To dlatego skrzydełka z kurczaka są tak małe

Skrzydełka kurczaka

Ze wszystkich dań barowych, jedno z najpopularniejszych — i takie, które zobaczysz w menu prawie każdego baru sportowego w całym kraju — jest skrzydełka kurczaka . Niezależnie od tego, czy są panierowane, oblewane pikantną glazurą grillową, czy polane ognistym ostrym sosem, skrzydełka wydają się najlepiej pasować do dużego kufla lodowatego piwa i piłki nożnej (i oczywiście strony sera pleśniowego lub rancza do maczania). .


Jest jednak jedna rzecz skrzydełka kurczaka to dezorientuje wielu ludzi: Dlaczego są tak mali? W końcu, w porównaniu do piersi czy ud kurczaka, płaskowniki i podudzia są niemal komicznie miniaturowe. Ale zanim zaczniesz wierzyć w mit, że skrzydełka z kurczaka pochodzą od młodych kurczaków (uwaga na spoiler: nie są), oto, co naprawdę musisz wiedzieć o mięsnej przystawce i dlaczego skrzydełka są o wiele mniejsze niż inne części kurczaka.Mały rozmiar wynika z tego, że kurczaki rzadko używają skrzydeł

Osoba jedząca skrzydełko z kurczaka

Powód, dla którego skrzydełka kurczaka są tak małe, ma związek z anatomią kurczaka i funkcją skrzydełka. Według Buffalo Skrzydła i Pierścienie , ponieważ wiele dorosłych kurczaków nie potrafi latać, rzadko używają skrzydeł i dlatego ich skrzydła nie muszą być bardzo duże ani mięsiste, w przeciwieństwie do np. uda, które utrzymuje wagę kurczaka i jest używane codziennie przez cały czas czas (przez Blog o skrzydełkach kurczaka ). Nawet nieliczne kurczaki, które potrafią latać, potrzebują skrzydeł, które są lekkie i aerodynamiczne — stąd mniejsze mięśnie.
Zauważ, że perkusja, którą dostajesz w koszyku ze skrzydłami, to nie to samo co pałeczka (poprzez Kuchnia ). Ludzie często porównują te dwie rzeczy, dlatego myślą, że ich „skrzydełka” pochodzą od kurcząt. Podudzie naprawdę jest częścią skrzydła kurczaka, podczas gdy podudzie należy do nogi kurczaka, co oznacza, że ​​są to dwie zupełnie różne części anatomii ptaka.