Oto sekret gotowania doskonałego boczku z indyka

boczek z indyka na patelni

Idealny bekon jest chrupiący na zewnątrz, ale nadal delikatny i gumowaty w środku. Niestety, jeśli gotujesz boczek z indyka, osiągnięcie tego celu jest o wiele trudniejsze, ponieważ to, co sprawia, że ​​bekon z indyka jest zdrowszy, sprawia, że ​​gotuje się go tak inaczej niż tradycyjny bekon: niska zawartość tłuszczu.


W tradycyjnym bekonie około 68 procent kalorii pochodzi z tłuszczu, a jedna uncja zawiera około 30 miligramów cholesterolu, co czyni tę odmianę indyka tak atrakcyjną (poprzez HuffPost ). Na szczęście możesz sprawić, że bekon z indyka będzie chrupiący (i o wiele smaczniejszy), zmieniając tylko sposób przygotowania. Tak więc, jeśli szukasz najlepszego możliwego bekonu bez wieprzowiny, oto jak ugotować idealny bekon z indyka.jak ulepszyć mieszankę ciastek

Nie smaż swojego boczku z indyka na sucho

boczek z indyka i jajka

W przeciwieństwie do tradycyjnego bekonu, będziesz chciał pominąć wstępne podgrzewanie piekarnika. Według Kucharze ilustrowani , przygotowanie boczku z indyka w piekarniku może prowadzić do skórki, a nikt tego nie chce. Zamiast tego ustaw patelnię na średnim ogniu, ale upewnij się, że nie jest to sucha patelnia. Sekretem chrupiącego boczku z indyka jest smażenie go na około 2 łyżkach oleju roślinnego.
dlaczego indyk na Święto Dziękczynienia

Może się wydawać, że to dużo, ale olej sprawi, że boczek będzie miał stały, równomierny kontakt z ciepłem, co pozwala na optymalną chrupkość. Gdy patelnia oleju zacznie się błyszczeć, dodaj bekon w jednej warstwie i pozwól mu smażyć się przez około 8 do 10 minut (lub do osiągnięcia pożądanego poziomu chrupkości), przewracając bekon co dwie lub trzy minuty, aby uniknąć przypalenia. Następnie przełóż boczek na talerz wyłożony papierowymi ręcznikami (tak jak w przypadku zwykłego boczku), aby odsączyć nadmiar oleju.

Jeśli obawiasz się, że dodany olej sprawi, że nieco zdrowsza wersja boczku mniej zdrowy, nie musisz się martwić. Mięso nie wchłania dużej ilości oleju, a jeśli złapiesz jego nadmiar, możesz upewnić się, że nie dodajesz zbyt wielu niepotrzebnych kalorii do bekonu z indyka (metoda przez Kucharze ilustrowani ). Cieszyć się!