Tak się dzieje, jeśli wypijesz za dużo lemoniady

Dwie szklanki świeżej lemoniady

Latem nie ma nic lepszego niż szklanka świeżej lemoniady. Napój jest lekki, słodki i orzeźwiający, nic więc dziwnego, że lemoniada jest klasycznym wyborem dla wielu osób, które chcą się nawodnić i ochłodzić w upalny letni dzień. Ale czy picie zbyt dużej ilości lemoniady może być złe?


Jak zapewne już wiesz, jednym z głównych składników lemoniady jest cukier. W rzeczywistości, Żyj silnie szacuje, że przeciętna szklanka lemoniady zawiera 30 lub więcej gramów cukru na porcję. Chociaż to cukier sprawia, że ​​napój smakuje tak dobrze, spożywanie go w nadmiarze nie jest najlepszą rzeczą dla organizmu. Według Wiadomości medyczne dzisiaj , nadmiar cukru może prowadzić do przybierania na wadze i zwiększać ryzyko niektórych chorób, takich jak cukrzyca i choroby serca. Dlatego dobrym pomysłem może być ograniczenie ilości wypijanej lemoniady lub przynajmniej kupienie niskocukrowej odmiany napoju.Lemoniada ma wysoki poziom cukru i kwasowości

pokrojona cytryna na białym tle

Nie jest jednak tak źle. Oprócz cukru lemoniada zapewnia również zdrowy zastrzyk witamina C , flawonoidy cytrusowe i przeciwutleniacze, które mogą pomóc w ochronie przed niektórymi problemami zdrowotnymi, takimi jak kamienie nerkowe, anemia, a nawet choroby serca, za Linia zdrowia . Cytryny zawierają również dużo błonnika, który pomaga w trawieniu, a nawet ma właściwości przeciwnowotworowe.
Cytryny są rzeczywiście zdrowe, ale jak w przypadku wszystkich owoców cytrusowych są również dość kwaśne. Kwasowość cytryn, jak również cukier, mogą być szkodliwe dla zdrowia zębów i mogą powodować erozję szkliwa i prowadzić do próchnicy. Wiadomo również, że nadmiar cytrusów pogarsza niestrawność i zgagę, szczególnie u osób podatnych na refluks. Chociaż jest mało prawdopodobne, aby spowodowało wiele problemów u przeciętnego człowieka, picie zbyt dużej ilości lemoniady może pogorszyć niestrawność i zgagę u osób z chorobą refluksową przełyku lub wrażliwych na kwasowość, za Żyj silnie .

Z pewnością nie ma nic złego w delektowaniu się od czasu do czasu ładną, zimną szklanką lemoniady, ale jak w przypadku większości smakołyków, kluczem jest umiar. Zwykłe przestrzeganie wielkości porcji pozwoli Ci uzyskać tylko pyszny smak, bez żadnego negatywnego ryzyka dla zdrowia.