Tak długo chleb na zakwasie pozostaje świeży

zbliżenie dwóch bochenków na zakwasie

Chleb na zakwasie powstał przez przypadek. Według NPR , ten rodzaj chleba jest najstarszym chlebem na zakwasie w historii i najprawdopodobniej pochodzi z Starożytny Egipt kiedy dzikie drożdże znalazły drogę do ciasta chlebowego, które leżało dłużej niż normalnie. W rezultacie powstał klasyczny produkt, który przetrwał wieki. Ten obfity chleb również czyni cuda dla naszego zdrowia — okazuje się łatwiejszy do strawienia niż inne pieczywo i nie podnosi poziomu cukru we krwi (poprzez Linia zdrowia ). Przy takim chlebie uwielbiamy jeść jak najwięcej zakwasu i chcemy, aby był jak najdłużej świeży.


Znalezienie idealnych technik przechowywania wymaga trochę praktyki. Według Nadal smaczne Ta , zakwas pozostaje dobry przez cztery lub pięć dni, jeśli zostanie pozostawiony w spiżarni i do trzech miesięcy, jeśli zostanie pozostawiony w zamrażarce. Aby zapewnić najdłuższą żywotność, korzystanie z zamrażarki ma sens — możesz pokroić bochenek lub zostawić go w całości, owinąć w folię aluminiową lub plastikową folię do zamrażania, umieścić zawinięty chleb w torbie do zamrażarki i wrzucić do zamrażarki . Chociaż chleb smakuje najlepiej przez pierwsze trzy miesiące, można go bezpiecznie jeść tak długo, jak trzymasz go w zamrażarce, co oznacza, że ​​możesz potencjalnie cieszyć się zakwasem po tym trzymiesięcznym znaku (przez PureWow ).po co gotować homara żywcem?

Przechowywanie zakwasu poza zamrażarką

Pokrojony chleb na zakwasie na torbie

Jeśli lubisz smak świeżego zakwasu i nie chcesz przechowywać go w zamrażarce, możesz skorzystać ze spiżarni. Według Nadal smaczne Ta , Upewnij się zachowaj swój zakwas w chłodnym, suchym miejscu i przechowuj w oryginalnym opakowaniu. Włożenie chleba do lodówki może wydawać się kuszące, ale oprzyj się temu impulsowi! Lodówki przyspieszają wysychanie chleba, pozostawiając zakwas nieświeży w ciągu dwóch lub trzech dni. Jeśli zdecydujesz się trzymać chleb z zamrażarki, zachowaj czujność. Jeśli twój zakwas odbarwia się lub pachnie, odetnij wszelkie obrażające kawałki. Jeśli twój chleb kiedykolwiek zaczyna rosnąć pleśń , wyrzuć całość.
niebezpieczeństwo folii aluminiowej z pieczonych ziemniaków

Przy odrobinie praktyki i eksperymentów możesz znaleźć optymalny sposób na utrzymanie świeżości zakwasu przez wiele dni. Jeśli upieczesz lub zdobędziesz tak pyszny bochenek chleba, warto zachować jego świeżość tak długo, jak to możliwe, a znajomość odpowiednich sposobów przechowywania sprawia, że ​​ten chleb jest idealny na każdą okazję.