To dlatego paluszki chlebowe z Olive Garden są tak pyszne

paluszki chlebowe Facebook

Kiedy myślisz o Ogród Oliwny , są całkiem spore szanse, że pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl, nie jest makaron, tylko paluszki chlebowe. To dlatego, że ich paluszki chlebowe są niemal szokująco pyszne, lepsze niż jakikolwiek zwykły kawałek chleba, do którego ma naprawdę prawo.


Jeśli jesteś typem, który jest nawet trochę rozczarowany, gdy twoje jedzenie trafia na stół, a paluszki chlebowe są odsuwane na bok, nie jesteś sam. W 2014 r. inwestor Olive Garden Starboard Value wskazał (poprzez Vox ), że każdego roku Olive Garden serwuje od 675 do 700 milionów paluszków chlebowych rocznie. To średnio trzy na gościa, ale ujmijmy to inaczej: to wystarczy na prawie każdego Mieszkaniec Stanów Zjednoczonych, Kanady, Rosji, Japonii, i Wielka Brytania będzie mieć jeden (od 2019 r.).To mnóstwo paluszków chlebowych i tak naprawdę to tylko wina Olive Garden za to, że zrobiła je tak cholernie dobre. Ale oto pytanie: Dlaczego? są tak dobre?
Niektóre lokalizacje zatrudniają pracowników zajmujących się paluszkami chlebowymi

paluszki chlebowe Facebook

Oczywiście, Ogród Oliwny czy nie umieści ich przepisu w Internecie, aby cały świat mógł go znaleźć, bo wtedy, z jakiego powodu mielibyśmy naprawdę udać się do Ogrodu Oliwnego? Aby więc dowiedzieć się, jaki sekret kryje się za ich paluszkami, musimy udać się do ludzi, którzy wiedzą najlepiej: do tych, którzy tam pracują.

I to jest część tego. Paluszki chlebowe to nie tylko refleksja lub odrzucenie, coś, co miesza się w gigantycznej partii, zwija i wkłada do piekarnika kilka razy dziennie. Według jednego z pracowników Olive Garden publikujących na Reddit, ich wyłącznym obowiązkiem było: zrobić wspaniałe paluszki chlebowe . Otóż ​​to! Cały dzień, każdego dnia — do którego jeden komentator odpowiedział , 'Wykonujecie dzieło Boga'.Inne rekompensator który twierdził, że jest byłym kelnerem i barmanem, wyjaśnił nieco, mówiąc, że każdy Olive Garden zatrudniał „wiele” ludzi odpowiedzialnych za robienie paluszków chlebowych, a to całkiem dobry wskaźnik, jak poważnie sieć traktuje swoje bezpłatne przekąski . (Według trochę , jest to część zadania serwera w innych lokalizacjach, więc wydaje się, że różni się w zależności od sklepu).

Są zwieńczone specjalną miksturą

paluszki chlebowe Facebook

Przechodzą przez tonę paluszków chlebowych i trudno sobie wyobrazić, ile ich tak naprawdę jest. Jeden Redditor, który wysłano o ich pracy w Olive Garden – która polegała wyłącznie na robieniu paluszków – oszacowali, że każdego wieczoru przechodzili przez około 120 patelni paluszków, a ponieważ na patelnię jest 18 paluszków, daje to około 2160 na noc… daj lub brać.To 2160 gorących paluszków, ale nie tylko sam chleb sprawia, że ​​tak dobrze smakują. To prowadzi nas do kolejnego sekretu: chodzi o miksturę, która rozmazuje się na wierzchu. Masz ochotę na paluszki chlebowe tylko o tym myśląc, prawda?

bobby i giada we włoszech

Więc co właściwie jest w posypce? Według serwera, który rozmawiał z Kosmopolityczny , większość sprowadza się oczywiście do stopionego masła. Reszta to sól czosnkowa, ale mówią też, że nie jest to ten sam rodzaj soli, którą kupujesz w sklepie – więc jeśli próbujesz odtworzyć ten smak w domu, nie masz szczęścia. Okazuje się, że to odmiana soli czosnkowej, którą robią tylko do paluszków chlebowych.

I jest namydlony gigantycznym pędzlem

paluszki chlebowe Facebook

Jest takie stare powiedzenie, które mówi o tym, że jakość jest ważniejsza niż ilość. Czy coś takiego. Ale w Olive Garden liczy się jakość i ilość i jest jeszcze jeden powód, dla którego nie jesteś sam, jeśli kiedykolwiek zdecydowałeś się tam wybrać tylko dla paluszków chlebowych.

Nie mówimy tylko o samych paluszkach chlebowych, mówimy o tej pysznej miksturze, która jest na wierzchu. Według rekompensator który mówi, że ich głównym zadaniem w Olive Garden jest robienie ulubionych paluszków chlebowych wszystkich, że nie tylko posypywali maślaną polewą, ale pokrywali ją czymś podobnym do wielkiego pędzla.

W ten sposób całe masło powinno być nakładane na chleb, prawda? Wszystko roztopione i ciepłe, w dużych ilościach... to prawie tak bliskie ideału, jak tylko możesz. A jeśli się zastanawiasz, rekompensator mówi również, że tak, do czasu zakończenia zmiany pracownicy pachną jak czosnek. Dlaczego Olive Garden nie wypuścił odświeżacza powietrza ani świec, które wychwytują ten zapach, nie można powiedzieć, ale Olive Garden? Jeśli słuchasz? Możesz mieć ten pomysł za darmo.

