To jest naprawdę w cieście pasterskim

Pasterz

Czy kiedykolwiek jadłeś ciasto pasterskie? Chociaż nie jest tak dobrze znany w USA jak pot pie, ten brytyjski klasyk od prawie 200 lat zapewnia oszczędnym Brytyjczykom smaczny sposób na wykorzystanie resztek. Podczas Brytyjskie jedzenie w Ameryce blog opisuje obszerną kłótnię o to, czy ciasto pasterskie jest pochodzenia szkockiego czy angielskiego, Irlandzki Szlachcic pub twierdzi, że jest „jedną z najbardziej lubianych potraw w Irlandii”.


Chociaż źródła nie wydają się do końca zgadzać, który kraj w Wielkiej Brytanii jako pierwszy wpadł na pomysł ciasta pasterskiego, jest jedna rzecz, co do której wszyscy się zgadzają – aby ciasto było autentyczne, musi być wykonane z jagnięciny lub baraniny. Jeśli jest zrobiony z wołowiny, nazywa się to wiejskim ciastem, a jeśli jest zrobiony z kurczaka lub innego mięsa lub mięsa niemięsnego ( Niemożliwy burger ciasto, ktoś?), w takim razie to zupełnie „inne danie”.różnica między krewetkami a krewetkami

Typowe składniki na ciasto pasterskie

Pasterz

Jagnięcina, która jest zmielona lub zmielona, ​​jest gotowana na wolnym ogniu w sosie, który zwykle jest aromatyzowany cebulą i może również zawierać dodatkowe warzywa, takie jak groszek, marchew lub seler. „Skórka” ciasta nie jest zrobiona z ciasta, ale z tłuczone ziemniaki , który może być używany zarówno jako górna, jak i dolna warstwa lub tylko na wierzchu.
Brytyjskie jedzenie w Ameryce , jednocześnie popierając ideę utrzymania ciasta pasterskiego tak prostego, jak to tylko możliwe, w przeciwieństwie do „idź [i] wszystko Kosmopolityczny na nim z czerwoną cebulą, oliwą z oliwek i tajskim chili”, niemniej jednak sugeruje dwa dodatki do standardowej polewy z puree ziemniaczanego: mieszanie puree z rzepy z ziemniakami i dodanie posiekanego sera cheddar, aby uzyskać serową skórkę.

Co podawać do ciasta pasterskiego?

Pasterz

Jeśli naładowałeś ciasto groszkiem, marchewką i pasternakiem, może służyć jako jednogarnkowy posiłek. Jeśli potrzebujesz dodatkowych warzyw na boku, Opiekun sugeruje te same groch, marchew i pasternak, a może por, szalotka, kapusta lub jarmuż. Lub nawet fasolkę po bretońsku, jeśli naprawdę chcesz posmakować wygodnego jedzenia w stylu brytyjskim.ostry sos joe perry

Co do właściwego napoju? Po co oczywiście herbata, chociaż irlandzkie piwo takie jak ciemny, obfity Guinness również zadziała. Możesz też zrobić tak, jak najwyraźniej zrobił to poseł do parlamentu, który został byłym oszustem i powieściopisarz Jeffrey Archer, i sparować najlepszy francuski szampan z ciastem twojego pasterza.

Ubierz go i towarzysz mu tak, jak chcesz, jednak ciasto pasterskie nigdy nie zapomni swoich robotniczych korzeni i będzie trzymać się twoich żeber, abyś mógł kontynuować trudną pracę, która zbudowała imperium (lub po prostu wrócić do oglądania Korona ).