Prawdziwe pochodzenie hushuppies

Szufelki

Gdyby żywność ewoluowała w sposób darwinowski, łatwo byłoby odgadnąć pochodzenie gatunku hushuppy. Te pyszne, smażone w głębokim tłuszczu kulki z mąki kukurydzianej prawdopodobnie wyewoluowały z płaszcza cichej rasy kukurydzianego psa. Przypuszczalnie rasą tą byłby pies kukurydziany Basenji, nazwany na cześć słynnego ' Pies bez szczekania ' który poluje w milczeniu i zamiast szczekać przeważnie jodłuje. Czy ta teoria sugerowałaby, że hushuppies to czujące kulki „futra kukurydzianego”? Może. Czy przechodzi test zapachu? Nie, ale byłby to test smaku. Poza tym istnieje wiele innych nieobsługiwanych historii pochodzenia, w które ludzie faktycznie wierzą, co skłoniło Poważne jedzenie śmierdzieć o tym.


Inna rasa fałszywej historii, która najwyraźniej krążyła na serio, twierdzi, że termin „hushupuppy” pochodzi od Cajuns w Luizjanie, którzy lubili maltretować i smażyć w głębokim tłuszczu rodzaj salamandry nazywanej „błotnym szczeniakiem”, ale nie podobało się to innym, którzy o tym wiedzą . Podobno panierowane płazy sygnalizowały niski status społeczny, więc „zjadacze milczeli o nich”.Inne relacje apokryficzne są bardziej na nosie. Jedno z wyjaśnień mówi, że podczas wojny secesyjnej żołnierze Konfederacji rzucali mąkę kukurydzianą ich głośnym psom i mówili: „Cicho, szczeniaki!”. kiedy usłyszeli nadchodzące wojska Unii. Inna wersja mówi, że kiedy ludzie na wyprawach wędkarskich gotowali swój połów, to podsmażali swoje podekscytowane szczenięta smażonym ciastem, żeby się wysadzili. Wszystkie te historie są podejrzane, ale prawda może być najbardziej podejrzaną ze wszystkich.
Hushuppies wyewoluowały z czerwonych koni

Szufelki

Okazuje się, że hushuppies zaczynało jako zupełnie inne zwierzę. Początkowo znane jako „chleb z czerwonego konia”, te smażone kulki z mąki kukurydzianej wzięły swoją nazwę od ryby Red Horse znalezionej w rzekach Karoliny Południowej. Te smażone przysmaki od dawna są stałym elementem południowych narybków rybnych. Chociaż nie podano nazwiska twórcy, danie jest ściśle związane ze słynnym XIX-wiecznym kucharzem Romeo Govanem, który mógł nazwać je czerwonym chlebem końskim. Były niewolnik, który odzyskał wolność po wojnie secesyjnej, Govan miał szkieletową konstrukcję zwaną „domem klubowym”, która służyła jako centrum uczt podczas sezonu wędkarskiego. Jego „niezapomniany czerwony chleb koński” składał się z soli, jajek i mąki kukurydzianej ugotowanej na tym samym smalcu, którego używano do smażenia ryb.

Najwyraźniej koń jednego stanu jest psem w innym, ponieważ „czerwony chleb koński” z Karoliny Południowej stał się „hushupuppy” Georgii. Gruzini stosowali „hushpuppies” do smażonych kulek z mąki kukurydzianej od 1927 roku lub wcześniej. Ale słowo jest znacznie starsze. W XVIII wieku Brytyjczycy używali słowa „hushupuppy” na określenie uciszenia kogoś lub ukrycia czegoś. Zanim w Ameryce odnosiło się do smażonej mąki kukurydzianej, oznaczało likier lub sos. Poważne jedzenie cytuje 1915 Kronika San Francisco artykuł, w którym senator z Mississippi powiedział, że „pot-liquor” w swojej sekcji był znany jako „hush-puppy”, ponieważ powstrzymywał „ogary” przed warczeniem”. To mogła być metafora burczenia w brzuchu. Więc może „hushuppies” opisuje jedzenie, które zamyka głodne żołądki.