To dlatego Warren Buffett naprawdę je tak dużo fast foodów

Warren Buffett J. Kempin/Getty Images

Warren Buffett je w sposób, który niewielu uważa za zdrowy. „Jestem jedną czwartą Coca-Coli”, zażartował na Doroczne Walne Zgromadzenie Berkshire w 2016 roku. Z 2700 kalorii, które spożywa dziennie, 700 pochodzi z napoju gazowanego. Z każdą puszką ciało podlega skok cukru, a potem krach. Pod koniec dnia poziom energii Buffetta wykreślony na wykresie powinien wyglądać jak fala wzburzona. Ale starszy potentat może pracować dla 29 godzin bez drzemki. Spędza 80 procent swojego czasu na czytaniu — czyta pięć gazety codziennie — i wydają osiem godzin gry w brydża tygodniowo .


Wszystko to pomimo diety wysokocukrowej i wysokosodowej, która obejmuje lody, chipsy ziemniaczane, kruche orzechy i obfite ilości fast food . Firma miliardera Berkshire Hathaway jest największym udziałowcem Coca Coli. Zainwestował także w See's Candies, McDonald's i Dairy Queen, według Forbes .Miłość Buffetta do fast foodów jest gruba jak DQ Blizzard . Nic – nawet ekskluzywny lunch dla smakoszy – nie może tego zmienić. W ramach swojej trasy po Azji w 2007 roku został zaproszony na 12-daniowy lunch, który zawierał egzotyczne składniki, takie jak jeżowiec, pochodzący z chińskiej lokalizacji. Buffett nic z tego nie tknął; zamiast tego przyniesiono mu cheeseburgera (przez CNBC ). Buffett ma swoje powody dla tego, co je, i Tłuczony teraz wie, co to jest. Oto spojrzenie.
Dlatego Warren Buffett je jak sześciolatek

Warren Buffett Michael Loccisano/Getty Images

Bliski przyjaciel Warrena Buffetta, miliarder i współzałożyciel Microsoftu, Bill Gates, mówi, że Buffett utrzymuje się głównie na diecie składającej się z hamburgerów, lodów i coli. Świętując 25 lat ich przyjaźni w 2016 roku, Gates napisał na swoim blogu: Uwagi dotyczące bram , „Jedną rzeczą, która była zaskakująca, gdy dowiedziałem się o Warrenie, było to, że w zasadzie trzymał się jedzenia tego, co lubił, gdy miał sześć lat”. Przypomniał sobie czas, kiedy Buffett zatrzymał się w domu jego i jego żony Melindy Gates i otworzył paczkę ciastek Oreo na śniadanie. „Nasze dzieci natychmiast zażądały, żeby też je miały. Może dawać kiepski przykład młodym ludziom, ale ta dieta w jakiś sposób mu się sprawdza” – zadumał się Gates.

Tak, Buffett je jak przedszkolak, którego rodziców nie ma. Wypija trzy puszki coli przed wyjściem do pracy. Na śniadanie może zjeść miskę lodów lub chipsy ziemniaczane Utz. Logika Buffetta? „Sprawdziłem tabele aktuarialne, najniższy wskaźnik śmiertelności występuje wśród 6-latków, więc postanowiłem jeść jak 6-latek. To najbezpieczniejszy kurs, jaki mogę obrać” – argumentował Fortuna (przez Washington Post ).Kilku ma próbował przestrzegać diety Buffetta , ale nie czuli się bogatsi. Reporter w Insider biznesowy Kto jadł jak Buffett przez pięć dni, czuł się „pijany”, „rozdęty” i „okropny”. Kiedy Buffett mówi, że ma jakieś szczęśliwe geny ”, najlepiej mu wierzyć.

Wizyty Dairy Queen są częścią rodzinnej tradycji Warrena Buffetta

Królowa nabiału Jim Steinfeldt/Getty Images

Pomiędzy zarządzaniem a 509 miliardów dolarów (Berkshire Hathaway), Warren Buffett znajduje czas dla swoich wnuków i prawnuków. – Mógłby ci opowiedzieć wszystko o tym, co wszyscy robią. Zna każde z tych dzieci i wie o ich życiu” – powiedziała córka Buffetta, Susie Ludzie . Raz w miesiącu Buffett zabiera wnuki i prawnuki do restauracji typu fast food i sieci lodów z miękkim serwowaniem Królowa nabiału .„To, co zwykle otrzymuję, to mały lody na lody i bardzo duży lody na polewę” – powiedział Buffett. Finanse yahoo . „Po prostu duszę w posypce wiśniowej, a potem wlewam na nią dużo orzechów” – powiedział. Buffett również się cieszy waniliowe batoniki pomarańczowe i lody waniliowe na miękko zwieńczona syropem czekoladowym i słodem mlecznym w proszku.

