Tak się dzieje, gdy jesz za dużo imbiru

Szklanka herbaty Giger i korzeń imbiru

Jeśli jesteś jak wiele osób, możesz mieć miłe wspomnienia, gdy twoja matka przyniosła ci miły, kojący kieliszek imbirowe piwo lub kubek herbata imbirowa pić, gdy byłeś chory jako dziecko. Jak się okazuje, był to sprytny ruch ze strony mam na całym świecie. Jednym z głównych składników piwa imbirowego jest imbir, który jest powszechnie zalecany w celu złagodzenia problemów żołądkowych i wspomagania trawienia oraz może pomóc złagodzić wiele dolegliwości.


mars kudos bary przerwane

Imbir to korzeń pochodzi z Azji Południowo-Wschodniej i był uprawiany i sprzedawany do sąsiednich regionów już w I wieku ze względu na jego smak i właściwości lecznicze, zgodnie z Britannica . Udowodniono, że łagodzi skutki nawet poważnych nudności, w tym chorób wywołanych chemioterapią, i okazał się szczególnie skuteczny w walce z porannymi nudnościami ciążowymi, zgodnie Linia zdrowia . Chociaż imbir jest bezpieczny i skuteczny dla większości ludzi, w rzadkich przypadkach może przyczyniać się do problemów z porodem, jeśli zażyje się zbyt dużą ilość w czasie ciąży. Kobiety powinny zawsze zachować ostrożność i skonsultować się z lekarzem przed spożyciem czegokolwiek nowego podczas ciąży.Imbir może być korzystny z umiarem

Mielony imbir i korzeń imbiru

Chociaż korzeń imbiru jest najbardziej znany ze swoich właściwości uspokajających żołądek, może mieć jeszcze więcej korzyści zdrowotnych. Według badań opublikowanych w Critical Reviews in Food Science and Nutrition, opublikowanych przez Narodowa Biblioteka Medyczna , imbir okazał się skutecznym suplementem odchudzającym. Uczestnicy, którzy spożywali imbir, zmniejszyli masę ciała i obniżyli poziom insuliny we krwi. Korzeń zawiera również właściwości przeciwutleniające i przeciwzapalne, które zmniejszają stres organizmu i mogą przyczynić się do utraty wagi.
czy burak powoduje zaczerwienienie moczu?

Wykazano również, że imbir obniża poziom cukru we krwi na czczo i może być korzystny dla osób z cukrzycą typu 2. Ze względu na ten wpływ na poziom cukru we krwi diabetycy lub osoby z hipoglikemią powinni unikać spożywania dużych ilości imbiru, ponieważ może wystąpić potencjalnie niebezpieczny spadek poziomu cukru we krwi. Należy również zachować ostrożność, jeśli jesz zbyt dużo świeżego imbiru, który może powodować podrażnienie ust, zgagę lub wzdęcia, zgodnie z Żyj silnie . W skrajnych przypadkach może powodować celowe blokady i nie jest zalecany osobom cierpiącym na wrzody lub problemy jelitowe.

Podobnie jak wiele suplementów diety, imbir może mieć wiele korzystnych właściwości zdrowotnych, jednak nie zawsze jest zdrowy w dużych ilościach. Warto zwracać uwagę na ilość imbiru w swojej diecie. Jeśli masz wątpliwości, skonsultuj się z lekarzem przed przyjęciem jakiegokolwiek suplementu.


Kategorie recenzje fakty Zabawa