Sztuczka, którą Rachael Ray używa podczas pieczenia bekonu

Rachel Ray Był stonowany/Getty Images

Rachel Ray jest jak twój najlepszy sąsiad, który zawsze oferuje sztuczki i wskazówki ułatwiające gotowanie. Tylko Ray nie jest naszym sąsiadem – chcielibyśmy – jest kucharką celebrytą (ale technicznie nie kucharzem), która zyskała sławę w swoim popularnym programie Food Network 30-minutowe posiłki . W rezultacie Ray zgromadziła imperium kulinarne, które składa się z większej liczby książek kucharskich, niż jesteśmy w stanie policzyć na palcach, czasopisma i jej własnej linii naczynia kuchenne (przez Sieć spożywcza ). Jest niesamowita. A kiedy Ray dzieli się hackiem ze światem, lepiej uwierz, że wszyscy spieszymy się, aby go wypróbować. A jeśli dotyczy to również bekonu, wiesz, że prawdopodobnie potykamy się o siebie, aby się tam dostać. Przygotuj się więc na pośpiech, ponieważ bogini dobrego jedzenia podzieliła się jednym z najlepszych sposobów robienia bekonu, jakie widzieliśmy.


Boczek, choć jedno z najbardziej aromatycznych, pikantnych i chrupiących mięs, jakie możemy jeść, jest jednym z naszych najmniej ulubionych dań. Tłusty bałagan, który pozostawia na naszych płytach kuchennych, może sprawić, że nasze żołądki opadną na nogi. Tłumaczenie: nikt nie chce posprzątać po gotowaniu. Ale sztuczka Raya zapewnia, że ​​nie będziesz musiał rysować słomek ani grać w kamień, papier, nożyczki, aby zdecydować, kto dostanie brudną robotę. Nie wymaga również żadnych specjalnych narzędzi ani sprzętu, których prawdopodobnie nie masz w swoich szafkach lub piekarniku czekając na użycie. Jaka jest sztuczka Raya?Użyj szczelinowej patelni do brojlerów

Chrupiący bekon

Sposób Raya na zrobienie bekonu bez rozprysków i bałaganu na kuchence polega na użyciu patelni szczelinowej i upieczeniu jej w piekarniku (poprzez Rachael Ray Show ). Ray wyznała, że ​​lubi tę metodę, ponieważ: „Kiedy wychodzi, jest równomiernie brązowa, idealnie płaska i chrupiąca. Poza tym cały tłuszcz spływa. Jak to działa? Zacznij od wstępnego podgrzania piekarnika do 375 stopni Fahrenheita. Gdy piekarnik się nagrzewa, wyjmij bekon z opakowania i połóż plastry na patelni z otworami.
Jeśli nie masz szczelinowej patelni do brojlerów, możesz również użyć drucianej kratki chłodzącej umieszczonej na krawędzi blachy do pieczenia. Włóż do piekarnika i gotuj przez 15-18 minut. Rezultatem jest chrupiący bekon – żaden z tych rozmoczonych, pływających w tłuszczu – który zadowoli tłum. To, co kochamy w tej metodzie – oprócz pysznego bekonu i mniej brudzącego procesu gotowania – to to, że nie wymaga dużo aktywnego czasu gotowania, co oznacza, że ​​mamy więcej czasu na jajecznicę, robienie gofrów, siekanie warzywa lub poszukaj w Internecie więcej świetnych hacków.