W ten sposób rujnujesz swoje piwo

pieniste piwo

Oprócz pachnącej świeżo skoszoną trawą i znalezienia wolnego miejsca parkingowego tuż przed sklepem spożywczym, picie piwa jest jedną z najczystszych przyjemności życia. Ale nawet nasze ukochane piwo może zostać skażone, jeśli zostanie źle potraktowane. Możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, że wiele typowych zachowań związanych z piciem piwa może skunksować się, spłaszczyć i w inny sposób obrócić twoje piwo przeciwko tobie.


Czy kiedykolwiek otworzyłeś piwo, pociągnąłeś łyk i napiłeś się skunky mydlin? Czy zdarzyło Ci się popijać piwo z beczki tylko po to, by odkryć, że rozgrzało się w jednej trzeciej? Wypiłeś stouta z kieliszka Hefeweizen?Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na którekolwiek z powyższych pytań, odczuwamy Twój ból. Oprócz szczeniąt porzuconych w Boże Narodzenie, zrujnowane piwo jest jednym z najbardziej bolesnych doświadczeń w życiu. Chroń swoje cenne piwa typu ale, lager i IPA przed zniszczeniem. Unikaj tych typowych sposobów, w jakie psujesz swoje piwo.
Pijesz go na zimno i/lub w mroźnym kubku

mroźny kubek

Zajrzyj do swojego przeciętnego baru nurkowego, a zobaczysz tabliczkę reklamującą „zimne piwo” tak samo, jak w zamrażarce pełnej zmarzniętych kubków. Możesz nawet zauważyć szafę grającą grającą grateful Dead's. Byłem na dole przy Bondi Pier, pijąc tubki lodowatego piwa „. Albo rzucić okiem na to Coors reklama — wiesz, ten z Ice Cube? — w telewizji.

Jako Amerykanie zostaliśmy uwarunkowani przez społeczeństwo, marketing i popkulturę, by wierzyć, że piwo powinno być podawane w niskich temperaturach, najlepiej w mroźnym kuflu. Tak jak eksperci od piwa od dawna próbują nas ostrzec, jednak podawanie zbyt zimnych mydlin może zepsuć smak. W niskich temperaturach kluczowe związki aromatyczne w piwie nie ulatniają się i uwalniają aromaty sosny, czekolady lub czegokolwiek innego. W tym samym czasie szklanka prosto z zamrażarki może znieczulić podniebienie .jeden wyjątek do tej reguły zapobiegającej zimnemu i mroźnemu szkłu jest twoja typowa masowo produkowane lagery które przede wszystkim nie mają zbyt wiele do stracenia. Ale jeśli chodzi o piwa rzemieślnicze, niskie temperatury i mroźne kubki mogą przyćmić smak tych piw z miłością warzonych. idealna temperatura do podania piwa może się różnić w zależności od odmiany; na przykład pszenica i lambic powinny być podawane w temperaturze od 40 do 50 stopni Fahrenheita, podczas gdy stouty i portery powinny być podawane w temperaturze od 45 do 55 stopni.

Za długo to przechowujesz

przechowywanie piwa

Rzadko zdarza się kupić sześciopak, który nie zostanie ukończony do następnego poniedziałku. Ale jeśli zdarzy ci się zapomnieć o zabłąkanej butelce lub dwóch, które zostały wsunięte z tyłu lodówki, niekoniecznie powinieneś ją otwierać, gdy odkryjesz ją kilka miesięcy później.W przeciwieństwie do wina lub likieru, piwo nie może siedzieć bez końca . Niezależnie od tego, czy piwo jest butelkowane, czy puszkowane, większość piwa wystarcza średnio sześć do dziewięciu miesięcy — chociaż jak długo to trwa zmienia się dużo od piwa do piwa. IPA i piwa rzemieślnicze powinny pić jako pierwsi, ponieważ zwykle również jako pierwsi.

Aby określić wiek piwa, można czasem spojrzeć na datę wybitą na butelce lub puszce. Daty są często wymienione w Format daty juliańskiej i zazwyczaj odnoszą się do dnia, w którym piwo było butelkowane lub puszkowane, chyba że wskazano inaczej. Niestety, lokalizacja znaczka (i sposób złamania jego kodu) nie zawsze jest łatwa do rozszyfrowania. W tym celu strony takie jak FreshBeerOnly.com może pomóc ci to rozgryźć.

kimberly-ann „ryan” ryan

Zauważ, że skoro browary są nie jest prawnie zobowiązany aby podać daty warzenia lub wygaśnięcia, niektórzy nie umieszczają datownika na swoich produktach.

