Właśnie dlatego koktajle mleczne pięciu facetów są tak pyszne

Sklep Five Guys Noam Galai/Getty Images

Podczas hamburgery a frytki są świetne same w sobie, nie ma nic lepszego niż hamburgery, frytki, i koktajl mleczny. Ten typowy dodatek do klasycznego amerykańskiego posiłku pochodzi z lat 80. XIX wieku, kiedy termin ten odnosił się do napoju z dodatkiem whisky, podobnego do ajerkoniaku. Na początku XX wieku Hamilton Beach wynalazł elektryczny mikser do napojów, dzięki któremu powstała mikstura na bazie lodów, którą znamy i kochamy dzisiaj.


Koktajle mleczne miały swój pierwszy prawdziwy rozkwit w latach 50. XX wieku, wraz z pojawieniem się burgerów i fontanny sodowe . Teraz oczekujemy najbardziej restauracje fast food które serwują burgery, aby mieć również jakąś wersję koktajlu mlecznego. Ale w jednej z najbardziej lubianych sieci burgerów w Ameryce, Five Guys, koktajle mleczne nie zadebiutowały do 2014 , 28 lat po otwarciu pierwszej lokalizacji restauracji. Warto było czekać, a teraz Five Guys robi jedne z najsmaczniejszych koktajli mlecznych. Oto, co odróżnia koktajl mleczny Five Guys od innych mrożonych smakołyków typu fast food.Koktajle mleczne Five Guys są ręcznie przędzone

Pracownik Five Guys robi koktajl mleczny Instagram

Five Guys z dumą reklamuje, że jego koktajle mleczne są „ powiedz ręcznie ”, który jest rodzajem wyrażenia, do którego jesteśmy przyzwyczajeni w menu i znakach. Ale co to właściwie znaczy? Odpowiedź jest dość prosta: A ręcznie wirowany koktajl mleczny jest robiony przez człowieka, który wkłada składniki do pojemnika i miesza je.
Chociaż może się to wydawać oczywistym podejściem do tworzenia koktajli mlecznych, wiele sieci fast foodów tak naprawdę nie robi tego w ten sposób. W McDonald's , na przykład koktajle mleczne są robione maszynowo z „ syrop wstrząsnąć, ”, co sprawia, że ​​są zupełnie czymś zupełnie innym. Być może dlatego są określane jako „ trzęsie się ”, a nie koktajle mleczne w menu.

Chociaż Five Guys nie jest jedynym łańcuchem, który ma ręcznie robione koktajle mleczne — Burger King , Wendy , i Laska-fil-A należą do innych konkurentów, którzy roszczą sobie prawo do tego terminu — istnieją inne cechy, które wyróżniają wersję Five Guys z tłumu.Wszystkie koktajle mleczne Five Guys zaczynają się od bazy waniliowej

Koktajl waniliowy Five Guys

Jak w przypadku większości dzieł sztuki, świetny koktajl mleczny zaczyna się od doskonałej podstawy. W Five Guys, zamiast bawić się wieloma smakami lodów lub kilkoma aromatyzowanymi syropami, aby stworzyć różne wariacje koktajli mlecznych, restauracja zaczyna się od spójnej bazy, która zawsze będzie smakować wyśmienicie: wanilia . Powszechnie uważany za jeden z ulubionych smaków świata , wanilia jest nic, ale nie podstawowe . W najlepszym razie wanilia jest pachnąca i złożona, a jednocześnie zapewnia stosunkowo czyste płótno do nakładania warstw innych smaków.

Ponieważ jednym z największych atutów ręcznie wirowanego koktajlu mlecznego Five Guys jest to, że można go w pełni dostosować, zaczynając od profesjonalnie wykonanej bazy waniliowej, oznacza to, że prawdopodobnie skończysz z czymś, co będzie dobrze smakować, niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na dodaj jedną lub dziesięć dodatków lub wybierz klasyczny shake waniliowy z odrobiną bitej śmietany, aby dodać trochę smaku.Możesz dostosować swój koktajl mleczny za pomocą dziesięciu dodatków w Five Guys

Menu koktajli dla pięciu facetów Pięciu gości

Wszystkie koktajle mleczne Five Guy początek jak wanilia, ale jeśli szukasz czegoś nieco ciekawszego, trudno pokonać dostosowanie, które oferuje ta knajpa z burgerami. Dostępnych jest dziesięć indywidualnych dodatków: bekon , wiśnie, Ciasteczka Oreo , masło orzechowe, banany, kawa, czekolada, mleko słodowe, truskawki. Niezależnie od tego, czy wybierzesz jeden, dwa, czy wszystkie dziesięć, Cena podstawowa koktajlu mlecznego pozostanie bez zmian, co stanowi poważną zachętę do eksperymentowania.

