Stąd bierze się smak pastrami

Kanapka z pastrami na desce

W świecie wędlin masz swoje podstawowe produkty (takie jak indyk, szynka w plasterkach i pieczeń wołowa), a potem masz bardziej egzotyczne kawałki. Wśród tych ostatnich jest pastrami , który często smakuje ułożony wysoko między kromkami puszystego chleba żytniego i grubą plamą żółtej musztardy. Jeśli kiedykolwiek jadłeś wschodnioeuropejskie mięso na lunch, wiesz, jak bardzo jest aromatyczne i wyjątkowe, z pikantnymi i dymnymi nutami.


Często robiony z mostka wołowego, czasem pastrami mylić z peklowaną wołowiną biorąc pod uwagę ich podobny różowy wygląd. Ale jeden ugryzienie w kanapkę z pastrami i natychmiast zdasz sobie sprawę, że te dwa mięsa są zupełnie inne – np. pastrami jest pełne smaku, którego brakuje peklowanej wołowinie. Ale skąd popularne wędliny mają tak mocny smak? Oto, o czym prawdopodobnie nie wiedziałeś i o czym należy pamiętać, gdy następnym razem podejdziesz do stoiska delikatesowego.Smak Pastrami nie ma nic wspólnego z samym mięsem

Plastry pastrami

Możesz pomyśleć, że smak pastrami pochodzi z mostka, z którego jest przyrządzane — ale w rzeczywistości pochodzi on z procesu, w którym mięso jest przygotowywane, Smak mówi. W rzeczywistości strona kulinarna mówi, że można technicznie „pastrami” „pastrami” każdy rodzaj mięsa, w tym jagnięcinę, łososia, a nawet warzywa. Całość zaczyna się od zasolenia mięsa w marynacie z soli, cukru i innych przypraw na okres do tygodnia. Zjadacz następnie wyjaśnia, że ​​mięso jest pokryte pikantną mieszanką kolendry, pieprzu, nasion gorczycy, nasion kopru włoskiego i czosnku. To tutaj naprawdę zyskuje swój smak.
Na tym też się nie kończy. Po wtarciu przypraw pastrami jest wędzone i gotowane na parze przed podaniem, co nadaje mu wędzony posmak, który znasz i kochasz. To długi proces, ale wart aromatycznego nadzienia kanapkowego, z którym w końcu zostaniesz.