To był pierwszy na świecie McDonald's PlayPlace

McDonaldland Playland youtube

W jednym z dziwniejszych przykładów mediów wideo z lat 70. mały chłopiec odchodzi, gdy jego ojciec opowiada o tym, jak jedyna rzecz McDonald's brakuje miejsca do zabawy dla dzieci. Podczas swojej wędrówki potyka się żółtą drogą i odkrywa posąg Ronalda McDonalda, jak na zdjęciu powyżej, który bez poruszania ustami informuje chłopca, że ​​wszedł do McDonaldland. Reszta filmu promocyjnego, który możecie obejrzeć na youtube , przedstawia pozostałą część zewnętrznego placu zabaw w ten sam, nieco odbiegający sposób.


Podczas gdy film został stworzony w celach promocyjnych, przedstawiony McDonaldland faktycznie istniał i był wykorzystywany komercyjnie. Jako pakiet promocyjny od SetMakers (firmy, która zaprojektowała McDonaldland) udostępniony dalej Flickr wyjaśnia, cały film opowiada o „istniejącym McDonaldlandzie w Chula Vista”. Przypisanie Chula Vista, miasta w obszarze metropolitalnym San Diego, jest wspólne dla SetMakers w ich sekcji historii ich strona internetowa , w którym dzielą się, że przebyli długą drogę od czasu powstania pierwszego zestawu do zabawy w 1971 roku.Chula Vista był pierwszym stałym McDonaldland

Ronald McDonald i pracownik sanitarny Bloomberg/Getty Images

McDonaldland, który został otwarty w Chula Vista, był pierwszym stałym McDonaldlandem. Jednak, jak współczesna sprawozdawczość Parki i rekreacja w Illinois Illinois wyjaśnia, inny McDonaldland został zaprezentowany na targach stanowych Illinois w 1972 roku. „Udział McDonald's Corporation w Illinois State Fair miał charakter ogólnokrajowego programu testowego” – napisali. „Uznano, że 10-dniowy okres oznacza, że ​​sprzęt będzie eksploatowany przez około trzy lata. Ponadto McDonald's chciał zobaczyć, jak sprzęt zareaguje na upał, deszcz i wiatr, które zwykle występują w czasie Targów Stanowych”.
Ewidentnie wyniki były zadowolone McDonald's Korporacyjna, ponieważ zainicjowali wówczas Chula Vista McDonaldland, która jako Illinois Parki i rekreacja Uwaga w swoim kawałku, prawie podwoiła rozmiar 4800 stóp kwadratowych użytych w próbnym przebiegu.

Dlaczego SetMakers nalegałoby na 1971 na swojej stronie internetowej, kiedy współczesne wiadomości opisują inaczej, prawdopodobnie może być błędem, lub kiedy zaczęli projektować różne bity do tego, co ostatecznie miało stać się McDonaldlandem Chula Vista.