TikTok jest zachwycony przepisem na głęboko smażone mleko

 Dzban i szklanka mleka Kabachki.photo/Shutterstock Katy Kanada


Nikt nie lubi wyrzucać przeterminowanej żywności, ale marnuje się jedna na sześć litrów wyprodukowanego na świecie mleka, Opiekun zgłoszone. Oszczędzanie zepsutego mleka daje opcje, aby jak najlepiej wykorzystać swój zakup, zgodnie z Strefa Odkrywania Nabiału . Strona zachęca osoby z lodówką pełną nadmiaru mleka do zamrażania w foremkach do lodu tego, co niedługo wygaśnie. Można go bezpiecznie pić po rozmrożeniu, chociaż smak i konsystencja mogą się nieco różnić. Mleko, które właśnie przekroczyło swoją kreację, nadaje się również do gotowania. To najlepsza opcja, jeśli chcesz szybko pozbyć się produktu. To samo dotyczy pieczenia.Inna alternatywa, aby uzyskać najwyższy zwrot z każdej zainwestowanej złotówki, wymaga poczekania, aż mleko będzie całkowicie kwaśne. W twarogu głównym składnikiem jest kwaśne mleko. Śmiało i gotuj grube mleko w podwójnym bojlerze, rozdziel części i odcedź resztę. Lub, podobnie, zrób własny jogurt.
Jeśli uważasz, że wyczerpałeś już wszystkie możliwości wykorzystania mleka, musisz spróbować tego kantońskiego dania, per TIK Tok .

chleb panera drive thru

Oszczędzaj pieniądze dzięki kantońskiemu klasykowi

 kobieta trzymająca smażone mleko TIK Tokdlaczego przerwano 3d doritos?

Zanim wyrzucisz przeterminowane mleko, weź wskazówkę z TIK Tok Creator @cookingbomb i smażyć na głębokim tłuszczu w bułce tartej panko. Ten twórca napisał, że smażone mleko jest popularne w kuchni kantońskiej. W filmie zaczęła od połączenia zepsutego mleka z cukrem i skrobią kukurydzianą, gotowała miksturę, aż zaczęła bulgotać i zgęstnieć. Następnie wylała go na patelnię i włożyła do lodówki, aż stwardniała, tworząc chwiejną konsystencję przypominającą tofu. Na koniec panierowała plasterki schłodzonego mleka i usmażyła je w głębokim tłuszczu. „Tak kremowy” – zauważyła na końcu. 'Tak chrupiące.'

Ludzie w sekcji komentarzy byli niedowierzający. „Na początku myślałem, że to żart, a potem zobaczyłem, że wygląda świetnie  ”, napisał jeden z widzów. „Wow, jaki niesamowity sposób na wykorzystanie mleka, nigdy tego nie widziałem! Dziękuję Ci'TikTok jest naprawdę pełen treść o smażonym mleku już teraz. Ale danie nie jest nowe. New York Times napisał o tym deserze w 2008 roku, wyjaśniając, że istnieje w różnych formach w wielu różnych kulturach, w tym w kuchni włoskiej. Ta odmiana utworzyła listę SN z 30 smażonych potraw, które musisz wypróbować przed śmiercią.