To właściwy sposób na przechowywanie papryczek jalapeños

Całe papryczki jalapeño i plastry łyżką.

Najpopularniejsza papryczka chili w USA według MasterClass , jalapeños zegar w od 2500 do 8000 jednostek Scoville (a średnia przyprawa , dla tych, którzy nie znają waga ) i są dostępne w dwóch kolorach. Ciemnozielona odmiana zawiera mniej przypraw (w rzeczywistości nie są w pełni dojrzałe!) i jest bardziej powszechna z tych dwóch; podczas gdy czerwone papryki, które są w pełni dojrzałe, mają nieco więcej kęsa. Jalapeños są bardzo wszechstronne i pełne smaku, dzięki czemu są pod ręką, aby przyprawić różnorodne dania (np. guacamole lub przystawka z serem ) można uznać za niezbędny w każdej domowej kuchni.


Ale przechowywanie papryczek jalapeño, aby były jak najświeższe, może być trochę tajemnicą. Podczas gdy niektórzy ludzie mogą przechowywać paprykę w lodówce, inni po prostu kładą ją na blacie i zostawiają na kilka dni. Inni nadal przysięgają, że zamrażają paprykę, aby uzyskać najlepsze wyniki. Cóż, mamy dobre wieści. Według Świerk zjada , istnieje więcej niż jeden sposób przechowywania papryczek jalapeño, a najlepszy sposób na to jest całkowicie zależny od tego, kiedy będziesz ich używać.jak sprawdzić, czy jajka są dobre

Jest wiele sposobów na przechowywanie papryczek jalapeños

Czerwone i zielone papryczki jalapeño na pokładzie

Jeśli planujesz używać ich półszybko, Świerk zjada zauważa, że ​​przechowywanie świeżych papryczek jalapeño w papierowej torbie lub zawiniętych w papierowe ręczniki w szufladzie na żywność pozwoli im zachować dobrą kondycję nawet przez tydzień.
Potrzebujesz trochę więcej czasu? Nie ma problemu. Outlet wyjaśnia, że ​​​​do przechowywania tych wszechstronnych owoców można użyć hermetycznego pojemnika lub plastikowej torby (tak, papryki są technicznie owocami, mówi Insider biznesowy ) świeże w zamrażarce. Jedna pomocna wskazówka: spróbuj posiekać je przed zamrożeniem, aby można było ich użyć od razu, gdy ich potrzebujesz. Prawidłowo przechowywane w zamrażarce papryczki jalapeño zachowują trwałość do trzech miesięcy.

czy najlepsze białko jest dla Ciebie dobre

Kolejna genialna wskazówka dotycząca przechowywania: możesz podnieść smak papryczek jalapeño, przechowując papryki w całości i wstępnie prażąc je przed zamrożeniem. Świerk zjada mówi, że możesz użyć pieczonej papryki do łatwych posiłków w ciągu tygodnia, gdy się spieszysz.