Prawda o bufetach z owocami morza wszystko, co możesz zjeść

bufet z owocami morza?

Bufety mają dość międzynarodową historię. Ich pochodzenie jest w Szwecji i Francji , ale człowiek, który stworzył pierwszy amerykański bufet typu „jesz ile chcesz” był w rzeczywistości Kanadyjczykiem. Na szczęście dla nas przeniósł się do Vegas i założył Buckaroo Buffet w hotelu, w którym wtedy pracował, El Rancho Vegas. Ponieważ spożywanie ogromnych ilości kalorii jest rzeczywiście amerykańskim sposobem, nie jest zaskakujące, że koncepcja restauracji bufetowej rozkwitła i rozprzestrzeniła się na specjalności, takie jak chińskie, indyjskie i owoce morza.


Podczas gdy wiele osób może rezerwować spożycie owoców morza na wybrzeże, jest wiele osób, które nie mają problemu z bufetem z owocami morza w środku Ameryki, zwłaszcza biorąc pod uwagę, jak łatwo jest szybko wysłać jedzenie z teraz na całym świecie. Ale jakie są podziemne fakty na temat bufetów z owocami morza, które mogą mieć Amerykanie? nie chcesz zaakceptować? Oto najważniejsze informacje na temat Twojego ulubionego urlopu lub uczty pokościelnej. To jest nieopisana prawda o bufetach z owocami morza.Nogi kraba są kłopotliwe — i mogą cię pobić

nogi kraba

Ze względów praktycznych i zdrowotnych możesz pominąć udka kraba w kolejce do bufetu. Według Użytkownik Reddita który twierdzi, że zarządzał bufetem w kasynie, nogi kraba w formie bufetu nie są warte bałaganu, który tworzysz (i czasu, który marnujesz) podczas ich jedzenia.
Poczekaj też, aż świeże udka kraba wyjdą z kuchni na własne ryzyko — mogą nie być tego warte. Kilku klientów w bufecie Huntsville w stanie Alabama wpadło w pełną moc walka w formie bufetu kto pierwszy stanął w kolejce po świeżą partię krabów w drodze do bufetu. Rozumiemy, że są dobrzy, ale gotowi zaryzykować złamanie nosa dobrzy? Może zamiast tego trzymać się tacy ze smażonymi pazurami kraba.

Inny rzekomy operator bufetu „wszystko, co możesz zjeść”, również twierdził w A? Reddit wątek że nogi kraba w bufecie często nie są odpowiednio dobrane lub przygotowane. Twierdzi, że regularnie widywał pracowników bufetu na targu rybnym, którzy kupowali owoce morza z beczki z dna, w tym udka kraba, które minęły już świetności. A potem nie parują ich odpowiednio, żeby zaoszczędzić na objętości. Właściciel również powiedziałem ja W tym samym wątku na Reddicie, że jego bufet nawet nie pomyślałby o serwowaniu tanich nóg kraba ze względu na prawne konsekwencje, jeśli ktoś zachoruje – choć wydaje się, że nie wierzy, że wszyscy przestrzegają tych zasad.Prawdopodobnie powinieneś omijać małże

małże

Anthony Bourdain słynie z tego, co napisał w swojej restauracji z 2000 r. Poufna kuchnia (przez WTAJEMNICZONY ), że je w restauracjach małże tylko wtedy, gdy osobiście zna szefa kuchni. Ryzyko zachorowania po zjedzeniu małży, która nie jest odpowiednio przygotowana, jest po prostu zbyt wysokie. Bostońska szefowa kuchni i właścicielka restauracji Mary Dumont zgadza się, mówiąc: WTAJEMNICZONY ,,Nigdy nie zamawiam małży w restauracjach... Dbam o ich przechowywanie i dbam o to, czy je podaję, ale wystarczy jeden zły małż i nie liczycie się”.