Historia Buffetta z Dairy Queen ma długą historię. – Warren opowiada tę historię, że kiedy był młody, zabrał młodą damę do Dairy Queen. Miała wspaniałe doświadczenie i powiedział, że jeśli kiedykolwiek będzie miał okazję, kupi firmę. Tak też zrobił” – powiedział John Gainor, ówczesny dyrektor generalny Dairy Queen Fox Biznes na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy Berkshire Hathaway w 2016 r. Berkshire Hathaway kupiony Dairy Queen za 585 milionów dolarów w 1997 roku.

Warren Buffett dostaje darmowe jedzenie w McDonald's

McDonald Alex Burstow/Getty Images

Warren Buffett powiedział CNBC że ma kartę McDonald's, która pozwala mu jeść za darmo w dowolnej restauracji Omaha należącej do sieci fast foodów. Nie ma daty ważności w dniu złota karta — nie żeby to miało znaczenie. Firma Buffetta ma wystarczająco dużo pieniędzy, aby wprost kupić McDonald's (przez Insider biznesowy ). Ale bardzo skromny miliarder powiedział CNBC, że ta karta jest powodem, „dla którego rodzina Buffettów spożywa świąteczny obiad w McDonald's”.

Buffett zawsze był ostrożny w wydawaniu pieniędzy. Trzyma się swojego mocno i szybko zasada inwestowania : 'Nie trać [pieniędzy]' Wiąże się to z oszczędzaniem każdego grosza, który można zaoszczędzić, nawet jeśli oznacza to korzystanie z kuponów. U Billa i Melindy Gatesów List roczny 2017 , Bill opowiedział czas, kiedy on i Buffett podróżowali do Hongkongu, a Buffett wyciągał kupony, aby zapłacić w McDonald's.

Tak, Buffett wydaje się doceniać dobrą ofertę – bez względu na to, jak mała. Wzloty i upadki rynku wpływają nawet na to, co je. W filmie dokumentalnym Stając się Warrenem Buffettem , Buffett wyjaśnił, jak decyduje, którą z trzech opcji śniadaniowych zamówić? McDonald's . „Kiedy nie czuję się aż tak zamożny, mogę pójść z 2,61 dolarami, czyli dwoma pasztecikami z kiełbaskami, a następnie złożyć je razem i nalać sobie colę” – ujawnił (poprzez CNBC ) . Kontynuował, mówiąc: „3,17 dolara to herbatnik z bekonem, jajkiem i serem, ale dziś rano rynek spadł, więc zrezygnuję z 3,17 dolara i pójdę z 2,95 dolara”.

Warren Buffett je tylko to, co go uszczęśliwia

Warren Buffett youtube

Warren Buffett nie potrzebuje wiele, by go uszczęśliwić. On był chodzenie do tego samego biura przez ponad pół wieku, mieszkając w tym samym domu, który kupił w 1958 r 31 500 zł ). „Codziennie mam wakacje. Gdyby było jakieś inne miejsce, do którego chciałem się udać, poszłabym tam. To jest tu pałac przyjemności – teraz w nim siedzisz. Mam tu więcej frajdy, niż myślę, że jakikolwiek 88-latek ma wirtualnie na świecie”. powiedział Czasy finansowe w 2019 roku. Dlatego to, co je, również opiera się wyłącznie na teście szczęścia.

„Moja dieta, choć daleka od standardu, jest nieco lepsza niż zwykle się przedstawia. Mam wspaniałego lekarza, który za każdym razem popycha mnie w twoim kierunku. Podsumowując, cieszyłem się wyjątkowo dobrym zdrowiem – głównie dzięki genom, oczywiście – ale także, jak sądzę, dlatego, że tak bardzo cieszę się życiem każdego dnia” – powiedział (poprzez CNBC ).

Chociaż w formie bufetu może jeść McDonald's na co dzień czasami jada w restauracjach, które nie są fast foodami. Jedną z ulubionych restauracji Buffetta w Omaha jest? Steakhouse Gorata , gdzie zawsze zamawia to samo: sałatkę z serem pleśniowym, 22-uncjowy stek T-bone z podwójną ilością ziemniaków ziemniaczanych i wysoką szklankę coli wiśniowej.

Warren Buffett nie jest fanem warzyw

Warren Buffett Paul Morigi/Getty Images

Kalafior wywołuje u Warrena Buffetta chorobę, a rabarbar sprawia, że ​​wymiotuje. Nie lubi słodkich ziemniaków, ale będzie niechętnie nosh na niektórych marchewkach. Buffett głośno mówi o swojej pogardzie dla warzyw w książce Śnieżka: Warren Buffett i biznes życia . Biograf Buffetta, Alice Schroeder, napisała: „Pogardzał wszystkim, co zielone od urodzenia, z wyjątkiem pieniędzy”.

