Sposób na utrzymanie świeżości pączków

świeże pączki Eva Hambach/Getty Images

Nie ma nic lepszego niż wyjęcie gorącego pączka z pudełka, które zostało świeżo przygotowane kilka minut wcześniej. Ponownie odwiedź to pudełko, aby otrzymać swój słodka poprawka godziny lub dzień później i te pączki po prostu nie mają tego samego pysznego smaku. Jasne, nadal są słodkie, ale prawdopodobnie są też trochę nieświeże, a ta gładka, jedwabista glazura jest teraz po prostu trochę mokra. Fuj. Więc jaka jest sztuczka z utrzymywaniem świeżości pączków? To naprawdę zależy od rodzaju pączka.


Jeśli pracujesz z jakimkolwiek pączkiem z kremem, na pewno będziesz chciał przechowywać go w lodówce. Pamiętaj, że w nadzieniu jest nabiał, a pozostawiony w temperaturze pokojowej zepsuje się. Zaufaj nam, naprawdę nie chcesz, aby ten pączek z kremem cytrynowym wracał, by prześladować Cię w środku nocy z powodu niestrawności. Pączki Shipley zaleca przykrycie pączków folią lub folią, a jeszcze lepiej zamknięcie ich w plastikowej torbie lub pojemniku. Prawidłowo przechowywane powinny przechowywać w lodówce od trzech do czterech dni, a w lodówce do trzech miesięcy zamrażarka .taco bell meksykański sos do pizzy

Jeśli chodzi o ciastka i glazurowane pączki, nadal najlepszym rozwiązaniem jest przechowywanie ich w szczelnym pojemniku w temperaturze pokojowej, ale nie należy przechowywać ich w miejscach, gdzie pada na nie słońce. Światło słoneczne jest wrogiem pączków i tylko je wysuszy i stopi glazurę (poprzez Gotowanie to pasja ). Jeśli nie planujesz ich jeść następnego dnia, zamiast tego przechowuj je w lodówce lub zamrażarce.
Oczywiście właściwe przechowywanie pączków to tylko połowa sukcesu. Jest też kwestia tego, jak najlepiej ożywić te wypieki do jedzenia. Jeśli pracujesz z mrożonymi pączkami, najpierw wyciągnij je z zamrażarki i pozwól im rozmrozić się w temperaturze pokojowej (przez Czy możesz to zamrozić? ). Następnie wrzuć te pączki do kuchenki mikrofalowej na 10 do 15 sekund, aby szybko się rozgrzać. Jeśli zostało Ci kilka resztek szkliwione pączki z Krispy Kreme proponują jednak podgrzewanie ich przez zaledwie osiem sekund prosto z zamrażarki.

zwycięzca sezonu 2 mistrza kuchni

Przechowywanie i podgrzewanie pączków może nie przywrócić im idealnie oryginalnej świeżości, ale bardzo się do tego zbliżysz.