Nie są najzdrowszym wyborem

paluszki chlebowe Facebook

A teraz mam złe wieści, które – biorąc pod uwagę, że każdy z tych paluszków jest po prostu całkowicie pokryty masłem – prawdopodobnie już się domyślasz. Nie są one do końca zdrową żywnością i to prawdopodobnie jeden z powodów, dla których tak dobrze smakują. Wszyscy wiedzą, że istnieje bezpośredni związek między zdrowym, niezdrowym, pożądaniem i smakiem… więc tak, są one dla ciebie bardzo złe.

Jeden paluszek chlebowy zawiera 140 kalorii, 2,5 grama tłuszczu i 25 gramów węglowodany . Nie... straszne? Ale kto je tylko jeden? Jeśli nie wyjdziesz po zjedzeniu co najmniej kilku, naprawdę nie robisz dobrze Olive Garden.

Są też gorsze wieści: cała ta sól czosnkowa się sumuje. Każda paluszek chlebowy zawiera 460 miligramów sodu, więc jeśli zjesz 3, masz 1380 miligramów. I to jest okropne, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że wciąż masz danie główne i zupę na wynos, a te prawdopodobnie są też wypełnione sodem. Według Amerykańskie Stowarzyszenie Kardiologiczne przeciętny dorosły powinien starać się ograniczyć spożycie sodu do nie więcej niż 1500 miligramów dziennie... a te paluszki w niczym nie pomagają.

Są nieograniczoną przystawką, którą można się dzielić

paluszki chlebowe Facebook

Ten jest trochę dziwny i całkiem fajny, a może po prostu zmienić sposób, w jaki myślisz o wychodzeniu na kolację. Najpierw wyobraź sobie swój typowy posiłek w Olive Garden. Twój kelner przynosi paluszki chlebowe, a wszyscy przy stole chwytają po jednym. Wszyscy komentujecie, jacy są wspaniali, i wszyscy próbujecie zdecydować, jak szybko jest za wcześnie, aby złapać ostatnią. Okazuje się, że w rzeczywistości zachodzi tu dziwne zjawisko społeczne i zgodnie z Harvard Business Review , ma to związek z faktem, że te paluszki chlebowe są wspólnym doświadczeniem.

na uniwersytecie

Badanie przeprowadzone w Yale wykazało, że ludzie, którzy jedli jedzenie w towarzystwie innych ludzi jedzących to samo, zazwyczaj cieszyli się tym bardziej, niż gdyby byli jedynymi, którzy jedli dane danie. Uważają, że ma to coś wspólnego z połączeniami, które tworzymy dzięki wspólnym doświadczeniom, i hej, jest jeszcze jeden powód, by dzielić się tymi paluszkami.

Olive Garden dodaje jeszcze coś do tej mieszanki: paluszki chlebowe są nieograniczone. Zniknął stres związany z zastanawianiem się, czy powinieneś chwycić ostatnią. Nie musisz się martwić, że obrażasz swoich kolegów z jadalni, kiedy możesz po prostu kogoś zasygnalizować i poprosić o więcej. Czy wiesz, o co jeszcze możesz poprosić? Według serwera Olive Garden, który rozmawiał z Kosmopolityczny , możesz również poprosić o torebki z paluszkami do mikrofali na wynos. Teraz wiesz.

Mają swoje korzenie w autentycznej włoskiej kuchni

paluszki chlebowe Facebook

W menu Olive Garden jest wiele rzeczy, których po prostu nie ma autentyczny włoski i wszyscy to zaakceptowaliśmy. Ale chociaż paluszki chlebowe nie są w 100 procentach włoskie, Thriller mówi, że mają swoje korzenie w dwóch bardzo tradycyjnych włoskich produktach: taralli i grissini.

Historycy żywności zwykle wskazują na taralli jako na coś, co najbardziej przypomina paluszki chlebowe w stylu amerykańskim. To rodzaj łuszczącego się, ale smażonego chleba, który jest po części preclem, a po części paluszkiem chlebowym i pochodzi z południowych Włoch. Imigranci przywieźli ją do USA na przełomie XIX i XX wieku i narodziła się ulubiona kuchnia włosko-amerykańska. Grissini to kolejny potencjalny wpływ, rodzaj paluszka chlebowego wynalezionego w XVII wieku jako królewskie jedzenie, a następnie niedrogie rozwiązanie dla chłopów będących w ruchu.

Tak czy inaczej, paluszki chlebowe stały się popularne dzięki czemuś innemu: pizzy, którą przywieźli również imigranci. Zostały zmuszone do wykorzystania resztek ciasta, więc jest całkiem możliwe, że są tak dobrzy, ponieważ zaczęli od czegoś autentycznego.

Są przedstawicielami włoskiej hojności

paluszki chlebowe Facebook

Olive Garden miał swoje zmagania, a w 2014 roku akcjonariusze zaczęli domagać się pozbycia tych darmowych paluszków. Kiedy inwestor Starboard Value przygotował prawie 300-slajdową prezentację potępiającą sposób prowadzenia Olive Garden, jedną z ich największych wołowiny były paluszki chlebowe (poprzez Dzisiaj ).

Ale nie martw się, Olive Garden i firma macierzysta Darden nie ustępowały. Według nich nie mieli zamiaru pozbyć się paluszków chlebowych z powodu tego, co reprezentowali: „włoską hojność”.

śniadanie typu fast food w pobliżu?

A to może mieć coś wspólnego z tym, że będą smakować wręcz pysznie. Nie jest tajemnicą, że jedzenie smakuje lepiej, gdy jest podawane z duchem dawania i spożywane w towarzystwie przyjaciół i rodziny, więc jest całkowicie możliwe, że to – wraz z całą tą dobrocią z roztopionego masła – tworzy idealną przystawkę, a także może być, dlaczego twoje własne próby ich wykonania są bliskie... ale tylko trochę odbiegające. W porządku, to nie ma z tobą nic wspólnego; to tylko magia Ogrodu Oliwnego.