Przechowujesz to ciepło

ciepłe piwo

Przechowując piwo można zrobić kilka rzeczy, aby wydłużyć i skrócić jego żywotność. Jedną z najskuteczniejszych strategii utrzymywania świeżości piwa jest utrzymywanie go w chłodzie — najlepiej około 38 stopni Fahrenheita i nie gorętsze niż 45 stopni . Upewnij się tylko, że podajesz je w odpowiedniej temperaturze, która jest zdecydowanie mniej chłodna niż powinna być przechowywana. Twoja lodówka jest najlepsza, ale zimna, ciemna piwnica wystarczy, jeśli masz mało miejsca.

Z drugiej strony przechowywanie piwa w ciepłej spiżarni, garażu lub bagażniku samochodu pozwala na jego szybsze zepsucie. Zaniedbując przechowywanie piwa w lodówce, możesz: przyspieszyć proces starzenia i wspierać wzrost dziwnych smaków.

Jeśli piwa są przechowywane w wyższych temperaturach, negatywne skutki są jeszcze bardziej widoczne. Pozostawianie etui na gorąco nawet przez jeden dzień może skutkować: utlenianie , co z kolei daje a zwietrzałe piwo smak wyraźnie przypominający tekturę, mokry papier lub metal.

Wystawienie go na światło

słoneczne piwo

Przechowując etui w słonecznym miejscu, ryzykujesz nie tylko przyspieszone starzenie się z powodu wyższych temperatur. Narażasz go również na ryzyko, że stanie się „ porażony światłem ' lub skunksowany — reakcja chemiczna, która powoduje, że piwo smakuje i pachnie (zgadliście) jak skunks.

Niefortunne zjawisko występuje, gdy piwo jest wystawione na działanie światła. Piwo czerpie większość swojego smaku z chmielu, który uwalniają kwasy izo-alfa podczas procesu warzenia. Światło słoneczne i nawet oświetlenie fluorescencyjne może powodować rozpad izo-alfa kwasów i łączenie się ze składnikami siarki, tworząc 3-metylo-2-buten-1-tiol, związek, który jest prawie identyczny z tym, który występuje w gruczołach odbytu skunksów.

dlaczego rodzinny bufet został zamknięty?

Oszczędź swoje piwo przed tym paskudnym losem, przechowując je w chłodnym, ciemnym miejscu. Powinieneś również trzymać się kupowania puszek lub piwa w brązowych i bursztynowych szklankach, ponieważ przezroczyste butelki słabo filtrują światło UV, a zielone butelki tylko nieznacznie lepiej. Unikaj kupowania piwa w sklepach, gdy piwo jest trzymane w pobliżu okien lub przy oświetlonych drzwiach.

Przechowywanie go na boku

piwo poziome

W przeciwieństwie do butelek wina, butelki piwa powinny być podawane w pozycji pionowej, a nie układane na bokach.

Istnieje kilka ważnych powodów, aby trzymać butelkę piwa pionowo w lodówce. Po pierwsze, zapobiega to ciągłemu kontaktowi piwa z metalową nakrętką lub korkiem, co może wpłynąć na smak swojego piwa pozostawiając niechciane spleśniały, stęchły lub metaliczny posmak.

Inny powód ma związek z osadem drożdżowym znajdującym się w niektórych piwach rzemieślniczych. Drożdże jest integralną częścią procesu fermentacji, pomagając przekształcić cukier w alkohol etylowy i gazowy dwutlenek węgla. Chociaż wiele browarów to odfiltrowuje, niektóre minibrowary pozwalają na zaleganie osadu drożdżowego w swoim produkcie końcowym. Osad w butelkach ma osiadać na dnie, aby nie wzburzał się podczas poruszania i picia. Przechowywanie butelki poziomo może spowodować osad drożdżowy, który przyklei się do boku , nadając skądinąd wspaniałemu piwu specyficzny smak, gdy butelka jest ponownie zatytułowana prawą stroną do góry.

Pijesz z brudnych szklanek

brudne szkło

Picie z brudnej szklanki do piwa jest nie tylko obrzydliwe. Może również zepsuć smak, aromat i całe doświadczenie picia. Oddziaływanie brudnych naczyń szklanych może zależeć od rodzaju osadu na jego bokach i dnie.

