Tak właśnie powinno się gotować jajka na miękko

Jajko na miękko przekrojone na pół

Jest coś dekadenckiego w jajku z idealnie płynnym żółtkiem. Chociaż istnieje mnóstwo potraw, które prezentują to płynące żółtko, jedzenie jajka na miękko przez zanurzanie punktów tostowych w środku jest po prostu nie do pobicia. To proste, ale pyszne śniadanie. Jeśli twoje jajka są rozgotowany jednak wtedy twoje doświadczenie może zostać zrujnowane; i gotowanie jajka mogą być zaskakująco trudne .


Jeśli jesteś kimś, kto nie znosi stałych żółtek, to prawdopodobnie nie miałeś takiego zamiaru gotować na twardo im. Jednak łatwo jest zająć się kuchnią po ugotowaniu jajek i całkowitym zapomnieniu o nich, dopóki nie będzie za późno. Na szczęście, jeśli możesz ugotować jajko na twardo, z pewnością możesz zrobić jajka na miękko — to tylko kwestia czasu i nagłego zakończenia procesu gotowania. Jeśli zastosujesz tę jedną sztuczkę i masz pod ręką minutnik, to przypadkowe jajka na twardo mogą być błędem przeszłości, który nigdy się nie powtórzy.Użyj tej sztuczki, aby uzyskać idealne jajka na miękko

Jajka gotowane na różne czasy z żółtkami płynnymi lub twardymi

Aby zrobić idealne jajka na miękko, Delikatny zaleca umieszczenie jajek w garnku z zimną wodą i doprowadzenie ich do wrzenia. Gdy woda się zagotuje, wyłącz ogień i przykryj pokrywką. Uruchom minutnik na sześć minut, a kiedy się włączy, przenieś gorące jajka do miski z lodowatą wodą. Spowoduje to zatrzymanie procesu gotowania, w wyniku czego w jajkach ugotowanych na miękko pojawią się idealnie płynne żółtka.
Pozostaw jajka w kąpieli lodowej, aż ostygną, co powinno zająć około pięciu minut w wodzie (przez Sieć spożywcza ). Następnie możesz obrać jajka i użyć ich zamiast notorycznie trudnych jajka sadzone w większości potraw lub można je podawać w kubki na jajka i niech każdy złamie własne. Pamiętaj, że jeśli chcesz obrać jajka na miękko, najlepiej użyć starszych jajek, które znajdują się na wylocie łatwiej się obiera . Dlatego następnym razem, gdy będziesz robić jajka na miękko, po prostu pamiętaj, aby ustawić sześciominutowy minutnik i przygotować kąpiel lodową, aby za każdym razem uzyskać doskonałe rezultaty.