Tak się dzieje, gdy codziennie jesz dynię

Wszystkie rzeczy z dyni

Sezon jesienny jest powodem do robienia i konsumowania wszystkich rzeczy z dyni, a przynajmniej tak idzie tok myślenia, ponieważ marketerzy wykorzystują jesień, aby przekazać konsumentom wszystkie produkty z dyni. Czemu nie? Stany Zjednoczone znajdują się w pierwszej piątce krajów, w których produkuje się najwięcej dyni (poprzez Atlas Duży ). Nie wspominając, kto przy zdrowych zmysłach nie kocha dyni? Przy zaledwie 49 kaloriach na jedną filiżankę ugotowanej dyni, ten owoc przebrany za warzywo ma znikomą ilość tłuszczu, jest bogaty w beta-karoten i jest pełen jakże dobrych dla Ciebie witamin i minerałów. Mówiąc najprościej, dynia ma dużo się dzieje żywieniowo . Nie wspominając już o 94 procentach wody, co przyczynia się do jej niskokalorycznego charakteru (poprzez Linia zdrowia ).


Ale tylko dlatego, że rynek jest zalewany produktami z dyni, czy powinieneś jeść je często czy codziennie? Co dokładnie robi z twoim ciałem, gdy codziennie spożywasz ten jesienny ulubiony? Przeszukaliśmy Internet, aby znaleźć wszystko, co musisz wiedzieć o zaletach i wadach zdrowotnych jedzenia tej dyni. Przed skokiem na modę dyni czytaj dalej.wartość netto kolego valastro

Jedzenie dyni może promować piękną skórę i zmienić jej kolor na pomarańczowy

Kobieta z dyniami robi sobie maseczki

Dynia jest jak pożywienie dla Twojej skóry. Według Healthline, jedna filiżanka gotowanej dyni zawiera aż 245 procent zalecanej dziennej dawki witaminy A, która według O pielęgnacji skóry , jest kluczem do zapobiegania trądzikowi i wspomaga gojenie. Dodatkowo, ponieważ jest bogata w beta-karoten, dynia może służyć jako naturalny filtr przeciwsłoneczny, pomagając chronić skórę przed przerażającymi promieniami UV. A potem jest cała ta witamina C, której organizm używa do produkcji kolagenu, który sprawia, że ​​skóra wygląda promiennie i młodo.

Zanim jednak zaczniesz żuć w imię świecącej się skóry, jeden z lekarzy ostrzega, że ​​zbyt duża ilość dyni może również spowodować, że twoja skóra przybierze pomarańczowy lub żółty odcień. Dermatolog Whitney Bowe powiedział #OWNSHOW: „Jeśli faktycznie spożywasz zbyt wiele warzyw lub żywności o pomarańczowo-żółtym kolorze, twoja skóra może zacząć trochę pomarańczowo” (poprzez Huffington Post ). Dzieje się tak z niemowlętami przez cały czas i jest w dużej mierze związane ze zbyt dużą ilością marchewek (poprzez Zdrowe dziecko ). Ta zmiana odcienia skóry wynika z samego beta-karotenu, który służy jako filtr przeciwsłoneczny. Bowe zauważa, że ​​najprawdopodobniej najpierw zobaczysz go na dłoniach i stopach. Jeśli to zauważysz, prawdopodobnie powinieneś odłożyć dynię i skonsultować się z lekarzem, jeśli masz problemy zdrowotne.

Regularne spożywanie dyni może wydłużyć życie, zwalczyć przeziębienia

Starsza para ćwiczy

Według Ekspresowa Wielka Brytania, regularne jedzenie dyni może wydłużyć twoje życie. Z pewnością fajnym pomysłem jest wyobrazić sobie, że drugi kawałek ciasta dyniowego lub talerz pełen gofrów dyniowych, wołający twoje imię o poranku, naprawdę dodaje ci lat w życiu. Dietetyk i konsultant medyczny powiedzieli w publikacji, że ponieważ członkowie rodziny squasha są bogaci w karotenoidy, spożywanie ich może pomóc w ochronie przed chorobami serca i niektórymi nowotworami. Zalecają spożywanie dyni takich jak dynia trzy razy w tygodniu, aby zdać sobie sprawę z wielu korzyści zdrowotnych.

Dynia może również pomóc wzmocnić układ odpornościowy. Wspomnieliśmy już, że jest pełen witaminy A, która jest potrzebna, aby pomóc organizmowi w walce z infekcjami i wirusami, ale jedna porcja dyni zawiera również jedną piątą zalecanego dziennego spożycia witaminy C, co może pomóc w zażegnaniu lub trochę szybciej przezwyciężyć przeziębienie. W rzeczywistości, podczas gdy jesień sprawia, że ​​pragniemy dyni, jedzenie dyni pomaga naszemu ciału przygotować się do kichania i pociągania nosem, które również pojawiają się jesienią (poprzez WebMD ).

jaki jest najlepszy napój energetyczny

Dynia może pomóc w utracie wagi, utrzymując ostry wzrok

Dynie na wadze

Healthline sugeruje, że dynia może pomóc w utracie wagi. Ponieważ jest niskokaloryczna i bogata w błonnik, możesz jeść jej więcej, aby poprawić uczucie sytości w brzuchu i utrzymać apetyt w ryzach. Źródło WebMD zgadza się. Caroline Kaufman, MS, RDN, powiedziała serwisowi, że filiżanka dyni w puszkach zawiera siedem gramów błonnika. — To więcej niż w dwóch kromkach pełnoziarnistego chleba.

Dynia może również pomóc w utrzymaniu zdrowego wzroku, zwłaszcza gdy twoje urodziny zaczną się sumować. Według delegowanie w Narodowej Bibliotece Lekarskiej Po przeanalizowaniu 22 badań stwierdzono, że osoby, które miały dietę bogatą w beta-karoten, rzadziej miały zdiagnozowaną zaćmę. Ponadto pestki dyni zawierają jedną czwartą zalecanego dziennego spożycia cynku, co może pomóc w utrzymaniu ostrości wzroku (poprzez Południowo-zachodnie centrum oka ).

Zanim jednak zaczniesz dodawać dynię do swojej codziennej diety , Healthline ostrzega, że ​​niektórzy ludzie mają reakcje alergiczne na dynię. Pokarm może również działać moczopędnie, pomagając organizmowi pozbyć się wody i soli. Może to powodować problemy, jeśli przyjmujesz pewne leki, dlatego przed wprowadzeniem istotnych zmian w diecie skonsultuj się z lekarzem.