Naprawdę wierzymy, że boczek należy go dodawać do praktycznie każdego koktajlu mlecznego, który zamawiasz w Five Guys, zwłaszcza popularnego Inspirowane Elvisem koktajl mleczny z masłem orzechowym, boczkiem i bananem. Nawet jeśli nie jesteś mięsożercą, masz do wyboru mnóstwo innych kreatywnych kombinacji: dokładnie ponad 40 000. Wybierz klasyczną kombinację smaków, jak czekolada-wiśnia, Oreo-kawa, lub ulubiony smak z nutą vintage, która nawiązuje do lat 50.: wanilia ze słodem mlecznym i bitą śmietaną.

Jest powód, dla którego Five Guys zajęło tak dużo czasu, aby je wprowadzić

znak pięciu facetów Edward Berthelot/Getty Images

Jeśli koktajle mleczne w Five Guys są tak dobre, warto się zastanowić, dlaczego sieć zajęła prawie 30 lat, aby je wprowadzić. Odpowiedź kryje się w jednej z podstawowych zasad, dzięki którym Five Guys stało się synonimem wysokiej jakości burgerów i frytek o świeżym smaku: zasada braku zamrażarki .

Aby mieć absolutną pewność, że żadne zamrożone produkty nie trafią do kuchni w Five Guys, składniki, które muszą być wyjątkowo zimne, są w rzeczywistości przechowywane w chłodziarkach, a nie w zamrażarkach. Założyciele wiedzieli, że uniemożliwi to im serwowanie popularnych produktów, takich jak koktajle mleczne i lody, ale był to hit, który przez długi czas byli gotowi przyjąć.

W rozmowie z Inc. , założyciel Jerry Murrell wyszedł od razu i powiedział: „Gdybyśmy umieścili jedną zamrożoną rzecz w naszej restauracji, skończylibyśmy. Dlatego nie zrobimy koktajli mlecznych. Od lat ludzie o nie pytają! Ale musielibyśmy zrobić prawdziwe lody i prawdziwe mleko. Na szczęście w końcu ustąpił i zgodził się na zamrażanie tego jednego przedmiotu.

Lista składników koktajli mlecznych w Five Guys jest zaskakująco krótka

Pięciu facetów się trzęsie Facebook

Wiele produktów typu fast food jest synonimem długich list składników, z których wiele trudno jest określić jako żywność. To kolejny obszar, w którym koktajle mleczne w Five Guys bardzo różnią się od oferty konkurentów. W Five Guys koktajle mleczne powstają z zaledwie kilku proste składniki : przede wszystkim mleko, mleko beztłuszczowe, cukier, serwatka i dowolne dodatki, które wybierzesz do swojego stworzenia, więc wiesz dokładnie, co otrzymujesz, zamawiając jeden z tych ręcznie robionych koktajli mlecznych.

Tego samego nie można powiedzieć o innych ręcznie wirowanych opcjach koktajli mlecznych w przestrzeni fast food. Natomiast koktajl mleczny Burger King zawiera ponad dwadzieścia składników, wiele z nich w kategorii trudnej do wymówienia, w tym oba te zwykłe i wysoko fruktozowy syrop kukurydziany. Lodowy sen sama baza, którą Chick-fil-A używa do koktajlu mlecznego zawiera długą listę składników , w tym Yellow 5 i Yellow 6, i to zanim przejdziemy do ponad 20 innych składników, które składają się na czekoladowy koktajl mleczny Chick-fil-A.

Pracownicy Five Guys są zmotywowani do zrobienia idealnego shake’a

Czapka pracownika Five Guys Obrazy Chesnot/Getty

Oprócz używania świeżych, naturalnych składników, istnieje kilka innych sposobów że Five Guys wyróżnia się w morzu restauracji typu fast food specjalizujących się w burgerach. Pracownicy są szkoleni, aby przestrzegać wysokich standardów bezpieczeństwa i przygotowania żywności, a w kolejnym nieszablonowym posunięciu zespołu korporacyjnego Five Guys nie wolno im używać minutników, ponieważ „dobrzy kucharze powinni wiedzieć, kiedy jedzenie skończone.'

