To, co się dzieje, gdy codziennie jesz kukurydzę

Kukurydza łuskana na stole

Można śmiało powiedzieć, że od najmłodszych lat wszyscy słyszeli, że zawsze powinni jeść swoje warzywa . Czas donosi, że amerykańskie wytyczne dotyczące zdrowia nakazują, aby ludzie spożywali od dwóch do dwóch i pół szklanki warzyw dziennie (oczywiście, zależy to od wieku i płci). To około trzech do pięciu porcji od 375 do 400 gramów dziennie. Więc następnym razem, gdy pójdziesz do lokalnego sklepu spożywczego, zaopatrz się w takie rzeczy, jak szpinak, brokuły, rukiew wodna, bakłażan i kukurydza w kolbie . Dlaczego konkretnie kukurydza w kolbach?


Dobrze, Linia zdrowia zauważa, że ​​kukurydza w kolbach jest uważana za warzywo, podczas gdy ziarna kukurydzy są postrzegane jako ziarno. Ponadto ziarna, takie jak popcorn, mogą być postrzegane jako owoce (dzikie, prawda?). Niezależnie od tego, jak lubisz spożywać kukurydzę, co tak naprawdę dzieje się z ciałem, gdy jesz ją codziennie? Według Jedz to, nie to! , konsekwentne jedzenie kukurydzy ma zarówno dobre, jak i złe aspekty.Jedzenie kukurydzy może być korzystne dla organizmu, ale jedzenie zbyt dużej ilości może być szkodliwe

Kukurydza łuskana i ziarna kukurydzy na stole

Ze względu na status supergwiazdy kukurydzę można znaleźć w wielu różnych produktach spożywczych. Linia zdrowia donosi, że kukurydzę można znaleźć w tortillach, polentach, chipsach, oleju, syropach i wielu innych. Jest nawet używany jako pasza dla zwierząt i paliwo (około 40 procent kukurydzy uprawianej w USA jest wykorzystywane jako paliwo samochodowe). Ale przy tak wielu funkcjach, co dzieje się w organizmie, gdy codziennie spożywana jest stale kukurydza? Niektóre korzyści z jedzenia kukurydzy, per Jedz to, nie to! , jest to, że ciało może pozostać pełniejsze przez dłuższy czas dzięki zawartemu w nim błonnikowi, a witamina B6 i witamina B9 mogą zapewnić ogólną energię tak bardzo potrzebną.
Linia zdrowia dodaje, że ogólny stan zdrowia oczu może się również poprawić dzięki zawartości luteiny i zeaksantyny w kukurydzy. Jednak przy wszystkich pozytywach pojawiają się również negatywy. Jedz to, nie to! cytuje, że spożywanie zbyt dużej ilości przetworzonej kukurydzy może podnieść poziom stanu zapalnego w organizmie. Wysoko przetworzona kukurydza jest zasadniczo pozbawiona składników odżywczych, pozostawiając tylko cukier i olej. Inną wadą spożywania zbyt dużej ilości kukurydzy jest to, że może ona podnieść ogólny poziom cukru we krwi, co może być złe, jeśli masz rodzinną historię cukrzycy. Wygląda na to, że umiar jest kluczem do czerpania pełnych korzyści.
Kategorie Inne telewizja jeść