Tak naprawdę powstają łamacze szczęk

słodycze łamacza szczęk Facebook

Łamacz szczęk to złodziej pokazowy wświat cukierków. Od dość przerażająco brzmiącej nazwy po charakterystyczny biały cukierkowy płaszcz i świąteczne rozpryski tęczowej farby, nie możesz przegapić tych kulistych słodyczy za każdym razem, gdy wejdziesz do sklep ze słodyczami . Masz wrażenie, że byli w pobliżu od zawsze, a jednak trudno jest dokładnie określić, kiedy łamacze szczęk wkroczyli na scenę słodyczy.


anthony bourdain żona asia argento

Niektórzy uważają, że łamacze szczęk są potomkami śliwki cukrowej, która jest cukierkiem w twardej otoczce, który istnieje od 1600 roku. Wiemy tylko, że Salvatore Ferrara, włoski piekarz, który wyemigrował do Illinois w Chicago w 1919 roku, jest tym, który spopularyzował łamacze szczęk w Stanach. Od tego czasu firma Ferrara Pan Candy Company rozwinęła się i połączyła, aby stać się wielką firmą cukierniczą, którą znamy dzisiaj: Ferrara Candy Company.Możesz znać łamacze szczęk pod inną nazwą: gobstoppers. Jest to termin używany w Wielkiej Brytanii dla tych słodyczy w twardej skorupce. W związku z tym nazwa „Wieczne Gobstoppers” pochodzi od brytyjskiego pisarza Roalda Dahla z 1964 roku Charlie i fabryka czekolady , gdzie wyobraża sobie gobstopper, który nigdy nie maleje i trwa wiecznie, zmieniając kolory i smak jak magia. Nawet jeśli nie są one tak naprawdę wieczne, łamacze szczęk działają długo i zmieniają kolory i smaki w prawdziwym życiu dzięki zaawansowanemu technologicznie procesowi, którego ukończenie może zająć prawie miesiąc. Tu na Tłuczony , mamy wszystkie słodkie szczegóły, które możesz chrupać.
Łamacze szczęk zaczynają się od centrum twardych cukierków

Centrum słodyczy z łamaczem szczęk Facebook

Chociaż te cukierki wydają się trwać wiecznie (stąd określenie „wieczne”), prawdopodobnie pamiętasz, jak dotarłeś do słodyczy, kwaśne centrum łamacza szczęki i poczucie spełnienia dobrze wykonanej pracy.

W przypadku klasycznych łamaczy szczęk, to centrum twardych cukierków jest miejscem, w którym rozpoczynają swoją działalność cukiernicy praca . Obciążone klocki bębnowe są umieszczane w przemysłowej patelni. Bloki bębnowe są niezbędne do kruszenia i mieszania składników środka cukierków na drobny proszek.Dekstroza, sproszkowane barwniki, aromaty i kwasy owocowe są dodawane do pannera wraz z blokami. Po tym, jak klocki i panner działają przez około dziesięć minut, sproszkowana mieszanka zostaje przeniesiona do niestandardowego urządzenia do tabletkowania. Tam tłok o dużej mocy formuje go w okrągłe, pikantne cukierki, które wszyscy znamy i kochamy. Czy możesz uwierzyć, ile pracy wkłada tylko niewielka część naszych ukochanych łamaczy szczęk? To dopiero początek.

Centra gumy do żucia są również popularne w łamaczach szczęk

Guma do żucia w środku gumy do żucia Facebook

Zanim przejdziemy do warstw zmieniających kolor, nie możemy zapomnieć o długich proces w ten sposób powstaje inny popularny rodzaj łamacza szczęk: ten z gumowatymi, lepkimi centra gumy do żucia . Bańka guma Centra wymagają na początku innego procesu, chociaż proces nakładania warstw jest taki sam, jak w przypadku łamaczy szczęk o twardym środku.kiedy zaczyna się śniadanie z burgerami?

Producenci cukierków mieszają gumy syntetyczne ze sproszkowaną żywicą, aby rozpuścić gumę. Następnie dodawane są zagęszczacze i konserwanty. Po czterogodzinnym procesie parowania i mieszania mieszaninę umieszcza się na tackach w celu schłodzenia. Ciasto schładza się przez 24 godziny, a następnie dodaje się syrop kukurydziany, aby uzyskać miękkość i słodycz.