Tak więc, ponieważ małże są trochę specjalnością, wydaje się, że najlepiej je spożywać, gdy są przygotowywane przez szefów kuchni, którzy najprawdopodobniej nie pracują w bufetach z owocami morza typu „jesz, ile chcesz”. Zdecydowanie nie ma gwarancji, że małże są odpowiednio przygotowane od wody do stołu, co jest bardzo ważne w przypadku tego mięczaka. W rzeczywistości małże są tak delikatne, że należy je podawać w ciągu dwa do trzech dni bycia złapanym, jeśli są świeże. Nie wspominając, reporter żywności z Houston Press kiedyś opisał małże, które jadł w bufecie z owocami morza, jako „Dr. Wkładki Scholl zanurzone w chlorze.Małże to przysmak, chyba najlepiej podawany tylko w restauracjach na najwyższym poziomie.

wkładanie gorącego jedzenia do lodówki

Jedzenie sushi jest ryzykowne

Sushi

To może być najbardziej wykwintna restauracja sushi na świecie, a i tak będziesz musiał pomyśleć dwa razy, zanim wrzucisz tego pikantnego tuńczyka do przełyku. To jest surowy w końcu ryby. W przypadku sushi niezbędna jest dobra jakość i precyzyjne przygotowanie. Jeśli nie jest utrzymywany w odpowiedniej temperaturze, to może cię naprawdę rozchorować , bardzo szybko. Dlatego prawdopodobnie zaleca się unikanie sushi podczas następnej wyprawy z bufetem z owocami morza.

Nie ma gwarancji, nawet jeśli sushi jest przygotowywane przez doświadczonego szefa kuchni sushi za kulisami w lokalnym bufecie z owocami morza, że ​​inni pracownicy bufetu śledzą, jak długo to było i czy jest w idealnej temperaturze do sushi. Jeśli nie trzymają sushi na lodzie, ilość bakterii może szybko się rozprzestrzenić w mniej niż 60 minut. Jeśli masz zamiar iść na surowo lub iść do domu, zdecydowanie lepiej jest dom niż surowe w bufecie z owocami morza.

Surowe ostrygi w formie bufetu z owocami morza również mogą być błędem?

surowe ostrygi

Jedzenie surowych ostryg jest ryzykowne bez względu na to, gdzie to robisz — i bez względu na to, jak pysznie smakują. Ostrygi są filtratorami i puszkami zawierają wirusy i bakterie które mogą powodować choroby, gdy są podawane na surowo, a przerażające jest to, że nie można tego stwierdzić po prostu przez ich spróbowanie. Ostrygi zbierane komercyjnie mają etapy przetwarzania, dzięki którym bakterie są zwykle eliminowane, ale eksperci nadal ostrzegam że miłośnicy surowych ostryg powinni siorbać na własne ryzyko. Znane ryzyko spożywania surowych ostryg jest prawdopodobnie powodem, dla którego ostrzega się konsumentów, aby ostrożnie rozważyli trafienie do surowego baru w bufecie z owocami morza. Raporty WebMd że od razu nie powinieneś spożywać ostryg w formie bufetu, twierdząc, że prawdopodobnie mają „patogeny z wody morskiej”. Czy to nie brzmi pysznie?

Właściciel bufetu wszystko, co możesz zjeść, zabrał się do Reddit zasadniczo powtórzyć ogólne zalecenie, że ostrygi w formie bufetu powinny być nie do przyjęcia na talerzu, zwłaszcza jeśli bufet znajduje się w głębi lądu. Użytkownik mówi: „Należy również unikać ostryg, ponieważ pozyskują je, zwłaszcza na Środkowym Zachodzie, z artykułów spożywczych i łowisk, które przeżyły swoją świetność. Czasami na wybrzeżach są sprowadzane z Chin i Ameryki Południowej, ale są przyzwoitej jakości, gdy są świeże”. Wygląda na to, że bez względu na to, jak to kręcisz, surowe jedzenie i bufety z owocami morza nie mieszają się.