Kolejny nietradycyjny ruch? Restauracja tak naprawdę nie wydaje pieniędzy na reklamę, zamiast tego polega na pozytywnych recenzjach i przekazach szeptanych. Aby pójść o krok dalej, wynagrodzenie pracowników jest powiązane z wynikami, które otrzymują dzięki solidnemu programowi tajnych zakupów, co oznacza, że ​​każdy pracownik Five Guys jest zmotywowany finansowo, aby przygotować dla Ciebie najlepszy możliwy koktajl mleczny. Chociaż jest to również jeden z czynników, które składają się na jedzenie Five Guys droższe niż u niektórych konkurentów, generalnie warto mieć lepsze smaki i lepszej jakości żywność.

Koktajle mleczne Five Guys regularnie pojawiają się na listach najlepszych

Koktajl dla Pięciu Facetów Instagram

Łatwo jest odrzucić koktajl mleczny typu fast food jako refleksję na temat hamburgerów i frytek, zwłaszcza jeśli chodzi o ustalenie, jak jeden burger łączy się z drugim w walce o miano jednej z ulubionych restauracji w Internecie. Jednak wielbiciele mrożonych fast foodów mają dedykowane rankingi mocy, w których szczegółowo analizują i porównują oferty koktajli mlecznych w różnych sieciach.

Chociaż nie wszystkie koktajle mleczne są dostępne, wysoce konfigurowalne oferty Five Guys regularnie pojawiają się na listach najlepszych dostępnych koktajli mlecznych typu fast food, w tym na listach Czerwona książka , Uniwersytet Łyżka , Wtajemniczony , i Aktualności , pośród innych. Fani Five Guys zauważają, że sieć wykorzystuje wysoką jakość Syrop czekoladowy Ghirardelli aby zmienić bazę waniliową, co zdecydowanie stawia tę opcję w czołówce innych koktajli czekoladowych. Inne, takie jak lista Spoon University, wspominają o tym, że możesz dodać bezpłatny boczek — oczywista zaleta uzyskania poprawki do koktajlu mlecznego od Five Guys.

Five Guys przestrzega wszystkich zasad tworzenia świetnego koktajlu mlecznego

Pięciu facetów trzęsie się z frytkami Facebook

Jedną z najlepszych rzeczy w koktajlach mlecznych jest to, że nie są one tak trudne do zrobienia, o ile przestrzegasz podstawowych zasad. Według Smak domu , wystarczą tylko trzy proste kroki, aby osiągnąć perfekcję koktajlu mlecznego.

Po pierwsze, będziesz chciał zebrać mleko, lody i wszelkie dodatki, których używasz, aby dotrzeć do miejsca docelowego smaku. Five Guys ma pierwszy krok w dół, z charakterystyczną waniliową bazą sporządzoną z krótkiej listy naturalnych składników i dziesięciu wysokiej jakości mieszanek do wyboru. Następnie zmiksuj koktajl, aż będzie super gładki. Koktajl Five Guys jest tak gładki, że niektórzy porównali jego konsystencję do miękki-serwowaćserv lody. Ostatni krok jest prawie zbyt prosty, by wspomnieć, że jest nalewanie i delektowanie się perfekcyjnym koktajlem mlecznym, najlepiej obok burgera Five Guys i boku charakterystycznego grubego łańcuszka, podwójnie smażony frytki.

Żadna z ponad 40 000 kombinacji w Five Guys tak naprawdę nie smakuje źle

menu pięciu facetów Facebook

Jest coś, co można powiedzieć o mniejszym wyborze w menu fast food, ponieważ oznacza to, że jest mniejsza szansa, że ​​zamówisz coś, co w rzeczywistości nie smakuje tak dobrze. Podejście Five Guys do koktajlu mlecznego wyrzuca tę odrobinę mądrości przez okno, oferując klientom praktycznie nieograniczone możliwości tworzenia własnych kombinacji smaków dzięki szerokiej gamie dodatków. Chociaż może to doprowadzić do sytuacji, w której klienci będą próbować dopasowywać się do siebie, tworząc obrzydliwe kombinacje smakowe, wydaje się, że jest to dość trudne do zrobienia.

Ponad w Thriller , zespół redakcyjny przetestował wszystkie dziesięć mieszanek jako jednosmakowe koktajle mleczne i stwierdził, że wszystkie oferują coś pozytywnego dla osób, które ogólnie lubią te smaki. W jej kampus s pisarze próbowali bardziej intrygujących kombinacji smakowych, takich jak masło orzechowe, wiśnia i jeden koktajl mleczny z każdym dodatkiem oprócz kawy. Nawet ta z prawie wszystkim była „szczerze, nieźle”.