na winegret, który jest wypróbowany i prawdziwy, większość kulinarnych ekspertów wydaje się wymagać proporcji 3:1 Oliwa z oliwek do octu. To mówi, Epickie zwraca uwagę, że różne rodzaje octu mają różną kwasowość, więc spróbuj przed podaniem i dodaj trochę więcej oleju, jeśli to konieczne. Ale zastosowanie metody proporcjonalnej jest drogą do zrobienia, ponieważ pozwala to na zarobienie dokładnie takiej kwoty, jakiej potrzebujesz. Jeśli potrzebujesz trochę, użyjesz po prostu łyżeczek, ale jeśli potrzebujesz dużo, możesz wyłamać miarki.
Aby zrobić vinaigrette, zacznij od ubijania niewielkiej ilości koszerna sól morska z octem, aż się rozpuści. Trzymaj trzepaczkę i dodaj odpowiednią ilość oleju. Smakuj i dostosuj w razie potrzeby. Jeśli chcesz, możesz na koniec dodać trochę mielonego pieprzu.

bułki chili i cynamon

Jaki rodzaj oleju i ocet winny zaleca się zrobić vinaigrette? Prawie wszystko idzie. Smak domu sugeruje, że balsamiczny, szampański i biały ocet najlepiej nadają się do winegret, ale nie ograniczaj się. Jeśli chodzi o oleje, używaj jednego o smaku, który lubisz. Kuchnia ostrzega przed używaniem olejów o silnych smakach, wyróżniając niektóre oleje orzechowe i oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia, które mogą zaciemnić i zdominować ogólny smak winegretu.