Na przykład, jeśli pijesz ze szklanki z pozostałościami mydła lub środka dezynfekującego, możesz zauważyć chemiczny aromat lub smak. Jedzenie i inne zanieczyszczenia również mogą zakłócić smak piwa. Bez względu na rodzaj pozostałości, brudne szkło spowoduje przedwczesna utrata aromatycznej piany piwa .

Oczywiście nie zawsze łatwo jest dostrzec brudną szklankę, z wyjątkiem tych z rażącymi plamami po szmince i pływakami po jedzeniu. Jeden przydatna sztuczka aby ustalić, czy twoje szkło zostało zanieczyszczone, należy obserwować zachowanie gazowanych bąbelków. Jeśli zauważysz, że bąbelki wędrują prosto do główki piwa, Twoja szklanka jest czysta. Jeśli jednak zauważysz, że bąbelki przywierają do ścianek szklanki, oznacza to, że zaczepiają się o jego resztki i zabrudziłeś się. szkło.

Źle to nalewasz

nalewanie piwa

Dla pozornie prostego aktu nalewanie piwa jest techniką delikatną i niepewną. Przez lata piwosze i barmani starali się nalewać piwo z niewielką ilością piany lub bez niej — aż do pewnego Mistrza Cicerone pokazał nam błąd naszych dróg .

Jak wyjaśnił piwny kujon, Max Bakker, wskazane jest, aby na wierzchu nalania umieścić niewielką ilość piany. Bez uwalniania piany CO2 pozostaje uwięziony w cieczy. Po wypiciu piwa i zjedzeniu C02 uwalnia przewiewne bąbelki w żołądku i powoduje wzdęcia i uczucie nadmiernej sytości. Ewentualnie, jeśli twój wylew pozostawia cienką pianę, bąbelki CO2 wydostają się poza żołądek.

Sposób, w jaki nalewasz, może mieć również wpływ na odczucia smakowe. Pozostawienie miękkiej piany pozostawia pachnącą piana, która przygotowuje podniebienie do przyjęcia smaków piwa.

Aby prawidłowo nalać piwo, zacznij od spłukania szklanki do zmniejszyć tarcie wylewania . Gładszy nalewanie nada piwie więcej aromatu. Następnie przechyl szklankę pod kątem 45 stopni przed rozpoczęciem nalewania. Mniej więcej w połowie wyprostuj szklankę i wlej drugą połowę piwa na środek, aby uzyskać pół do pół cala piany.

Pijesz z niewłaściwej szklanki

wyroby szklane

Oto kolejna pozornie nieszkodliwa praktyka, która może zbrukać Twoje mydliny: serwowanie piwa w niewłaściwym szkle.

Rodzaj używanego szkła może zmienić wygląd, zapach i szybkość z którym pijesz swoje piwo. Twoja szklanka do piwa wpływa na kolor i połysk Twojego piwa i kontroluje sposób, w jaki aromaty są kierowane do Twojego nosa. Kieliszek z szerokimi ustami może zachęcać do dużych łyków, podczas gdy mniejsze usta zachęcają do delikatniejszych łyków.

menu restauracji ze słodkimi pomidorami?

Aby poprawić wrażenia z picia piwa, połącz odpowiednie piwo z er odpowiednia szklanka do piwa . Na przykład kieliszek tulipana świetnie nadaje się do kierowania aromatów aromatycznego, chmielowego piwa prosto do twojego nosa. Szkło pilzneńskie może pomóc podkreślić przejrzystość pilznera. Duża, wysoka szklanka ze smukłym dnem i szerszym wierzchem (weizen) może pomóc w wyeksponowaniu koloru i wzmocnieniu nagazowania piw pszenicznych. Zakręcony, przysadzisty snifter może pomóc uchwycić zapachy win jęczmiennych, belgijskich jasnych ale i rosyjskich imperialnych stoutów.

Pijesz z kufla, kiedykolwiek

kufel szklany

Jeden z najbardziej wszechobecnych kieliszków w barach, kufle są właściwie najgorsze rodzaj szkła, które możesz wybrać do swojego piwa. Sprawa przeciwko serwowaniu piwa w kuflach jest długa. Przede wszystkim nie są przeznaczone do piwa. Pierwotnie nazywany „piwnikiem do wytrząsania”, kufle zostały wynalezione, aby wstrząsnąć koktajlami i nie dać się nabrać na usta. Konstrukcja kufla sprawia, że ​​nie nadaje się do picia piwa, zmuszając do podgrzania szklanki ręką i sprawiając, że jest bardziej prawdopodobne, że przewrócisz ją niż w przypadku piwa z szerszym dnem. Szerokie ujście kufla pozwala, aby piana się rozproszyła, a aromat piwa uciekł wokół twarzy, zamiast kierować go do nosa. Duże usta w połączeniu z prostymi bokami również pozwala piwu rosnąć płasko szybciej.

