Sztuczka polegająca na podgrzaniu pieczonego ziemniaka bez suszenia go

smaczny pieczony ziemniak

Jeśli kiedykolwiek wziąłeś resztki upieczony ziemniak z lodówki i po prostu wrzucił go do mikrofalówki, cóż, prawdopodobnie znasz rozczarowanie, które następuje, gdy mikrofala dzwoni. Oprócz dawania im nowego życia w postaci placków ziemniaczanych lub tłuczone ziemniaki , niewiele możesz zrobić... czy jest?


Właściwie można uratować pieczonego ziemniaka i nadal cieszyć się nim tak, jak pierwotnie planowałeś. Po prostu musisz do tego podejść we właściwy sposób. Istnieje kilka sposobów na ożywienie upieczonej kaczki, zależy tylko od tego, czy chcesz skorzystać z kuchenki mikrofalowej, piekarnik lub piec.Szefowa kuchni Hello Fresh, Claudia Sidoti, powiedziała Pierwszy dla kobiet , że odgrzewa całe pieczone ziemniaki w piekarniku o temperaturze 350 stopni przez 20 minut, kładąc naczynie bezpośrednio na ruszcie piekarnika lub na blasze do pieczenia. Ta metoda ponownego pieczenia, jak mówi, również powoduje ponowne chrupanie skórki ziemniaka.
Możliwe jest użycie kuchenka mikrofalowa , tak długo jak ty prawidłowo przygotuj ziemniaki , mówi Sidoti. Będziesz chciał pokroić ziemniaka na pół i owinąć każdy kawałek wilgotnym ręcznikiem papierowym, aby zapobiec wyschnięciu. Umieść go na naczyniu przeznaczonym do kuchenek mikrofalowych i podgrzewaj na średniej przez dwie do trzech minut lub do czasu, aż się podgrzeje. Jeśli lubisz chrupiącą skórkę, po prostu wrzuć je pod brojler na około minutę po wyjściu z kuchenki mikrofalowej.

Jeśli zauważysz, że mikrofala lub piekarnik nadal pozostawiają upieczone ziemniaki trochę sucho, jest trzecia opcja, którą możesz wypróbować — Uniwersytet Łyżka zaleca metodę z płytą kuchenną. Umieść ziemniaki o temperaturze pokojowej, które zostały przepołowione do dołu, na naoliwionej patelni na średnim ogniu. Przykryj patelnię pokrywką i pozwól parze wykonać pracę odgrzewania. Po trzech lub czterech minutach będziesz chciał je sprawdzić, aby upewnić się, że się nagrzewają, ale się nie palą.Chociaż te metody mogą nie sprawić, że resztki pieczonego ziemniaka będą tak świeże, jak przed pierwszym upieczeniem, na pewno lepiej zostawią twoje szpikulce, niż jeśli wrzucisz je do mikrofalówki na dwie minuty na wysokim poziomie.