Sztuczka, aby dłużej zachować świeżość chleba bananowego

bochenek chleba bananowego, a obok niego świeże banany

Świeży chleb bananowy to jedna z małych radości w życiu. Ten szybki chleb jest łatwy do wymieszania, świetny sposób na użycie przejrzałych bananów i jest idealnie słodki. Chociaż istnieje mnóstwo powodów, by kochać chleb bananowy, zwykle znika on tak szybko, jak jest zrobiony. Miejmy nadzieję, że szybko zjadasz cały swój chleb bananowy, ale ponieważ bochenki są tak wilgotne, mogą wylądować w koszu już po kilku dniach, jeśli nie zostaną zjedzone wystarczająco szybko.


czy tilapia ma kości?

Na szczęście istnieje kilka sposobów na przechowywanie chleba bananowego, aby zachować jego świeżość na dłużej. Sposób przechowywania chleba bananowego zależy od tego, jak szybko spodziewasz się, że bochenek zostanie zjedzony. Jeśli zniknie za kilka dni, będzie dobrze trzymać się na blacie w temperaturze pokojowej. Wszystko, czego potrzeba do chleba, to ciasno owinięte folią lub między dwoma ręcznikami papierowymi w hermetycznym pojemniku (przez Zagniatanie do pieczenia ). Folia pomoże utrzymać wilgoć w chlebie, a ręczniki papierowe pomogą wchłonąć wilgoć, która wycieka. Ta metoda przechowywania chleba bananowego utrzyma go w dobrym stanie przez około cztery dni (przez Moje przepisy ).Inne sposoby przechowywania chleba bananowego

chleb bananowy z zapiekanymi połówkami banana

Istnieje kilka innych sposobów przechowywania chleba bananowego, jeśli nie zostanie zjedzony w ciągu kilku dni od pieczenia. Aby chleb bananowy dłużej zachował świeżość, ponownie zawiń go szczelnie i dokładnie w folię spożywczą, ale zamiast rzucać na blat, włóż do lodówki. Chleb należy przechowywać przez około tydzień lub trochę dłużej, jeśli jest dobrze zapakowany.
Ostatnią metodą na utrzymanie świeżości chleba bananowego jest jego zamrożenie. Aby prawidłowo zamrozić — lub przechowywać owinięty chleb bananowy — musi być najpierw całkowicie chłodny, aby dodatkowa wilgoć z kondensacji nie została uwięziona wewnątrz plastiku. Gdy ostygnie, dobrze zawiń chleb w plastikową folię spożywczą, a następnie szczelną warstwę folii aluminiowej lub hermetycznego pojemnika. Włóż go do zamrażarki, a chleb bananowy wystarczy na dwa do czterech miesięcy.

Jeśli nie chcesz przechowywać lub zamrażać chleba bananowego, Zagniatanie do pieczenia ma kreatywny pomysł na wykorzystanie ostatniego wypieku bez wyrzucania go. Jednym z pomysłów jest zrobienie kanapki z masłem orzechowym z miodem. Innym jest zrobienie francuskich tostów ze słodkiego chleba śniadaniowego. Wykaż się kreatywnością i zobacz, jakie ulubione przepisy można wykorzystać z chlebem bananowym.