Sztuczka, aby dłużej zachować świeżość jabłek

jabłka na niebieskim tle

Świeże produkty, takie jak banany i jabłka, nie wydają się trwać wystarczająco długo, zwłaszcza po pokrojeniu. Niezależnie od tego, czy udałeś się do sadu podczas szczytowych zbiorów jabłek i masz buszle różnych odmian, czy też masz nadwyżkę jabłek z zakupionej torby zbiorczej, jest kilka sposobów, aby zachować je dłużej.


Zanim kupisz jabłka, dobrze jest ocenić, jak dojrzałe są owoce. Jabłka mogą dalej dojrzewać nawet po zerwaniu, a w temperaturze pokojowej dojrzewają jeszcze szybciej. Szukaj jabłek, które są jędrne i unikaj jabłek woskowatych lub z miękkimi plamami i siniakami (przez Wtajemniczony ).Pamiętaj również, aby przechowywać jabłka z dala od innych owoców i warzyw. Podobnie jak inne owoce, jabłka uwalniają etylen, gdy dojrzewają. Jeśli ten gaz zostanie wystawiony na działanie innych produktów, może również spowodować dojrzewanie okolicznych owoców i warzyw. Przy odpowiednim przechowywaniu Twoje jabłka mogą przetrwać do dwóch miesięcy (przez Czy to idzie źle? )
Jak przechowywać jabłka

pojedyncze zielone jabłko w lodówce

Jabłka bardzo dobrze radzą sobie w lodówce, ale istnieją pewne dodatkowe środki ostrożności, które możesz zastosować, aby przedłużyć żywotność jabłek nawet w lodówce. Jednym ze sposobów na dłuższe utrzymanie świeżości owoców jest umieszczenie ich w szufladzie na warzywa i owoce w lodówce, ale pamiętaj, aby trzymać je osobno i z dala od innych produktów, aby uniknąć zbyt szybkiego dojrzewania innych owoców i warzyw.

Kolejną sztuczką do wypróbowania jest obniżenie temperatury lodówki. W zależności od tego, co przechowujesz, może to być opłacalna opcja. Niektóre produkty zaczną się rozkładać w niższych temperaturach, ale jeśli masz dodatkową lodówkę, w której przechowujesz inne rzeczy, takie jak piwo, możesz obniżyć temperaturę do od 31 do 35 stopni, a jabłka będą się bardzo dobrze przechowywać (poprzez Jedzenie i wino ).Ostatnią wskazówką dotyczącą przechowywania jabłek jest zwiększenie wilgotności w miejscu przechowywania jabłek. Wiele sklepów spożywczych często spryskuje jabłka, aby były wilgotne, co wydłuża czas ich świeżości. Jednym ze sposobów na osiągnięcie tego w domu jest zawinięcie jabłek w wilgotne ręczniki papierowe.

I nie zapomnij o tym, aby zachować resztki plasterki jabłka z zarumienienia , można je namoczyć w osolonej wodzie, wodzie z sokiem z cytryny, a nawet sodzie cytrynowo-limonkowej (przez Smak domu ).