Na koniec do gumy dodawane są cukry i aromaty, a także cukier puder, który sprawia, że ​​guma łatwiejsze do żucia . Kilka maszyn jest używanych do krojenia i kształtowania gumy w centra kulowe do łamaczy szczęk. Gdy te kulki gumowe są fajne, można je budować na warstwach, aby stworzyć łamacz szczęk.

Warstwy na warstwach są dodawane do łamaczy szczęk

Warstwy cukierków łamacza szczęk Facebook

A co z tymi wszystkimi warstwami i warstwami smaku i koloru, które sprawiają, że twój język zmienia kolor? To najlepsza część, naszym zdaniem. Bycie niegrzecznym i wystawianie ludziom języka jest o wiele przyjemniejsze, gdy wnętrze twoich ust ma ponury odcień niebieskiego.

Te warstwy są w rzeczywistości najbardziej czasochłonną częścią tworzenia łamacza szczęk proces . Gdy twarde cukierki są gotowe, są przenoszone do bardzo głośnego „wciągającego” pomieszczenia, gdzie do cukierków dodaje się wiele warstw aromatów i kolorów. Cukierki wiruje się w obrotowych patelniach (to głośna część) podczas dodawania syropu. Następnie dodaje się więcej proszku dekstrozy, aby pomóc w tworzeniu warstw.

Potem przychodzi wiele etapów kolorowania smakowego, jak wiśnia, limonka, cytryna i jagoda. Każda warstwa tworzy jeden z tych kolorów, które sprawiają, że Twój język wygląda, jakby pochodził z innej planety. Każda warstwa musi mieć dwie godziny na ustawienie, zanim będzie można dodać kolejną warstwę, więc możesz sobie wyobrazić, ile czasu zajmuje zrobienie tych cukierków zmieniających kolor. Powłoka zwiększa rozmiar cukierków do wielkich łamaczy szczęk, do których jesteśmy przyzwyczajeni.

Wykonanie łamacza szczęk może zająć więcej niż trzy tygodnie

Jawbusters Jawbreakers cukierki Instagram

Nazywamy je Wiecznymi Gobstopperami po drugiej stronie stawu, ale nie tylko wiecznie jedzą. Proces ten może wydawać się wieczny, jeśli chodzi o robienie tych kolorowych słodyczy. Podczas gdy wykonanie niektórych cukierków łamacza szczęki zajmuje kilka dni, inne wersje mogą zająć więcej niż trzy tygodnie ukończyć!

Weźmy na przykład Pogromcy szczęk marka łamaczy szczęk. Firma zaczyna od maleńkiej, pojedynczej granulki cukru i dodaje płynny cukier, aby zbudować go do połowy wielkości pogromcy szczęk. Samo stworzenie tego słodkiego centrum zajmuje około 21 dni. Następnie firma sprawdza kolory i aromaty w tradycyjnym procesie nakładania warstw na szczęki.

Jeśli miałeś wcześniej Pogromcy szczęk, wiedziałbyś, że nie są to nawet największe łamacze szczęk. Czy możesz sobie wyobrazić, ile czasu zajęłoby zrobienie tych OGROMNYCH łamaczy szczęk, które widzisz w sklepach ze słodyczami?

substytut liści limonki kaffir

Wykończenie dla klasycznego wyglądu łamacza szczęk

rozpryski farby łamacza szczęk Facebook

Wiemy, że to klasyczny łamacz szczęk, gdy tylko zobaczymy tę klasyczną białą powłokę i rozpryski tęczowej farby. Niektórzy uważają, że pochodzenie białej powłoki wywodzi się z oryginału Ferrary produkt , włoski przysmak o nazwie Confetti lub Jordan Almonds. To cukierek migdałowy pokryty cukrem, tradycyjnie z białą skorupką. Confetti Almonds są również dostępne w kolorowym płaszczu z cukierków, który mógł zainspirować podobne do konfetti rozpryski farby, które widzimy dziś na łamaczach szczęk. Migdały Confetti są również wytwarzane w procesie panoramowania, co mogło skłonić Ferrarę do opracowania metody wytwarzania łamaczy szczęk.

