To jest sztuczka do gotowania idealnego ogona homara

gotowany ogon homara

Kiedy masz ochotę na kolację w klasie i oderwanie się od zwykłej rutyny steków i sałatek, homar jest oczywisty. Jednak dla niektórych domowych kucharzy homar może być nieco onieśmielającym składnikiem. Jeśli skorzystałeś z wywołany pandemią spadek cen świeżych homarów i zawarliśmy pokój z gotowanie żywych homarów we własnym domu, więcej mocy dla ciebie. Ale dla osób o słabym sercu nadal można znaleźć zaspokojenie ze skorupiakami w postaci ogonów homara, które są powszechnie dostępne w sklepach i w Internecie.


cała żywność organiczna skandal

Homar w dowolnym miejscu mówi sklepy wielkopowierzchniowe (jak klub Sama ) zazwyczaj sprzedają ogony homarów pochodzących z ciepłych wód Ameryki Południowej. Te ogony są tańsze niż te z klimatów zimnowodnych, takich jak Maine i są w porządku, jeśli masz ograniczony budżet, ale niektórzy uważają, że nie są tak smaczne. Według Owoce morza Weathervane , ogony homara, które można zamówić online w Maine, smakują lepiej niż inne odmiany, ponieważ homary rosną wolniej w zimnej wodzie, dzięki czemu mięso jest delikatniejsze.Większość ogonów homara jest sprzedawana w stanie zamrożonym. Aby je rozmrozić, Uniwersytet Owoców Morza zaleca umieszczenie ich w lodówce na noc lub zanurzenie w zimnej wodzie, zmieniając wodę co około 15 minut – to rozmrozi zamrożone ogony homarów w niecałą godzinę. Po rozmrożeniu ogonów homara jedynym pozostałym zadaniem jest ich doskonałe ugotowanie. Niedogotowanie i przegotowanie są łatwe błędy do popełnienia podczas gotowania homara . Ale mając na uwadze odpowiednie techniki, możesz mieć doskonały ogon homara w mgnieniu oka.
Grillowanie ogona homara to sekret sukcesu

ogony homara na grillu

Aby uzyskać pyszny, doskonale ugotowany ogon homara, nie szukaj dalej niż grill na podwórku. Szokujące, prawda? Można by pomyśleć, że intensywne ciepło żywego ognia byłoby zbyt duże dla delikatnego mięsa homara. Ale według Jedzenie52 , pieczenie ogonów homara na grillu skutkuje delikatnym, maślanym mięsem z nutą dymu mieszającą się z naturalną słodyczą homara – subtelna złożoność smaków, których po prostu nie da się przebić. Aby ugotować idealne ogony homara na grillu, łupinki podzielić na pół, posmarować roztopionym masłem i doprawić solą i pieprzem. Następnie grilluj ogony, miąższem do dołu na dużym ogniu przez cztery minuty z jednej strony, a następnie odwróć i grilluj przez kolejne trzy do czterech minut z drugiej strony.

Użyć termometr do mięsa aby upewnić się, że twoje ogony są odpowiednio ugotowane. USDA zaleca temperaturę wewnętrzną 145 stopni Fahrenheita dla skorupiaków, chociaż Jedzenie52 Paula Disbrow, ekspert od grillowania i Homar w dowolnym miejscu przysięgam, że 135 do 140 stopni Fahrenheita to idealne miejsce dla homarów. Pamiętaj tylko, że jeśli temperatura przekroczy 145 stopni, mięso homara będzie rozgotowane i trudne do pogryzienia. Jeśli celujesz zbyt daleko poniżej tego znaku, będzie on gumowaty i nieapetyczny. Czy to proste? Tylko gorący grill i osiem minut twojego czasu i jesz w dobrym stylu. Ale co, jeśli nie masz grilla i nadal chcesz łatwej, nieskomplikowanej kolacji z ogonem homara? Nie martw się – do perfekcji ogona homara dzieli Cię tylko parowiec.Gotowanie na parze homara jest proste

ogony homara parujące w garnku

Jeśli nie masz grilla lub po prostu nie masz ochoty go rozpalić, ogon homara na parze to najlepszy wybór. Ta metoda jest prosta, a nawet zawiera wizualne wskazówki, kiedy ogony są gotowe. Jedzenie52 mówi, aby umieścić ogony homarów w koszu na parze ustawionym nad wrzącą wodą i obserwować, czy muszle stają się jaskrawoczerwone, a mięso staje się nieprzezroczyste. W niektórych przypadkach może to nastąpić w ciągu zaledwie czterech minut, ale zwykle nie więcej niż dziesięciu. Jeśli nie jesteś pewien, po prostu wyciągnij termometr do mięsa i sprawdź, czy temperatura wewnętrzna wynosi 145-ish.

dzisiejszy program do żucia

W tym momencie możesz włożyć ogony homara pod zimną bieżącą wodę, aby zatrzymać gotowanie i ucztę! Gotowane na parze ogony homara oferują nieskazitelny, naturalnie słodki smak homara z odrobiną roztopionego masła i odrobiną łuszczącego się morza Sól , jesteś oficjalnie w łonie luksusu ogona homara.


Kategorie Opinie drink Nazwy