Oto, ile kosztuje otwarcie franczyzy, która jest dostępna

Świecący znak, który wiedźma Instagram

Jeśli jesteś wystarczająco stary, być może pamiętasz, że na początku XXI wieku pojawił się wyjątkowy sklep z kanapkami o nazwie Which Wich Superior Sandwiches. Jeśli jednak nie masz za sobą odrobiny etatu, prawdopodobnie nadal widziałeś co najmniej jedną lokalizację popularnego sklepu z kanapkami w swoim mieście. Niezależnie od tego, jak go pamiętasz, sklep, który Poranne wiadomości z Dallas Notatki, jako założone przez duet męża i żony Jeffa i Courtney Sinelli w 2003 roku, prawdopodobnie wzbudziły twoje zainteresowanie, gdy spacerowałaś obok. Mam nadzieję, że zainteresowało Cię to na tyle, aby tak właściwie wejść.


Dla tych z Was, którzy mieli jedną z świetne kanapki? że urzędnik Która strona Wich mówi „ma moc, aby uczynić każdy dzień lepszym”, wzięcie udziału w akcji mogło przemknąć ci przez myśl, gdy przeżuwałeś swój ulubiony wybór. I z Fortuna zauważając, że „przychody firmy w 2016 r. wyniosły 217 milionów dolarów”, sensowne byłoby posiadanie własnej lokalizacji. Chociaż pozornie jest ich mnóstwo plenty pieniądze, które można zarobić na franczyzie Twoja własna lokalizacja w What Wich (firma podobno przyniosła też w następnym roku ponad 200 milionów dolarów), nie myśl, że będzie to tania cena.Otwarcie własnej franczyzy Which Wich może być spełnieniem marzeń, ale Przedsiębiorca ujawnia, że ​​będziesz potrzebować przynajmniej 30 000 $ za początkową opłatę franczyzową — czyli opłatę, której będziesz potrzebować, aby dołączyć do systemu franczyzodawcy.
Będziesz musiał mieć przyzwoitą ilość pieniędzy, jeśli chcesz zamknąć się we własnej lokalizacji.

Morze Beniaminów

Podczas Przedsiębiorca szacuje, że Twoja początkowa inwestycja może wynosić od 175 500 do 480 250 USD, urzędnik Która franczyza? strona przedstawia, z czego składałyby się te koszty. Twoja początkowa inwestycja obejmuje tysiące wydane na potencjalną kaucję za drugą lokalizację, opłaty za zgłoszenie i przygotowanie dokumentów, opłatę za wybór lokalizacji, jeśli potrzebujesz pomocy, czynsz za pierwszy miesiąc i depozyt zabezpieczający, usługi konsultingowe w zakresie projektowania sklepów, sprzęt komputerowy i oprogramowanie , początkowe zapasy, usługi profesjonalne, wydatki na reklamę podczas otwarcia i ubezpieczenie. I chociaż opłaty te mogą wahać się od zaledwie 18 500 USD do prawie 100 000 USD, największa kwota jest przeznaczana na takie rzeczy, jak ulepszenia dzierżawy (35 000 do 200 000 USD) oraz meble, oznakowanie i mocowania – które mogą wynosić od 87 500 USD do 125 000 USD .

Jeśli to nie wystarczy, aby twój żołądek się skręcił, franczyzobiorcy powinno również stanowić dodatkowe 10 000 do 40 000 USD na „kapitał obrotowy przez pierwsze trzy miesiące otwarcia restauracji”. Więc na co to wszystko składa się? Cóż, jeśli chcesz wydać najmniejszą możliwą kwotę, nadal możesz wyłożyć ponad 181 000 USD, aby uruchomić swoją firmę. A jeśli toczysz się w cieście (bez zamierzonej gry słów) i chcesz, aby lokalizacja była pokazowa, patrzysz na wydatki w wysokości około 480 250 USD. Więc w zasadzie lepiej zacznij oszczędzać już teraz!