Dziś ta metoda jest wykonywana na dużą skalę w pancernikach przemysłowych. Po dodaniu wszystkich aromatyzowanych barwników do cukierków, do cukierka dodaje się jeszcze dwie warstwy białej powłoki. Na cukierki wylewa się glazurę, aby uszczelnić wszystkie warstwy. Wreszcie, producenci cukierków używają butelek ze sprayem do barwienia cukierków, podczas gdy maszyna do przesuwania obraca się, aby zapewnić ogólny efekt rozpryskiwania farby.

Jak wcześnie powstawały łamacze szczęk?

Panners do robienia cukierków dla Jawbreakers Instagram

Oczywiście zrobiliśmy skoki, jeśli chodzi o technologię produkcji cukierków, zwłaszcza za pomocą maszyn o wytrzymałości przemysłowej i funkcji sztucznej inteligencji, aby zapewnić kontrolowane procesy. Chociaż nie wiemy na pewno, kiedy wynaleziono łamacze szczęk, wiemy, że starsze metody wytwarzania podobnych cukierków powlekanych były znacznie bardziej pracochłonne .

Wczesne patelnie do powlekania były po prostu czajnikami zawieszonymi na łańcuchu, które osoba musiała ręcznie obracać nad otwartym ogniem. Produkcja cukierków rozwinęła się nieco na początku XIX wieku, kiedy wynaleziono patelnie wyposażone w wałki. Jednak patelnie te nadal musiały być ręcznie obracane podczas procesu powlekania.

W 1860 r. era przemysłowa umożliwiła produkcję patelni przemysłowych i wprowadziła techniki patelni, które producenci cukierków nadal stosują do cukierków powlekanych. Dziś zaktualizowaliśmy wersje patelni przemysłowych, które są zautomatyzowane i mogą produkować duże partie łamaczy szczęk na raz.

najgorsze marki hot dogów

Czy istnieje sposób na zrobienie łamaczy szczęk w domu?

dłoń trzymająca cukierek łamacza szczęk Instagram

Czy istnieje sposób na zrobienie łamaczy szczęk we własnej kuchni? Możesz nie mieć w domu przemysłowych pannerów i pras do tabletek, więc masowa produkcja tych cukierków w domu może nie być możliwa. Przepraszam, Ferrara chce. Ale możliwe jest zrobienie tylko jednego gigantycznego, kolorowego łamacza szczęk w domu, do cholery.

Jasne, jeśli masz ton cukru , cierpliwość i dużo czasu w Twoich rękach. Zaczniesz od sześciu filiżanek cukru, co stanowi tylko połowę tego, ile będziesz potrzebować do wykonania pracy. Roztopisz go w wodzie i syropie kukurydzianym i dodasz barwnik spożywczy. Gdy termometr do cukierków osiągnie 300 stopni Fahrenheita, wlej bardzo gorącą mieszankę do okrągłej półkuli. Następnie powtórz, aby zrobić drugą połowę.

Ostygnięcie i stwardnienie tych cukierków zajmuje kilka godzin. Gdy to zrobisz, dodaj trochę więcej płynnych cukierków, aby skleić dwie połówki. Rozłóż gazetę i użyj szczoteczki do zębów lub pędzla zamoczonego w barwniku spożywczym, aby uzyskać ten klasowy efekt rozpryskiwania farby. Teraz nie masz już cukru, ale masz gigantycznego cukierka, którym możesz zaimponować znajomym!

Odmiany łamaczy szczęk

Mega bruiser gigantyczny łamacz szczęk Facebook

Bruisery wyglądają jak klasyczne łamacze szczęk, z białą powłoką i rozpryskami farby, z wyjątkiem tego, że są ogromny. Większe niż przeciętna piłka golfowa, mierzą do ponad trzech cali średnicy! Tych przerośniętych słodyczy nie da się owinąć wokół szczęki, więc najlepiej jest je delikatnie lizać lub gryźć, aż zmniejszą się.

