Tragiczna śmierć Rossa Burdena z Masterchef w 2014 roku

 Rossa Burdena Facebook Amberly Mckee


Szef kuchni Ross Burden odnosił sukcesy jak olimpijczyk i nie ma wątpliwości, że nie zwolniłby tempa, gdyby nie niefortunne wydarzenia w wieku około 40 lat. W 1993 roku nowozelandzki szef kuchni Ross Burden zasłynął po osiągnięciu „ Szef kuchni „kończy się (tzw Opiekun ). Dzięki nowo odkrytej sławie stał się filarem programu BBC „Ready Steady Cook” z Ainsleyem Harriottem u boku.Według Rekord dzienny , jego miłość do „MasterChefa” przyciągnęła go z powrotem, kiedy został jurorem pierwszej wersji programu w swoim rodzinnym kraju. I przez to wszystko znalazł czas na pisanie sześć książek kucharskich : „W domu z Rossem Burdenem”, „Jedzenie na każdą porę roku”, „Trzech szefów kuchni na Przylądku” oraz trzy różne książki kucharskie „Ready Steady Cook”.
Burden przez całe życie gotował dla księżnej Anny i Joan Collins Nowa Zelandia . Co więcej, jego siostra, Kirsten Hughes, wyjawiła, że ​​nie skończył jeszcze pisać o osiągnięciach. W rzeczywistości studiował w tym czasie na Uniwersytecie w Auckland i miał jeszcze tylko jedno zadanie do wykonania, zanim uzyskał tytuł magistra. Niestety życie i kariera Burdena zostały przerwane.

Ross Burden pozostawił po sobie kulinarne dziedzictwo.

 Szef kuchni przygotowuje jedzenie siamionau pavel/ShutterstockMając zaledwie 45 lat, obiecujący szef kuchni Ross Burden zmarł niespodziewanie w Auckland City Hospital w lipcu 2014 r Nowa Zelandia ). Chociaż rok wcześniej u Burdena zdiagnozowano białaczkę, według jego siostry Kirsten Hughes sam rak nie był przyczyną jego śmierci. Otrzymując przeszczep szpiku kostnego w ramach leczenia raka, zaraził się infekcją, która okazała się śmiertelna. „Prawdopodobnie jeszcze półtora tygodnia temu snuł kolejne plany. Miał mapę świata” – powiedział Hughes.

Wielu szefów kuchni opłakiwało Burdena na platformach społecznościowych. „Właśnie usłyszałem smutną wiadomość, że mój stary kolega z Ready, Steady, Cook, Ross Burden, zmarł” – James Martin tweetował . „Moje myśli kierują się do przyjaciół i rodziny. RIP Ross”. Ponadto sędzia „MasterChef”, Simon Gault, powiedział NZ Herald: „Wspaniale się z nim pracowało. Nigdy nie było minuty bez śmiechu lub żartu - świetne poczucie humoru”.Dziedzictwo Burdena i pamięć o nim trwają do dziś, dzięki jego wpływowi zarówno na „MasterChef”, jak i świat kulinarny.