Buffett powiedział kiedyś swojemu szefowi kuchni: „Brokuły, szparagi i brukselka wyglądają jak chińskie jedzenie pełzające po talerzu”. Jak się okazuje, miliarder miał też szczególnie wyjątkowy sposób spożywania posiłków. Schroeder napisał: „Jadł swoje pokarmy po kolei, pojedynczo i nie lubił dotykać poszczególnych pokarmów. Gdy łodyżka brokułów musnęła jego stek, cofał się ze zgrozy.

Na 50. dorocznym spotkaniu udziałowców Berkshire Hathaway w Omaha zajrzał nawet do popularnego sklepu spożywczego, aby znaleźć ich wegańskie oferty. Powiedział: „Nie widzę uśmiechów na twarzach ludzi w Całej żywności ' (przez Codzienna poczta ). Pomysł Buffetta na ucztę, jak wspomniano w książce Schroedera, nie wykracza poza pół galona lodów z kawałkami czekolady. „Gdyby ktoś powiedział mi, że żyję rok dłużej, jedząc tylko brokuły i szparagi… każdy dzień będzie wydawał się… długi. Zostanę przy Cheetos i Coli - powiedział CNBC w 2010.

Warren Buffett nie jest otwarty na próbowanie nowych potraw

cheeseburger Bryan Steffy/Getty Images

Bez względu na to, do której części świata podróżuje, Warren Buffett trzyma się znanych mu posiłków, zwykle Hamburger lub hot-dog . W biografii Buffetta Śnieżka: Warren Buffett i biznes życia , cytuje się, że mówi: „Lubię w kółko jeść to samo. Mógłbym jeść kanapkę z szynką codziennie przez pięćdziesiąt dni z rzędu na śniadanie.

Niektórzy próbowali zmienić jego głęboko zakorzenione nawyki. Pierwsza żona Buffetta, Susan Thompson, chcąc poszerzyć kontakt męża z kuchnią międzynarodową, zaprosiła ich do klubu kulinarnego dla smakoszy, w którym pary „w jednym miesiącu jadły szwedzkie klopsiki, a w następnym francuskie naleśniki”. Bufet: Tworzenie amerykańskiego kapitalisty ujawnił . Ale Buffett zawsze prosił gospodynię, żeby zrobiła mu hamburgera.

Becky Quick z CNBC, która kiedyś podróżowała z Buffettem do Chin i Korei Południowej, dowiedziała się, że Buffett lubi podróżować, ale nie lubię spróbować lokalnych potraw. W niej Pamiętnik wideo , powiedziała: „Zażartował i powiedział, że zje wszystko, co zjadł na swoich piątych urodzinach i to wszystko. Lubi hamburgery, lubi hot-dogi i był prawie martwy, że nie będzie jadł zbyt wiele miejscowej kuchni.

Warren Buffett niekoniecznie myśli, że pożyje dłużej, jeśli zrezygnuje z fast foodów

Koks

DO Insider biznesowy reporter próbował spróbować diety Buffetta i zdał sobie z tego sprawę pijąc Soda podobnie jak miliarder, zalewał swoje ciało średnio 252 gramami cukru dziennie. Zauważ, że Amerykańskie Stowarzyszenie Kardiologiczne zaleca, aby mężczyźni spożywali nie więcej niż 36 gramów dodatku cukru (tak jak w Soda ) na dzień.

Dieta Buffetta jest nie tylko bogata w cukier. Po posiłku z Buffettem w 2014 roku, dyrektor generalny Wells Fargo, John Stumpf, skomentował ilość soli, którą Buffett obficie obsypał jedzeniem. Stumpf powiedział Bloomberg , – Kiedy przychodzi jedzenie, Warren łapie solniczkę w lewą rękę, a drugą w prawą i zaczyna się burza śnieżna. Trawiący za dużo soli może zwiększać ciśnienie krwi i zwiększać podatność na niewydolność serca.

Buffett prawdopodobnie wie, że jego dieta jest niezdrowa, ale nie planuje jej przerwać. „Wybieram 2600 lub 2700 kalorii dziennie z rzeczy, które sprawiają, że czuję się dobrze, kiedy je jem. Nie widziałem dowodów, które by mnie przekonały, że bardziej prawdopodobne, że osiągnę 100, jeśli nagle przestawię się na wodę i brokuły” – ujawnił na dorocznym spotkaniu swojej firmy w 2016 roku (poprzez Bloomberg ). Słusznie.