Wreszcie, nawet jako miłośnicy piwa, możemy zgodzić się, że nalewka wielkości kufla jest po prostu za duży dla wielu nowoczesnych piw. Jeśli pijesz piwo z dużą ilością alkoholu z kufla, pij w umiarkowanym tempie może pozwolić piwu się rozgrzać lub spłaszczyć zanim skończysz.

Spróbuj zamienić standardową szklankę na nonic kufel okulary , powszechna cecha w brytyjskich pubach z cieńszym brzegiem i wybrzuszeniem dla lepszej przyczepności.

Pijesz z brudnej linii zanurzeniowej

piwo beczkowe

Linie projektowe muszą być przynajmniej wyczyszczone co dwa tygodnie , a także za każdym razem, gdy bar zmienia linię z jednego rodzaju piwa na inny. Niestety, istnieje wiele kresek, które nie zwracają uwagi — lub nie dbają o to — na znaczenie kontroli jakości linii zanurzeniowej.

Bez rutynowego i właściwego czyszczenia w systemach piwnych gromadzą się drobnoustroje, białka i osady mineralne.

Materiał, który gromadzi się w brudnym kranie, może nadać Twojemu pintowi kwaśny lub maślany smak. Piwo z brudnych linii jest mało prawdopodobne, że sprawi, że będziesz chory ponieważ piwo działa antyseptycznie, chociaż pojawiły się pewne doniesienia o infekcje żołądkowe i bóle głowy od piwoszy twierdzących, że podano im brudne piwo.

Shack z burgerami grzybowymi

Poza kwaśnym lub maślanym posmakiem, piwo nalewane z brudnego kranu może wydawać się płaskie i szybko tracić głowę. Jeśli popijasz mydliny, które wykazują którykolwiek z tych znaków, powinieneś czuć się całkowicie usprawiedliwiony, aby je odesłać, tak jak w przypadku brudnego jedzenia. Każdy dobry barman zinterpretuje to jako znak, że nadszedł czas na posprzątanie kolejek, dzięki czemu oszczędzisz przyszłym klientom podobnie nieprzyjemnych doświadczeń i będziesz bohaterem pijących piwo na całym świecie.

Pijesz na pusty żołądek

picie

Picie piwa na pusty żołądek może nie zepsuć smaku, aromatu ani nagazowania piwa. Ale może splamić całe doświadczenie picia.

' Nigdy nie pij na pusty żołądek ' to jedno z tych odwiecznych powiedzeń, które czasami są ignorowane. Picie przez jakiś czas przed jedzeniem ma tendencję do przyspieszania intoksykacji. nauka stojąca za tym jest prosta : kiedy twój brzuch jest wyścielony żarciem, jedzenie utrudnia przepływ alkoholu z żołądka do jelita cienkiego. Im dłużej piwo pozostaje w brzuchu, tym wolniej się wchłania.

Z drugiej strony pusty żołądek zachęca do bezpośredniego przepływu alkoholu do krwiobiegu. Kiedy alkohol uderza w krwioobieg , skutki zatrucia są wzmocnione. Ponieważ alkohol szybko przenika do krwiobiegu, odczujesz spadek tętna i ciśnienia krwi. Doświadczając bardziej wyraźnej utraty kontroli, będziesz bardziej skłonny flirtować z obsługą kelnerską i wybrać Eminema Zatrać się jako numer karaoke.

Być może najgorsze jest to, że bez wcześniejszego jedzenia ciesząc się piwem , Twój poziom we krwi prawdopodobnie przekroczy dopuszczalny limit alkoholu we krwi dla prowadzenia pojazdów. Utrata kontroli i bóle brzucha to wystarczające powody, aby unikać picia na pusty żołądek, ale najważniejszą z nich jest narażenie siebie (i innych) na niebezpieczeństwo.

Aby zapewnić przyjemne i bezpieczne picie, wyściel brzuch węglowodanami, białkami i zdrowymi tłuszczami.
Kategorie jeść telewizja Inny