To jest temperatura, w której powinieneś smażyć kurczaka

kurczak smażony na oleju

Ach, smażony kurczak... nieoficjalny święty Graal pyszności. Nawet jeśli robienie smażonego kurczaka w domu? to przedsięwzięcie podatne na błędy, warto też poświęcić swój czas i wysiłek, jeśli umie się je odpowiednio ugotować. Za wszystkie rzeczy, które mogą pójść dobrze, takie jak ogromny napar smakowy od solanka z maślanki i ogórków kiszonych lub smakowity kop z ziół i przypraw, takich jak te w tym naśladowcza wersja kurczaka KFC , jest jedna bardzo ważna rzecz, która może pójść nie tak. Jeśli nie znasz odpowiedniej temperatury do smażenia kurczaka, możesz skończyć z totalną katastrofą na talerzu.


Według Kraj kucharza , zbyt zimny olej może spowodować tłusty smażony kurczak. Ale jeśli przechylisz się za bardzo w drugą stronę i przegrzejesz olej do smażenia, możesz skończyć z kurczakiem, który jest niedogotowany w środku. Zanim zaryzykujesz te przerażające wady, czytaj dalej, aby dowiedzieć się, w jakiej temperaturze smażyć kurczaka i jak go tam doprowadzić.czy woda z Fidżi jest dla ciebie dobra?

Smaż kurczaka w temperaturze od 300 do 325 stopni

smażony kurczak na stole

Chociaż jest dużo swobody w doprawianiu i doprawianiu kurczaka, właściwa temperatura oleju nie podlega dyskusji. Kraj kucharzy mówi, że idealna temperatura wynosi od 300 do 325 stopni. Ale żeby się tam dostać, naprawdę chcesz trochę przestrzelić. Napełnij garnek do połowy olejem i podgrzej go do temperatury od 350 do 375 stopni. Ten wyższy zakres uwzględnia spadek temperatury, który nastąpi po dodaniu kurczaka do garnka. Pamiętaj też, aby smażyć kurczaka partiami – przepełnienie garnka spowoduje, że temperatura oleju spadnie poniżej docelowej. I przygotuj się na dostosowanie palnika podczas gotowania kurczaka, jeśli temperatura zacznie spadać poniżej 300 lub powyżej 325.
Zamykanie szałasu z krabami Joe

Prawdopodobnie już wywnioskowałeś, że potrzebujesz termometru do głębokiego smażenia, aby dokładnie zmierzyć temperaturę oleju, ale ThermoWorks również poleca za pomocą termometru do mięsa podczas procesu smażenia. Pozostawienie sondy termometru do mięsa włożonego do kurczaka podczas pieczenia da Ci znać, kiedy mięso jest gotowe. Wyjmij kurczaka z oleju, gdy jego temperatura wewnętrzna osiągnie 157 stopni. Gotowanie przeniesione pozwoli na wzrost temperatury do FDA -zalecane 165 stopni. Mając na uwadze te wskazówki, nie pozostaje nic innego jak usmażyć tego ptactwa!