Ta prosta sztuczka powie Ci, jak gorące jest Jalapeno

Miska jalapeños

Papryczki jalapeño to jeden z najbardziej znanych szczepów papryka roczna gatunków i można je znaleźć w wszystkim, od salsy, której używasz do uzupełniania tacos, po wersje przystawek, w których są nadziewane serem (poprzez MasterClass ). Jalapeños są uważane za jedną z najpopularniejszych papryczek na świecie i zajmują 18. miejsce w skali ostrości, ponieważ osiągają aż 10 000 jednostek ciepła Scoville (poprzez MasterClass i Atlas smaku ).


Pomimo ich ostrości, istnieje prosta sztuczka, dzięki której można znaleźć papryczki jalapeño, które są nieco niższe na Skali Scoville'a i smaczniejsze dla tych, którzy uwielbiają je jeść, ale nie chcą podpalać sobie ust. Ten sposób na odszyfrowanie poziomu przyprawy papryczek jalapeño (bezpiecznie) pomoże ci określić, którą paprykę wybrać, gdy jesteś w supermarkecie, na targu lub gdzieś wybierasz się do zbierania papryki.Czego potrzebujesz szukać?

Miska marynowanych jalapeños

Kupując papryczki jalapeño, szukaj małych białych smug (znanych również jako „rozstępy”) na zielonym miąższu, zgodnie z Po prostu przepisy . Co oznaczają te małe drobinki na skórze? Te małe linie, które biegną wzdłuż ciała papryki jalapeño, są oznaką dojrzałości papryki i stresu, pod jakim była. W miarę dojrzewania papryki jalapeño (czyli wzrostu), rozwinie się te linie z powodu różnych stresorów w swoim środowisku, takich jak sucha gleba.
Zgodnie z tą teorią, im starszy i większy jalapeño, tym więcej może mieć drobinek, sygnalizując wyższy poziom przypraw. Ale to nie jedyny marker do przypraw, którego powinieneś szukać, ponieważ pomimo tego wizualnego wskaźnika, nie wszystkie zielone jalapeño dojrzewają w tym samym czasie. Po prostu przepisy wyjaśnia, że ​​odcięcie czubka papryki to najlepszy sposób, aby dowiedzieć się, jak ostre jest papryczka jalapeño, ponieważ jej ciepło koncentruje się na nasionach i błonach wewnątrz.