Tak naprawdę powstaje salami

Salami

Każdy i ich mama mają ulubiony produkt wędliniarski, ale gdy trzeba się pokusić, trudno będzie znaleźć miłośnika mięsa, który nie lubi dobrego plasterka salami. Popularne mięso delikatesowe jest równie wszechstronne, co smaczne. Dobrze się przechowuje i ma wystarczającą ilość odmian, że możesz zmieniać swój ulubiony typ co tydzień i nadal jesteś ustawiony na lata.


W rzeczywistości salami jest tak zakorzenione w naszej kuchni, że łatwo zapomnieć, jak naprawdę jest dziwne. Łatwo jest zobaczyć, gdzie są inne ulubione wędliny produkty pochodzą. Boczek jest znany z solonego boczku lub grzbietu wieprzowego. Szynka to krojona noga wieprzowa. Pastrami to przede wszystkim kawałki wołowiny. Jednak jeśli chodzi o salami, trudno powiedzieć, czym naprawdę jest jego zwarte, nakrapiane tłuszczem mięso, poza czystą, zatykającą tętnice pysznością. Jak powstają te twarde kłody słonej, pikantnej dobroci? Przyjrzyjmy się, jak naprawdę powstaje salami.Istnieje wiele różnych rodzajów salami. Tak jak Życie we Włoszech zauważa, że ​​niedrogie, wstępnie pokrojone rzeczy, które kupujesz w supermarkecie, mogą być dalekie od oryginalnego włoskiego artykułu. W rzeczywistości samo słowo „salami” jest w zasadzie określeniem produktu mięsnego w osłonkach, więc jest dużo swobody, jeśli chodzi o wielkość, kształt i smak.
Co to w ogóle jest salami?

Rodzaje salami David Silverman/Getty Images

Nie myśl jednak, że szef kuchni może po prostu wepchnąć garść hamburgera do świątecznej skarpety i zabrać swoje dzieło na konwencję salami. Salami było już starym wynalazkiem w czasach starożytnego Rzymu, a przez lata ludzie wymyślili kilka konkretnych sposobów na jego przygotowanie. Klasyczne kłody salami, które można zobaczyć w sklepach spożywczych, są suszone na sucho i dobrze je jeść po pokrojeniu. Istnieje również gotowana wersja salami o nazwie Salami Cotto, mówi Mięsa i Kiełbasy , który ma krótszy termin przydatności do spożycia i według according Starego Człowieka , świeża wersja znana jako Salame Fresco, którą należy ugotować przed spożyciem.

Zawartość mięsistej mieszanki smakowitości do żucia, jaką jest salami, może wydawać się tajemnicza dla niewprawnego oka, ale podstawowe składniki są w rzeczywistości dość proste. Według autora artykułów spożywczych Vincent Scordo , podstawowym składnikiem salami jest zazwyczaj wieprzowina, ale nie ma podstawowej zasady dotyczącej konkretnego użytego kawałka, o ile jego jakość jest wysoka. Podróż zwykle rozpoczyna się od posiekania mięsa, a następnie zmielenia go. Potem czas na sól i przyprawy. Większość rodzajów salami zawiera około 3% soli, ale użycie przypraw i ogólny skład mieszanki kiełbasianej jest bardzo zróżnicowany, w zależności od danego rodzaju.Postarzanie na sucho to przysmak

Salami David Silverman/Getty Images

Generalnie jednak przeciętna kiełbasa salami — jeśli coś takiego istnieje — składa się z mięsa, wysokiej jakości słoniny wieprzowej, soli i asortymentu aromatów, które obejmują (ale w żadnym wypadku nie ograniczają się do) takie rzeczy jak czosnek, koper włoski, pieprz , a nawet takie rzeczy jak wino i cynamon. Gdy składniki są dobre i wymieszane, wszystko idzie w osłonce. W tym momencie, jeśli producent salami zajmuje się gotowanym Cotto lub świeżym Fresco, jego ścieżka skręca w kierunku łatwiejszych metod gotowania. Salami suszone na sucho, klasyk wszechczasów, wkrótce przejdzie znacznie dłuższą, dziwniejszą drogę od surowego do gotowego.

Gdy mieszanka kiełbasy zostanie nadziewana do osłonki, może rozpocząć się delikatny proces fermentacji tubki z nadzieniem mięsnym w odpowiednie salami. Peklowanie na sucho może być starożytną metodą, ale robienie salami jest w rzeczywistości dość naukowym procesem, zgodnie z tym Uniwersytet w Melbourne . Kiełbasa uzyskuje swój wyrazisty smak dzięki szczepom pożytecznych bakterii, które sprawiają, że kiełbasa jest bardziej kwaśna i pomaga jej zawartości uzyskać słynną, przyjemną, ciągnącą konsystencję salami dojrzewającego na sucho. W międzyczasie sól wyciąga nadmiar wilgoci z mieszanki.To czasochłonny proces, który polega na przechowywaniu salami w określonych warunkach, kontrolowanych temperaturą i wilgotnością przez tygodnie, a nawet miesiące. Każdy, kto skosztował świetnego salami, może zapewne zaświadczyć, efekt końcowy jest tego wart.
Kategorie Nazwy Inspiracja jeść