Jeśli jest pokryty serem, prawdopodobnie nie jest zbyt świeży

Japońskie kulki rybne

To dość powszechna wiedza, że włoscy eksperci kulinarni , a później niektórzy amerykańscy twierdzą, że owoce morza i sery to nie najlepsze przyjaciółki. Chociaż są wyjątki, ludzie zwykle nie zadzieraj z kombinacją serów i ryb . Niektórzy smakosze twierdzą, że smaki owoców morza i smaki sera są odpowiednio zbyt delikatne i zbyt mocne, aby dobrze łączyć. W rzeczywistości ser zwykle maskuje smak owoców morza (wygrywasz, ser). Chociaż entuzjaści homarów z serem mac 'n i kremowym dipem z krabów mogą mieć z tym problem.

Co to ma wspólnego z bufetami z owocami morza? Cóż, istnieje niewielka szansa, że ​​jeśli bufet serwuje danie z owoców morza polane serowym sosem lub jakikolwiek rodzaj sera, mogą próbować coś ukryć. W rzeczywistości, Członek Reddita twierdząc, że jest operatorem bufetu, twierdzi, że przeterminowane owoce morza są prawdziwym powodem tego sosu z serem. Użytkownik powiedział: „Jeśli są to owoce morza pokryte serem, zakrywają jego datę ważności”. To oczywiście tylko teoria wśród tych, którzy nie cierpią kombinacji sera z owocami morza. Po prostu warto rozważyć kontekst pamiętnika w daniu bufetowym z owocami morza. Czy cała ta tandetna chwała naprawdę jest warta ryzyka? To do Ciebie należy decyzja.

Krewetka prawdopodobnie nie jest lokalna (nawet blisko)

Krewetka

Nie jest tajemnicą, że Amerykanie uwielbiają owoce morza urodzone za granicą. W rzeczywistości 90 procent spożywanych przez nas owoców morza było importowany z innych krajów (zwykle w południowo-wschodniej Azji i Ameryce Środkowej). W 2017 roku sprowadziliśmy ponad sześć miliardów funtów owoców morza. A krewetki wydają się być wyróżniającym się amerykańskim faworytem. Według NOAA Fisheries , jest to najpopularniejsza ze wszystkich importowanych przez nas podwodnych taryf. Najwyraźniej naszym najbardziej niezawodnym połączeniem z krewetkami są Indie. Od lutego 2019 r. Indie były importer krewetek numer jeden do Stanów Zjednoczonych czwarty rok z rzędu, pokonując Tajlandię, Ekwador i Indonezję. Z Azji Południowo-Wschodniej do linii bufetowej w Las Vegas to długa podróż, ale według doniesień 32 procent naszych krewetek pochodzi z Indii.

Chociaż zawsze istnieje szansa, że ​​przybrzeżne lub ekskluzywne bufety dostały krewetki od lokalnego sprzedawcy ryb w Ameryce, jest to bardzo mało prawdopodobne. Więc dlaczego to ma znaczenie? Tam jest trochę ryzyko związane z importowanymi krewetkami . Hodowle krewetek z Azji Południowo-Wschodniej powodują negatywne konsekwencje dla środowiska na tym obszarze i niosą ze sobą ryzyko skażenia antybiotykami. A zakłady hodowli krewetek w Tajlandii zostały powiązane z handlem ludźmi.

Jeśli jedzenie lokalnych owoców morza jest dla Ciebie ważne, być może będziesz musiał trochę popracować, aby je zdobyć. A ponieważ jesz tylko lokalne krewetki znaczy jedząc go sezonowo i płacąc wyższą cenę, prawdopodobnie nie jest to, co znajdziesz w bufetach z owocami morza.

