Dlatego szef kuchni Scott Conant nienawidzi cebuli

Scott Conant Paul Zimmerman/Getty Images

Szef kuchni i osobowość telewizyjna Scott Conant naprawdę wyrobił sobie markę w kulinarnym świecie. Zgodnie z Sieć spożywcza Początki Conanta sięgają do Kulinarnego Instytutu Ameryki, gdzie studiował, a następnie doskonalił swoje umiejętności w kilku cenionych włoskich restauracjach, takich jak Chianti i il Toscanaccio. Conant działa w branży spożywczej od ponad trzech dekad i ma wiele do pokazania, robiąc wszystko, od oceniania programów kulinarnych, takich jak Posiekanych do uruchomienia własnej linii produktów do gotowania.


W 2002 roku otworzył własną restaurację L'Impero, która została wyróżniona przez Fundację Jamesa Bearda, przyznając jej nagrodę „Najlepsza nowa restauracja”. Jest także założycielem włoskiej jadłodajni Alto i nie boi się wyznaczać sobie wysokich standardów w zakresie gotowania. Można by pomyśleć, że szef kuchni z tak bogatą historią jak jego, będzie czuł się komfortowo ze wszystkimi podstawowymi składnikami, prawda? Niekoniecznie. Według Ściągawka , nie znosi surowej czerwonej cebuli i nie trzyma tego w tajemnicy.Niechęć Conanta do cebuli nie ma nic wspólnego ze smakiem

Scott Conant John Lamparski / Getty Images

Nie oceniaj szefa kuchni Conanta właśnie jeszcze. Historia sięga głębiej niż tylko ogólna niechęć do surowej cebuli, i żeby być uczciwym, jest dość zmęczony całą negatywną reklamą związaną z tym tematem. „Mam dość żartów z czerwonej cebuli przez ostatnie trzy lata, żeby wystarczyło mi na całe życie” – powiedział Republika Żywności w rozmowie. „I żaden nie był zabawny” – dodał.
Gdzie to wszystko się zaczęło? Jak wspomniano na Ściągawka , podczas odcinka Posiekanych , gdy Conant obserwował innych kucharzy do pracy, powiedział im, że nie lubi surowej cebuli. Jeden z kucharzy i tak dodał do dania surową czerwoną cebulę, co go zirytowało i szybko doprowadziło do tego, że widzowie zaczęli go trolować za jego reakcję. Na Reddit Wątek omawiający reakcję szefa kuchni na cebulę, jeden z komentatorów napisał: „Cebula jest bardzo powszechnym składnikiem potraw. Nie powinien być sędzią, jeśli jest temu przeciwny. Inny stanął w obronie Conanta i powiedział, że ponieważ jasno wyraził swoje stanowisko, najlepiej jest nie denerwować go, biorąc pod uwagę, że jest sędzią, i podawać mu danie bez cebuli.

Okazuje się, że Conant tak naprawdę nie nienawidzi cebule , ale nie lubi niechlujnych technik, które czasami są używane do ich gotowania. Aby wszystko wyjaśnić, najlepiej odnieść się do tego, co szef kuchni tweetował w 2017 roku „Dla rekordu. Uwielbiam cebulę. Nie mam z nimi problemu. Martwi mnie zła technika i/lub kiepskie ich gotowanie”. Więc masz to, Conant wcale nimi nie gardzi.