Zanim jednak zaczniesz jeść Bruisera, upewnij się, że poświęciłeś dużo czasu i energii. Stały urzędnik Rekord świata czas potrzebny do zjedzenia Mega Bruiser Jawbreaker to 17 dni, cztery godziny, osiem minut i 19 sekund! Możesz mieć pod ręką plastikową torbę na kanapki, aby trzymać w niej łamacz szczęk, abyś mógł zaoszczędzić swoją pracę.

Inną odmianą łamacza szczęk jest popularny Atomowa kula ognia . Ferrara opisuje je jako „pikantną, gorącą kulę słodkiego pieczenia” cynamon Twoja pyszność. Te ogniste cukierki mają jaskrawoczerwony kolor pasujący do pikantnego smaku. Ponieważ takie cukierki mają trwać przez długi czas, zalecamy, aby tylko miłośnicy pikantnych potraw spróbowali tych płonących ognistych kul słodyczy.

Eksplodujące łamacze szczęk?

kaboom wybuchowe łamacze szczęk cukierki Świergot

Łamacze szczęk istnieją od tak dawna, że ​​obfitują w mity i opowieści na ich temat. Być może słyszeliście tę samą miejską legendę, na którą się natknęliśmy, a mianowicie, że niektórzy łamacze szczęk eksplodowali i ranili ludzi. Niestety jest to jedna miejska legenda, która okazała się prawdziwa, o czym świadczy jeden z odcinków Discovery Pogromcy mitów pokazać .

Dokumenty policyjne potwierdzają, że łamacz szczęk eksplodował, gdy małe dziecko polizało cukierka tylko raz po podgrzaniu go w kuchence mikrofalowej. Kolejny dziewięcioletni łamacz szczęk eksplodował, gdy polizała cukierka, co pozostawiło jej na twarzy i ramionach poważne, bolesne oparzenia. Później okazało się, że to oparzenia chemiczne.

najlepsze jedzenie w fabryce serników?

Gospodarze Myth Busters postanowili przyjrzeć się, jakie warunki spowodowały wybuchy łamaczy szczęk. Potwierdzili, że połączone działanie cukierka pozostawionego w plastikowym opakowaniu i pozostawionego na słońcu lub pod innym promieniującym źródłem ciepła (użyli konwencjonalnego tostera) dało twardą skorupkę z roztopionym cukierkiem. Nie jesteśmy pewni, dlaczego lizanie cukierków spowodowało eksplozję tych dzieciaków, ale zdecydowanie unikniemy mikrofalówki lub pozostawienia tych cukierków na słońcu.

Łamacze szczęk na filmie

Film z łamaczem szczęk Instagram

Jak wszyscy, kochamy wszystko, co jest związane z 'lata 90 : moda, muzyka, filmy! bezradny to popularny powrót, ale czy słyszałeś o jego mroczniejszym, kampowym kuzynie, Łamacz szczęk ? Ta czarna komedia z udziałem królowej gotyków z lat 90., Rose McGowan, jest często porównywana do innych znanych filmów, takich jak Wrzosy i Wredne dziewczyny.

W filmie grupa dobrze ubranych, popularnych dziewczyn zawsze świętuje swoje urodziny przerażającym dowcipem. Dowcip przybiera fatalny obrót w dniu urodzin ich przywódcy, kiedy zakneblują ją gigantycznym łamaczem szczęk, który kończy się uduszeniem jej na śmierć. W dalszej części filmu gang próbuje ukryć swój wypadek siecią szantażu, oszustwa i oczywiście metamorfoz od stóp do głów.

Chociaż ten film nie został pokochany przez krytyków, gdy się pojawił, od tego czasu stał się kultowym klasykiem i ważną pamiątką po latach 90. estetyka retro . Dosłownie zabójcza historia pozostaje źródłem inspiracji zarówno dla projektantów kostiumów, jak i filmowców. W rzeczywistości spowolniony spacer korytarzem z Wredne dziewczyny nosi uderzające podobieństwo do sceny z filmu Łamacz szczęk. I, oczywiście, ta historia nadaje łamaczowi szczęk jeszcze bardziej znany status kultowy jako kanciasty i dekoracyjny cukierek na wieki.