„Chilijski okoń morski” to wymyślona nazwa

chilijski okoń morski

Jeśli twój ulubiony bufet z owocami morza zawiera chilijski okoń morski, gratulacje, to jest to jeden wymyślny bufet. Chilijski okoń morski jest zwykle kojarzony z wyśmienitą kuchnią, ale nie zawsze tak było. Ryba, którą znamy jako labraks chilijski kiedyś nazywano antarem patagońskim lub antarktycznym . Legenda głosi, że w latach 70. amerykański handlarz ryb, Lee Lantz, natknął się na dwumetrową rybę w pobliżu chilijskiego portu. Zdecydował, że ryba jest na tyle mdła, że ​​stanowi świetne „puste płótno” dla amerykańskich szefów kuchni. Nie znając jego prawdziwej nazwy, miejscowi nazywali rybę „dorszem z głębin”, ale Lantz uznał, że bas jest bardziej znanym określeniem dla amerykańskiego podniebienia. Zaczął więc marketing i sprzedaż antara jako labraksa chilijskiego. Następnie, w 1980 roku, firma, która używała halibuta do produkcji paluszków rybnych, kupiła od Lantz inwentarz chilijskiego labraksa.

Potem ryba zaczęła robić postępy w chińskich restauracjach (którzy kupili ją jako tanią alternatywę dla czarnego dorsza) i ostatecznie kucharzy z listy A, którzy uważali, że jest bardzo wszechstronny, jeśli chodzi o aromaty (jak mądrze przewidział Lantz). Stało się tak popularne, że kampania „Przejdź na chilijskiego okonia morskiego” zaczęła zachęcać do ograniczania przełowionego hitu szefa kuchni z owocami morza. Mimo to ludzie nadal płacą najwyższe pieniądze za ryby, które w pewnym momencie były w formie patyków w alejce z mrożonkami. Bufety z owocami morza serwujące chilijskiego okonia morskiego zwykle mają wysoką opłatę za wejście, ale pamiętaj, że płacisz tę cenę za antara.

Może to nie ryba sprawia, że ​​chorujesz

linia bufetowa

Według Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom (via Wiadomości dotyczące bezpieczeństwa żywności ), jednym z głównych sposobów, w jaki bufet może wywołać chorobę, nie jest jedzenie, ale to, co je podaje. W przeciwieństwie do stołówki w szkole średniej, na przykład, nie ma pracownika rozdającego jedzenie w kolejce do bufetów, aby upewnić się, że uchwyt nie spadnie na półmisek krewetek popcornowych, lub ktoś, kto nie umył swoich krewetek. ręce nie mogą tego złapać. Ochraniacz na kichnięcie pomaga nieco w przypadku zanieczyszczenia jedzenia, ale nie ma zbyt wielu przepisów dotyczących tego, co dzieje się z tymi wielkimi, głodnymi łyżkami, których klienci używają do układania tych krewetek i kaszy na talerzach.

restauracje typu fast food otwarte w Boże Narodzenie

Eksperci ds. zapobiegania chorobom podkreślają, że uświadomienie sobie, że serwowanie sztućców jest w zasadzie równoznaczne ze ściśnięciem ręki wszystkim w bufecie tego dnia — a następnie zasiadaniem do posiłku. Możesz użyć serwetki, aby podnieść naczynie do serwowania i zdecydowanie poinformować pracownika, czy rączka chochli wpadła do zupa z homara. A może po prostu pomiń bufet.

Kobiety w ciąży powinny je chyba pominąć

brzuszek ciążowy

Ustalono, że bufety to wirtualne szalki Petriego z wirusami i bakteriami, dlatego niektórzy ludzie są bardziej narażeni na ryzyko niż inni. Allison Agwu, profesor z Johns Hopkins School of Medicine, która specjalizuje się w chorobach zakaźnych dzieci i dorosłych, powiedziała reporterowi z Tonik , „Szczególne osoby, takie jak kobiety w ciąży , niemowlęta i ludzie, których układ odpornościowy nie jest normalny, mogą prawdopodobnie dostać te wirusy i bakterie z bufetów i gwałtownie zachorować”.

Kobiety w ciąży już teraz muszą uważać na swoją dietę bez konieczności uwzględniania ryzyka związanego z bufetem. W szczególności są też pewne owoce morza? eksperci ostrzegają kobiety w ciąży, aby unikały , co może być trudne w bufecie, jeśli produkty nie są odpowiednio oznaczone. Dla tych, którzy są bardzo podatni, ryzyko choroby może nie być warte niekończącego się koktajlu z krewetek.