Tyle naprawdę zarabiają pracownicy Ben & Jerry's

Ben i Jerry Bloomberg/Getty Images

Istnieje wiele smacznych wyborów, jeśli chodzi o lody. Jedną z najpopularniejszych marek jest Ben & Jerry's . Firma znana jest z pyszne pinty pełen kreatywne smaki jak Chubby Hubby i Phish Food, ale ma też historię zaangażowania politycznego, od mówienia o morderstwie George'a Floyda w 2020 roku po wprowadzenie smaku lodów zachęcającego ludzi do głosowania za sprawiedliwością rasową. Aktywizm jest dobry, ale bezpośrednie wsparcie finansowe może być jeszcze lepsze. Jak dobrze firma Ben & Jerry's naprawdę wynagradza swoich pracowników?


Jeśli pójdziesz do Ben & Jerry's stronie internetowej , masz poczucie, że jej pracownicy dobrze prosperują. W sekcji na swojej stronie zatytułowanej „Płaca zdatna do życia” firma opisuje płacenie pracownikom „znacznie wyższe niż krajowa płaca minimalna”, co oznacza, że ​​w 2020 r. oznaczało to stawkę godzinową w wysokości 18,13 USD. To znacznie więcej niż federalna płaca minimalna. który utrzymuje się na poziomie 7,25 USD za godzinę od 2009 roku (przez Departament Pracy Stanów Zjednoczonych ).Nie wszyscy pracownicy Ben & Jerry's zarabiają dużo

Ben i Jerry Jerritt Clark/Getty Images

Możesz być zaskoczony słysząc, że politycznie świadoma firma, taka jak Ben & Jerry's, dobrze płaci swoim pracownikom. Jednak dane zebrane przez W rzeczy samej opowiada nieco inną historię. Średnia płaca za łyżki do lodów, członków zespołu i kierowników zmian wynosi około 11 USD za godzinę. Po stronie administracyjnej wynagrodzenie jest nieco wyższe, a funkcje takie jak asystent administracyjny i specjalista ds. mediów społecznościowych zarabiają około 16 USD za godzinę.
Powód tej rozbieżności? Według strony internetowej firmy, Ben & Jerry's płaci tylko swoim pełnoetatowym pracownikom z Vermont, którzy pragnęli 18,13 USD stawki godzinowej. Wynagrodzenie jest nawet obliczane na podstawie kosztów życia w Vermont.

Według W rzeczy samej , 68 procent pracowników firmy Ben & Jerry's uważa, że ​​otrzymują sprawiedliwe wynagrodzenie. Być może liczba ta byłaby wyższa, gdyby wszyscy jej pracownicy zarabiali na pensjach, które robią pracownicy z Vermont. Wyjaśnienie tego kontrastu może leżeć w franczyzie. W 2015 r. firma Ben & Jerry's wyraziła poparcie dla płacy minimalnej w wysokości 15 USD za godzinę w stanie Nowy Jork (poprzez Codzienne wiadomości z Nowego Jorku ). Jednak według jednego z właścicieli franczyzy, Patricka Pipino, który rozmawiał z Nowy Jork Codzienne wiadomości, ' Wielu franczyzobiorców jest temu bardzo przeciwnych.