Z tego właśnie składa się Barbacoa Chipotle'a

linia chipotle Joe Raedle/Getty Images

Od skromnych początków jako mała taqueria w 1993 roku do dużej międzynarodowej sieci fast-casual, którą jest dzisiaj, Grill meksykański Chipotle zyskała szerokie grono lojalnych klientów na całym świecie. . Do tej pory wszyscy mamy swoje regularne zamówienie, ilekroć zatrzymujemy się w lokalizacji Chipotle. Wśród mięs, które możesz wybrać jako białko do miski burrito lub tacos, jedno wyróżnia się spośród innych jako ulubiony – Barbacoa Chipotle'a.


Barbacoa ogólnie odnosi się do każdego wolno pieczonego, grillowanego mięsa, ale barbacoa w Chipotle to w szczególności wołowina i zawiera smaki, którymi zachwycają się fani. W przeglądzie sieci fast-casual, Thriller umieściła swoje barbacoa na pierwszym miejscu wśród wszystkich opcji mięsa Chipotle — i nawet profesjonalni kucharze uwielbiają tę soczystą, przyprawioną wołowinę. Szef kuchni i bloger Tariq Nasir powiedział Wtajemniczony że w Chipotle „Najbardziej aromatycznym mięsem jest barbacoa z fuzją czosnku i kminku”.Co sprawia, że ​​barbacoa Chipotle jest tak wyjątkowy?

jedzenie chipotle Joe Raedle/Getty Images

Chipotle jest dumny z tego, że używa tego, co sieć fast-casual nazywa „odpowiedzialnie hodowaną wołowiną”. Marka . marki marki stronie internetowej wskazuje, że dostawcy mięsa hodują zwierzęta na pastwiskach z humanitarną hodowlą zwierząt i bez nieterapeutycznych antybiotyków lub dodanych hormonów. Kiedy Chipotle otrzymuje wołowinę od dostawcy, kawałek używany do barbacoa „pochodzi głównie z łopatki, ponieważ te kawałki mają wystarczającą ilość tłuszczu, aby utrzymać wilgotność mięsa podczas naszej długiej metody duszenia”, jak widać w artykule szczegółowe opisy składu sieci . Ta wołowina jest gotowana sous-vide, aby zachować wilgoć, marynowana przez noc w opatentowanym przez markę pikantnym pieprzu chipotle adobo, doprawiona przyprawami, takimi jak oregano, goździki i liść laurowy, duszona powoli w niskiej temperaturze do miękkości, a następnie ręcznie szatkowana .
Rezultatem jest barbacoa, które w przeciętnej porcji w Chipotle zawiera: 165 kalorii, siedem gramów tłuszczu (z czego 2.5 to nasycone), 530 miligramów sodu, dwa gramy węglowodanów, jeden gram błonnika i 24 gramy białka (przez Jedz to, nie to! ).
Kategorie Komiksy Telewizja fakty