To dlatego pizza Costco jest tak pyszna?

pizza kosztowna? Facebook

Nie ma bardziej pożądanego widoku niż Kort gastronomiczny w Costco po godzinie lub dwóch zakupach hurtowego papieru toaletowego i tanich wkładów do drukarek.I chociaż istnieje tablica menu pełna kuszących opcji, to jest tośmiesznie tanie Hot dog 1,50 USD? i napoje gazowane, które przyciągają całą uwagę. Jasne, robią wrednego psa, co prawdopodobnie wyjaśnia dlaczego 135 milionów Zestawy hot dogów zostały sprzedane w 2017 roku, a cena posiłku, niezmienna od początku transakcji w 1985 roku, jest naprawdę nie do pobicia. Zapomnijmy jednak na chwilę o hot dogach, bo na uwagę zasługuje też pizza Costco.


laska fil przepis na lemoniadę

Dzięki ich 750 lokalizacji i wysoka sprzedaż – food court przynosi rocznie 1 miliard dolarów – Costco jest często wymieniane jako jedna z największych sieci pizzerii w kraju. W rzeczywistości, według Insider biznesowy , firma uplasowała się na 14 miejscu w rankingu największych sieci w 2015 r. — niezbyt odrapana jak na hurtownię. Ale co sprawia, że ​​pizza Costco jest tak nieodparta? Wszyscy wiemy, że nie ma tylko jednego powodu, dla którego jest tak dobry. Rozbijmy to.Jeśli kiedykolwiek zamawiałeś kawałek pizzy Costco, wiesz, że jest ogromny. Mówimy o kawałku, który wisi droga tutaj nad krawędzią papierowego talerza. A ten ogromny kawałek przyniesie Ci tylko 1,99 USD (lub oszałamiający) 9,95 zł na 18-calowe ciasto), niezależnie od tego, czy wybierzesz ser, pepperoni, czy kombinację. Ale chociaż taka umowa sprawiłaby, że każda pizza smakowałaby lepiej, to nie tylko niska cena sprawia, że ​​jest tak pyszna.
Głównym czynnikiem decydującym o tym, że pizza Costco jest wspaniała, jest to, że nie skąpi dodatków i wiesz, że każdy kawałek, który otrzymasz, będzie w pełni załadowany. Kaiwen Zhao, kierownik w Costco, wyjaśnił na Kora „Nigdy nie skracamy składników, wszystko jest mierzone zgodnie ze standardami, każda pizza Costco powinna mieć taką samą ilość sosu, sera i dodatków”.

Jak udaje im się zapewnić, że każdy placek jest tak doskonały? Roboty (z niewielką pomocą ludzkich pomocników). Ciasto, które według Zhao może rosnąć przez 24 do 27 godzin i jest kluczem do sukcesu pizzy, jest umieszczane na maszyna który bez wysiłku dociska kroplę do ładnego, równego koła, gwarantując, że nie jest przepracowany. Następnie pracownicy działu gastronomicznego Costco muszą tylko trochę rozciągnąć ciasto, aby pasowało do formy, zanim zacznie je wałkować dok z ciastem . To kolczaste urządzenie pomaga zapewnić, że gotowa skórka nie jest pełna ogromnych pęcherzyków powietrza. Teraz jest zabawna część — robot do sosów. Patelnia do pizzy kręci się pod kranem, który doskonale sosuje każde ciasto, dozując za każdym razem odpowiednią ilość (i przywodzi na myśl przedszkolną sztukę spinania). Potem wracamy do ludzi na ostatnie szlify, gdzie ser jest dokładnie ważony na wadze i umieszczana jest przepisana ilość pepperoni właśnie więc.mąka do pizzy vs mąka chlebowa

Bo te pizze gotuje się w zaledwie sześć minut, dzięki super wydajnej piece z przenośnikiem taśmowym że gotujesz ze wszystkich stron, zawsze możesz spodziewać się świeżego kawałka czekającego na Ciebie w oknie food court. Zhao potwierdza, że ​​„każdy kawałek pizzy, który nie sprzeda się w ciągu godziny, jest wyrzucany i wymieniany, aby zachować świeżość”.

Jeśli jest jedno pukanie do pizzy Costco, to jest to, że plasterki brak kruchości . Ale naprawdę, jak możesz oczekiwać, że pizza wypełniona 24 uncjami sera pozostanie super chrupiąca? Tak, pizza z serem naprawdę zawiera półtora funta dojrzałych, maślanych serów (80–20 procent mieszanki niskotłuszczowej, częściowo odtłuszczonej mozzarelli i provolone) i 10-miesięcznego rozdrobniony parmezan”, według Połączenie Costco . Ciasto pepperoni zawiera 60 cienkich plasterków pikantnego mięsa, a kombinacja waży prawie cztery i pół funta dzięki całej kiełbasie, pepperoni, zielonej papryce, czerwonej cebuli, grzybom i czarnym oliwkom. Niewielki brak chrupkości w zamian za ekstrawagancję tego rodzaju dodatków wydaje się uczciwym handlem, nie?Zastanawiam się, jak się układa cały ten ser i mięso, jeśli chodzi o liczba kalorii? W zależności od tego, który kawałek wybierzesz, oczekujesz od 710 do 760 kalorii, przy czym całkowita zawartość tłuszczu wynosi około 30 gramów każdy, około połowa dziennego spożycia, a zawartość tłuszczów nasyconych stanowi około 65 do 70 procent zalecanej dziennej wartości. Ale hej, dostaniesz też do 40 gramów białka tylko po to, by zjeść niesamowity kawałek pizzy, co jest wielką wygraną. Najważniejsze jest to, że pizza Costco, w całej swojej tłustej, tandetnej chwale, nie ma być dietą – ma po prostu dobrze smakować. I tak się dzieje.